fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: Mish » 26 lis 2009 22:01

Szyby są wypalane w piecu, to nie folia...
Ale jeśli chodzi o "wady" Soula, czy pewne braki, jest od tego odpowiedni temat na forum
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: wujeksoul » 26 lis 2009 22:01

Ja się specjalnie droczyć nie chcę, ale podam pierwszy z brzegu przykład:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9083433

Należy sobie też zadać pytanie czy najbiedniejsza wersja auta klasy D ( np Mondeo) ma się jakoś do najbogatszego wyposażenia auta klasy B? Choćby rodzajem zastosowanych materiałów.A wyposażenie? W Mondeo np jest klima automatyczna dwustrefowa, a za półkę nikt nie woła tysiaka :) Ponoć ta półka SOULA oryginalnie kosztuje 1 tys zł, tylko jakiś producent polski się dogadał i sprzedaje półki pasujące do Soula za 300-400 zł. Niezła padaczka. Lusterko fotochromatyczne w wyżej przedstawionej ofercie też już jest. Bez łaski i negocjacji.
Faktem jest, że Mondeo może mieć przedziwne gadżety ( np skręcające lampy, radar wyczuwający auta przed sobą, wyswietlacz converse oparty na Linuxie, regulacje charakterystyki zawieszenia itp), ale kamerki to on nie ma :)

Rok temu kupując na wyprzedaży rocznika Mondeo wysępiłem ok 17 tys rabatu co dało ok. 20% ceny katalogowej :)
Dywaniki dostałem gratis- gumowe na zimę i welurowe by być elegenckim :)
Teraz negocjując z różnymi salonami KIA przeżywam szok, rzeczywiście wszyscy kurczowo trzymają się tych max 2500 zł. Co gorsza leasingodawcy nie mają wynegocjowanych również niższych cen. Szok! To jakiś promil ceny wywoławczej, a gdzie przyjemność kupczenia??? He he he.

Auto jednak zaj...biście mi się podoba, żonie też więc walczę, jest jeszcze troszkę czasu :)

Raczej- jeśli wezmę XL- zamówię kamerkę, trafiłem tutaj na dwóch posiadaczy, którzy pisali, że są zadowoleni. Soul będzie miał coś, czego nie ma napchany wodotryskami Mondeo :)

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: miazg » 26 lis 2009 22:37

Ja wychodze z zalozenia, ze widzialy galy, co braly. Soul ma wnetrze wykonane z najtanszego sortu plastikow, przyglosne zawieszenie i brakuje mu paru rzeczy, ktore faktycznie zaczely byc pojmowane jako standardowe wyposazenie, albo chociaz opcja za znosne pieniadze. Ale mam 25 lat, nie potrzebuje auta gabarytow takiego chocby wspomnianego Mondeo, a Soul kosztowal rozsadna kwote, zwazywszy na to, co dostalem w zaplaconej cenie; poza tym mi sie podoba, bo mam slabosc do kwadratowych aut i - miejmy nadzieje - czeka mnie 5 lat swietego spokoju za sprawa gwarancji :)
Obrazek

kukuku2
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36
Czym jeżdzę: Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver
Lokalizacja: Będzin

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: kukuku2 » 26 lis 2009 22:51

Tylko że cena przykładu jest netto , więc z watem już więcej
Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: miazg » 26 lis 2009 22:59

Jesli patrzec na to w ten sposob, to ja za auto ze zblizonym moca silnikiem dieselka zaplacilem 46 tysiecy :)
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: wujeksoul » 26 lis 2009 23:24

sorka, nie zauważyłem. w każdym razie to kwota za diesla i przed rozpoczęciem podchodów:)

tutaj już brutto:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9932334

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: miazg » 26 lis 2009 23:32

No i fajnie :) Z tym, ze to troche bledne kolo - "Aaaa, jak doloze jeszcze tylko 8 tysiecy to mam wieksze auto", potem "Aaaa jak doloze do tych 8 kolejne 5 to mam malego suva z ksenonami". Ja tym sposobem od 40-46 tysi, z ktorych wyszedlem zastanawiajac sie nad skromnie wyposazona Fiesta skonczylem na Soulu za 10 tysiecy wiecej. Ustalmy: Soul to nie Mondeo, porownywac mozemy bez konca, ale istnieje spora szansa, ze na tym forum dowodzenie wyzszosci innych aut nad tym konkretnym modelem Kii okaze sie bezcelowe :)
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: wujeksoul » 26 lis 2009 23:57

nie. zupelnie nie to chciałem zasygnalizować.
chciałem jedynie zasygnalizować, że wychodzi mi za to auto benzynowe ok 60 tys zł, a nie mam tak głupiej rzeczy jak kawałek szmatki zwanej półką czy układu na płytce drukowanej za 20 zł zwanego komputerem. Mam składane i podgrzewane lusterka, czujnik zapiętych pasów, a nie mam komputera...
Nie mogę dokupić też sobie podłokietników, czujnika deszczu ( takie rzeczy są w klasie B dostępne), a samochód nie ma mat wygłuszających silnik, czy możliwości dołożenia do 6-biegowej skrzyni biegów...
ma za to tanie wycieraczki na stelażu, a szare wykończenie wnętrza w dotychczasowych wersjach M i L woła o pomstę do nieba ( niby teraz ma być lepiej) po prostu nieco zaskakuje mnie szał na ten samochód :)

no ja to ja, dziwak jestem, ale żeby aż tylu dziwaków?

pozdro

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: uuuuplask » 27 lis 2009 00:08

A pomijając kwestię wyglądu, która moim zdaniem jest kluczowym czynnikiem zachęcającym do nabycia Soula. Znajdź proszę dla mnie auto w cenie 52 tys. z tyloma poduszkami, esp, klimą, składanymi lusterkami elektrycznie, pełną elektryką szyb przód-tył(nawet w PAassacie za 80 tys nie ma tego w standardzie :czujnik: ), 16 calowymi felgami i przede wszystkim tak mocnym silnikiem. Bo z tego co ja szukałem to nie mogłem nic interesującego znaleźć. Więc jakoś mogę zdzierżyć brak półki, który można nadrobić foliami choćby czy nieobecność komputera pokładowego.

Tego też moim zdaniem na to auto jest taki hype :pub:

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: fotochromatyczne lusterko i inne elektryczne zagwozdki

Post autor: sowapl » 27 lis 2009 10:11

wg mnie to jałowa dyskusja. Jeśli ktoś nie jest przekonany, to nie będzie. Miazg i uuuuplask mają rację: można łatwo dodawać..jak dam tyle i tyle więcej to będzie to i to...Tylko właśnie..trzeba dać WIĘCEJ. Myśmy szukali by mieć jak najwięcej za jak najmniejszą kwotę + sensowna marka + naprawdę długa gwarancja. Myślę iż był to najlepszy wybór. Jeśli nie ..proszę podać lepszy.
Obrazek

ODPOWIEDZ