żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: Misiaq » 17 sty 2010 13:03

no tak mi się wydaje, ale to Go nie usprawiedliwia do wylewania żali i smutków na mnie.

I niech ktoś do jasnej ciasnej powie czy na tym forum można cytować czy nie można cytować, bo z tego co widzę regulamin tu jest zmienny jak chorągiew na wietrze i zależy od aktualnego humoru Ojca Prowadzącego :zlosnik4:
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: soul » 17 sty 2010 13:59

Cytujesz niepotrzebnie-nie odnosisz się w swoim poście do konkretnej części czyjejś wypowiedzi .
Piszesz w temacie który jest określony i nie ma 10 stron-więc cytowanie jest niepotrzebne. Zmuszasz do czytania tego samego w kółko każdego kto odwiedzi ten temat -tylko po co.
Twoja uszczypliwość nic nie wnosi do tematu a tylko robisz offtop-niepotrzebnie zresztą.
Więc proszę nie idź tą drogą.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: Misiaq » 17 sty 2010 14:06

Odniosłem się do konkretnych parametrów omawianych żarówek, gdyż chciałem się upewnić czy o jednym myślimy/mówimy/piszemy.

Co do cytowania bodajże nawet w regulaminie stoi napisane, że jeśli odpowiadasz na ostatni post to nie cytujesz, jeśli na jakikolwiek inny to cytujesz. Zastosowałem się do tego, również do Twoich wcześniejszych uwag w moim kierunku. Osobiście trochę się poruszam po tym forum (jak już zapewne zauważyłeś) odnajduję się na nim z różnymi efektami, a że poruszam się także po innych forach to mogę stwierdzić, że w swojej ideologicznej pseudo prostocie wcale przejrzyste nie jest.

Ok, zapisując się tutaj przyjąłem do wiadomości pewne zasady, nadal utrzymuję, że będę starał się do nich stosować, jeśli tylko owe zasady nie będą się zbyt często zmieniać, a regulamin nie będzie się nadmiernie rozrastał to wsio będzie ok :bigok:
Obrazek

chrus
Nowy....
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009 16:20
Czym jeżdzę: benzyna L

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: chrus » 31 sty 2010 17:58

Cześć, dziękuję! trochę już ustaliłem: trzonek to PGJ 13. W USA to E881 27W ale ja potrzebuję zamiennik większej mocy ok.42- 45 W. Podobno to H896 lub w UE H 10. Może ktoś już sprawdzał w realu. Ceny 20 - 50 PLN + ew. dostawa.
Pozdrawiam!
Ujeździłem już 5700 km, benzyna 98,ostatnio ponad 8,7 l/100

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: Misiaq » 31 sty 2010 20:51

ja się zastanawiam czy nie dałoby się wsadzić tam żarówki typu HB3 lub HB4. Nie miałem takiej żarówki w ręku ale po wierzchu wyglądają podobnie, pytanie tylko w kwestii styków no i ewentualnej różnicy budowy. Do tego skoro mówimy o mocy to zastanawiam się czy klosz wytrzyma wyższą temperaturę związaną z użyciem żarówki 55W. skoro nominalnie wchodzi tam dwa razy słabsza żarówka, może być problem z odbłyśnikiem, kostką, itp :wmur: A już miałem nadzieję, że lajtowo zasadzę do Soula moje ulubione All Weathery H3, bo przecież tylko żarówki o barwie żółtej mają sens we mgle :mam:
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: soul » 01 lut 2010 08:43

Wyszedł jakiś przepis/nowelizacja i nie można używać żółtego światła na terenie EU.
Dotyczy to aut które nie miały takich świateł fabrycznie.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: Misiaq » 01 lut 2010 13:18

dokładnie chyba chodzi o moment 31.12.2009, jeżeli przed tą data samochód miał wsadzone żarówki barwy żółtej to używanie ich nadal jest dozwolone, ale jeśli ktoś chciałby zamontować je po 31.12.2009 to jest to zabronione. Dla mnie idiotyzm i debilizm wtórny, gdyż mając aktualnie auto z halogenami i żarówkami typu Phillips AllWeather o żółtej poświacie uważam, że 100 razy lepiej spełniają one zadanie w cięższych warunkach niż zwykłe białe żarówki :zolta:

Jakiś aktywista pewnie to wymyślił, bo chciał się wykazać. W samochodach od zawsze jak pamiętam żarówki barwy białej lub żółtej selektywnej były dozwolone i nikomu to nie przeszkadzało. W dobie ksenonów i pseudozenonowców świecących Panu Bogu w okna zaczęło im raptem przeszkadzać żółte zabarwienie światła :chore:
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: shafted » 01 lut 2010 15:03

Ekolodzy... k@#!* ich mać :rotfll: :rotfl2:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: Misiaq » 02 lut 2010 21:42

SOUL pisze:Wyszedł jakiś przepis/nowelizacja i nie można używać żółtego światła na terenie EU.
Dotyczy to aut które nie miały takich świateł fabrycznie.
Zaryzykuję cytat :oczko:

otóż poszperałem odrobinę w sieci i na forum R19 http://www.renault19.pl/forum/viewthrea ... pid=307273 znalazłem co następuje:
"§ 2. Dopuszcza się wyposażenie pojazdu w światła drogowe, mijania lub pozycyjne przednie o barwie żółtej selektywnej do dnia 31 grudnia 2009 r."

Z informacji które udało mi się znaleźć wynika, że zmiany w przepisach wprowadzone przez Ministra infrastruktury są spowodowane Regulaminem nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych,
http://www.infor....010067.pdf w którym to punkt 5.15. mówi jakie są dozwolone poszczególne barwy świateł.
Cytat:

"5.15. Barwy światła emitowanego przez poszczególne światła są następujące:
światła drogowe: biała
światła mijania: biała
przednie światła przeciwmgielne: biała lub żółta selektywna"
wycinek z powyższego linka

źródło: www.renault19.pl

czyli wynika z tego, że do reflektorów zasadniczych żółtego Broń Panie ale do halo można sobie zasadzić no problem :zlosnik:
Obrazek

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: żarówki do halogenów przeciwmgielnych

Post autor: Misiaq » 21 lut 2010 08:34

a czy któryś z Szanownym Kolegów mógłby wrzucić jakiś skan z instrukcji albo wykaz całego oświetlenia w Soulu ?? Pozycyjne, kierunkowskazy, tablica rejestracyjna, mijania, halo (już znamy), wnętrze ??
Obrazek

ODPOWIEDZ