Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
dReee
Nowy....
Posty: 22
Rejestracja: 08 lis 2009 09:25
Czym jeżdzę: XL Soul Black 1.6 CVVT+LPG ;)
Lokalizacja: Białogard

Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: dReee » 13 lis 2009 17:02

Chciałem się dowiedzieć w jaki prosty sposób można wyłączyć dźwięki niezapiętych pasów.
Może ktoś pomoże ;) z góry wielkie dzięki

pysiu
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 31 maja 2009 12:00
Czym jeżdzę: 1.6 cvvt xl black str. damon
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: pysiu » 13 lis 2009 17:13

Moim zdaniem to rewelacyjny patent, zwłaszcza dla pasażerów, którym nie muszę wykładać przepisów kodeksu i taryfikatora mandatowego.
Pozdrawiam. :kierownik: :kierownik:
duscha - 7,25/100

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: matrix » 13 lis 2009 22:05

Zgadzam sie ale same pasy maja słabe napinanie ,osoba dorosła wyrobi nawyk przy odpinaniu by klamra była na swojej pozycji a co z dzieciakami mam poobijane drzwi od klamry to niedopuszczalne by było take słabe cofanie pasa
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Mika
Nowy....
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2010 15:50
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT (benzyna), wersja L, vanillia
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: Mika » 02 lut 2010 23:06

Zgadzam się z Matrixem, cofanie pasa jest bardzo słabe. Natomiast może ktoś powie mi na temat sygnalizacji niezapiętych pasów na tylnym siedzeniu. Na początku działały. Włączał się sygnał dzwiękowy, gdy pasażer na tylnum siedzeniu odpiął pas w czasie jazdy. Po pewnym czasie przestało to działać. W serwisie mówą, że tylna kanapa nie ma czujników zapięcia pasów i sygnalizacja niezapiętych pasów nie ma prawa działać. Ale u mnie działała, przecież nie mam aż takej sklerozy, abym nie kumała co się dzieje. W instrukcji też pisze. A jak jest u Was - może ktoś mi napisze, czy powinna działać, cz rzeczywiście nie.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: uuuuplask » 02 lut 2010 23:55

U mnie normalnie z tyłu działa. Jak ktoś w czasie jazdy się odepnie to piszczy przez chwilę, chyba że ponownie nastąpi zapięcie pasa.

Awatar użytkownika
Northrop
PAN REZYSER
Posty: 175
Rejestracja: 06 sty 2010 12:37
Czym jeżdzę: Kia Soul L CVVT 1.6 Moonlight-blue
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: Northrop » 03 lut 2010 09:43

Ja też potwierdzam - w tylnej kanapie trzy czujniki nacisku odpowiadającę trzem miejscom siedzącym - w przypadku wykrycia większego nacisku i jednoczensego niezapięcia pasów, uruchamiany jest przerywany sygnał dźwiekowy oraz podświetlona zostaje odpowiednia kontrolka niezapięcia pasów . Ogólnie każde z miejsc siedzących w samochodzie (w sumie 4 - nie liczę kierowcy) ma zresztą na pulpicie odpowiadającą mu ikonkę niezapięcia pasów która podświetla się kolorem czerwonym (żółtym w przypadku pasażera z przodu).

Myślę więć Mika, że powinnaś pogonić tych gości w serwisie :killer:

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: marcinwuwua » 03 lut 2010 10:08

z tyłu nie ma czujników, jedynie gdy ktoś odepnie pas powyżej 20 km/h kontrolka zacznie migać i jednocześnie będzie słyszalny sygnał dźwiękowy, w przypadku mniejszej prędkości lub postoju na chwilę zapali się dany sygnalizator niezapiętych pasów ale nie będzie sygnału dźwiękowego.
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: wujeksoul » 03 lut 2010 12:05

czyli jesli zlosliwie zapniemy z tyłu w pasy powietrze i w czasie jazdy ktos je poodpina to bedzie sygnalizowalo i wylo?
czy to znaczy rowniez ze jesli ktos od poczatku nie zapial z tylu to nie bedzie sygnalizowalo i wylo w czasie jazdy?
e, to slaby patent, bo strategicznym momentem jest dopilnowanie przy wsiadaniu by wszyscy mieli z tylu pozapinane. dotad moje dzieci sie nie wypinaly w czasie jazdy, zwykle po prostu nie zapinaja po zajeciu miejsca i to wtedy trzeba sie gimnastykowac i dopilnowac. slabo.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: shafted » 03 lut 2010 15:01

Moim zdaniem dobry patent, moje pociechy mają wysoko rozwinięty zmysł odpinactwa ze wszystkiego w co są zapięte :oczko: i z mojego doświadczenia wiem że lepiej być ostrzeżonym wcześniej o odpięciu przez nie pasów bo jak wejdę w ich zasięg to mogą różne rzeczy wykombinować, dla nich bardzo śmieszne, dla mnie mniej, mogą zrobić tak: :w łeb: , albo tak: :walka: , albo tak :klutnia3: mają głowę pełną pomysłów :killer:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączenie dźwięków niezapietych pasów

Post autor: marcinwuwua » 03 lut 2010 17:11

po 35 sekundach pikanie ustaje:)
Obrazek

ODPOWIEDZ