Żarówki w KIA Soul

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Kwarcu » 21 lut 2010 13:23

No wiem, że to nie wszystko, ale nie wymieniałem, bo kolega Misiaq na pewno wie. Nie wiedział tylko dlaczego napisałem póki co nie wchodzi w grę. Może za kilka lat jak Kia zrobi taki bajer do Soul`a albo jakaś dobra firma, to się skuszę. :cfaniak:

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Misiaq » 21 lut 2010 16:31

i całe szczęście, bo już myślałem, że Kolega zasili grono ładujących po gałach HIDami w oprawach H4 :zły2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Kwarcu » 21 lut 2010 18:15

Nie no jednym z tych "miszczów tjuninku wiejskiego" nie jestem. Dla mnie wszystko musi mieć fason i perfekcyjne wykonanie. :bzik: Więc możesz być spokojny, bo mi o prowizorkę nie chodziło. Swoją drogą wstyd by mi było mieć taki "fachowy" xenon i oślepiać innych.

Jednocześnie ponawiam pytanie, bo Mish milczy. :czujnik: Które żarówki według Ciebie(z tych które już używałeś) święca najlepiej? Seryjne żarówki nie zachwycają jasnością swojego światła po zmroku na pozamiejskich, nieoświetlanych latarniami ulicach.

Pozdrawiam.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Misiaq » 21 lut 2010 18:28

jeśli pozwolisz to się wypowiem też, co prawda miałem w aucie H7 ale ogólnie wielkość reflektora porównywalna, też na odbłyśniku. Używałem Philips BV, było ok, białe światło dające efekt xenonu ale na mokrym zero światła, ciemno przed autem. Następnie przesiadłem się na Osram SilverStar i wreszcie widziałem podczas jazdy nocą w deszczu :bigok: no i żarówki o połowę tańsze od BV
Obrazek

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Mish » 21 lut 2010 18:42

Kwarcu pisze:Mish powiedz mi jak oceniasz pracę takich żaróweczek w Soul`u ? (...) Które z tych żarówek, które używasz, byś polecał? (które najjaśniejsze :czujnik: ) Pozdrawiam. :)
Polecam Philips NightGuide... faktycznie są 3-kolorowe... lewa strona żółta, środek biały, prawa niebieski... i ponoć mają długą żywotność - dostałem je gratis od kolesia z Allegro, bo nawalił z dostawą towaru i się w ten sposób zrewanżował... kupowałem wtedy Philips XtremePower - mała żywotność... oryginalne żarówki, które dostałem z samochodem (też Philipsy) mam w bagażniku na wszelki wypadek, nie przepaliły się, od razu montowałem mocniejsze
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Kwarcu » 21 lut 2010 20:21

Dziękuję Koledzy. Wiem przynajmniej w co celować, bo grunt to dużo widzieć przed sobą. Pozdrawiam. :pub:

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: miazg » 27 lut 2010 20:44

Ha! A ja tak pieprzylem, ze sie nic nie przepala i poszla wczoraj zarowka w lewym reflektorze :) Chyba rozejrze sie za tymi polecanymi przez Misha, bo zgodnie z odwiecznym zwyczajem wszystkich zarowek, na dniach padnie druga :)
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: soul » 04 mar 2010 19:37

A ja zrobiłem experyment.
Przy zakupie philips-ów kupiłem tez na pałę takie żarówki:
http://moto.allegro.pl/item938008671_h4 ... 5w_ss.html

Powiem że jestem szczerze zaskoczony. :o
Za 9.99 za sztukę dostałem żarówkę która bije na głowę philips-a. Daje białe naturalne światło prawie jak dzienne. :galy:
Lepiej oświetla drogę niż philips.
Nie wiem jak z trwałością. :cfaniak:

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: soulek » 05 mar 2010 01:13

Muszę powiedzieć,że na fotach świecą nieżle,co do trwałości wyjdzie w praniu.Pytanko,a co za firma to zmajstrowała?Pozdrawiam.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Żarówki w KIA Soul

Post autor: Misiaq » 05 mar 2010 20:25

SOUL pisze:A ja zrobiłem experyment.
Przy zakupie philips-ów kupiłem tez na pałę takie żarówki:
http://moto.allegro.pl/item938008671_h4 ... 5w_ss.html

Powiem że jestem szczerze zaskoczony. :o
Za 9.99 za sztukę dostałem żarówkę która bije na głowę philips-a. Daje białe naturalne światło prawie jak dzienne. :galy:
Lepiej oświetla drogę niż philips.
Nie wiem jak z trwałością. :cfaniak:
wspaniale, rewelacja :zlosnik4:

sprawdź z ciekawości jak rozchodzi się granica światło-cienia, jak układa się plama światła przed autem, no i żebyś się nie zdziwił jak za którymś razem wyciągniesz żarówkę i okaże się, że niebieski kolor oblazł z bańki, bańka jest czarna, zakopcona, a kostka albo wnętrze reflektora lekko przypalone :wmur:

Kiedyś na innym forum kumpel pokazywał efekt użytkowania takich pseudo wynalazków, niestety jak mówi przysłowie: szkłem tyłka nie podetrzesz. Ja bym się nie odważył tego wsadzić w klosz :chore:
Obrazek

ODPOWIEDZ