Alarm i kluczyk-scyzoryk

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: shafted » 16 sty 2011 11:58

Eee, tam... :zlosnik: lubię wyzwania i bardzo mnie ciekawiło co jest za tymi wszystkimi "osłonkami" :smirk:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: czaprak » 18 sty 2011 19:57

Jak wcześniej wspominałem zainstalowno w moim SOUL'U autoalarm marki "Seo Perfect". Nie obsługuje drzwi bagażnika, nie domyka szyb drzwi i nie zamyka lusterek zewnętrznych. To mogę przełknąć, ale denerwuje mnie uzbrojenie alarmu gdy zamykam zamek centralny będąc w samochodzie. Niesamowita lipa. Chyba inny alarm zamontuję gdy tylko zapiszą, że nie utracę gwarancji. Może inny posiadacz autoalarmu typu Seo Perfect coś podpowie w temacie? To jest obciach w ramach 1000 zł niby dopłaty (gratisu).

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: soul » 18 sty 2011 20:07

Wsadź klucz do stacyjki i przekręć w pozycje zapłon -wtedy alarm się nie powinien uzbrajać jak zamkniesz guzikiem w drzwiach kierowcy zamki drzwi.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: czaprak » 19 sty 2011 17:07

Masz rację SOUL, tak to działa jak opisałeś. Kluczyk w pozycji "zapłonu" i alarm się nie uzbraja. Ale od alarmu oczekiwałem innego działania. W poprzednich autach miałem alarm, lecz obsługiwany z dodatkowego pilota. Gdy zamykałem auto przyciskiem drzwi od środka lub kluczykiem z zewnątrz, uruchamiał się zamek centralny bez uzbrajania alarmu. O tyle ta sprawa dla mnie jest ważna, bo często jeżdżę z psami i pozostawiam je w aucie na parę minut. Obecnie nie mam takiej możliwości. Mówiłem o tej sprawie w serwisie i obiecali, że przeanalizują możliwość innego podłączenia alarmu. A jak będzie, zobaczymy.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: soul » 19 sty 2011 17:15

Bezpilotówki inaczej nie podepniesz.
Nie masz dodatkowych przycisków na pilocie więc nic z tym nie zrobią.
Pozostaje tylko zamontowanie innego alarmu z osobnym pilotem.

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: soulek » 19 sty 2011 18:10

Soula też zamykaj kluczykiem od zewnątrz, centralny zadziała, a alarm Ci się nie uzbroi, no i psiaki mogą zostać w autku. Ja tak właśnie robię.Druga metoda to ta o której wspomniał Soul. Kluczyk w pozycji zapłon, drzwi kierowcy otwarte,blokada drzwi od wewnątrz załączona,wyjmujesz kluczyk,zamykasz drzwi, auto zamknięte,alarm nie uzbrojony. :bigok:

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: czaprak » 22 sty 2011 18:17

Serwis to porażka. Używając okularów i lupy doczytałem w instrukcji alarmu (format legitymacji, druczek dla sokołów), że można wyłączyć czujniki ruchu w celu np. pozostawienia dziecka lub psa. W instrukcji pisze, że kluczykiem należy trzykrotnie włączyć i wyłączyć stacyjkę w czasie 7 sekund, wyłączenie czujników jest potwierdzane pięciokrotnym sygnałem dźwiękowym. Nie chciałem tego próbować pod domem z obawy przed możliwymi kłopotami, np. z uruchomieniem samochodu. Pojechałem do serwisu i wchodząc do nich usłyszałem, że dzwonili do producenta, który stwierdził brak możliwości wyłączenia czujników ruchu. Nie zdążyłem jeszcze nic powiedzieć, gdy serwis zaproponował zdemontowanie czujników, tym samym rozwiązując mój problem z przewozem psów. Gdy okazałem im stosowny punkt w instrukcji, wyraźnie się zmieszali swoją niekompetencją i kłamstewkiem (telefon do producenta – bzdura). Zawołany instalator przeczytał stosowny zapis w instrukcji i zszokowany przystąpił do sprawdzenia czy to działa. Okazało się, że czujniki ruchu są wyłączane dokładnie tak jak to opisano w instrukcji, czyli jest OK. Podziękowałem i zapytałem instalatora czy po raz pierwszy instalował alarm do SOUL’A. Niestety, zapadła martwa cisza i odpowiedzi nie otrzymałem.

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: pawlocha » 22 sty 2011 20:37

Ha ha :rotfll: - co z kretyni w tym serwisie!
Totalni amatorzy, no i kłamcy!
ŻENADA!
Obrazek

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: mordimer » 22 sty 2011 20:53

To prosta prawda - w tej chwili o dobrego elektryka serwisowego ciężko, jak o diament... ale to nie oznacza, że goście z serwisów powinni z klientów robić debili a z siebie kłamców... :chytry:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Alarm i kluczyk-scyzoryk

Post autor: Charlie » 23 maja 2011 07:17

przyszlo "lato" i zrobilo sie goraco, nie chcac robic sauny w srodku auta zostawilem ucholne okna i z przyzwyczajenia zamknalem wozik z pilota. Dlugo nie trwalo, gdy wlaczyl mi sie alarm. Postanowilem wiec, ze zamkne samochod kluczykiem (poraz pierwszy ;)) i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie, ze centralny nie dziala :/ zamykaja sie tylko drzwi od strony kierowcy... jak sadze, nie jest to normalne zachowanie ?

ODPOWIEDZ