Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 08 cze 2011 17:39

Od poniedziałku a dokładniej od wizyty w serwisie, widnieje cały czas 19 st. Poczekam parę dni i podjadę do serwisu. Zaczeło się od dziwnej (aż trudno uwierzyć) usterki w niedzielę. Podczas każdego zakrętu w lewo gasł silnik i ukazywało się żółte ostrzeżenie o awarii jednostki napędowej. Następnego dnia udałem się do serwisu, prosząc by się za mnie nie śmieli (awaria przy zwrocie w lewo). Po diagnostyce stwierdzono, że złącze przewodów do komputera było poluzowane a siła odśrodkowa, powodowała chwilowe rozłączenie komputera. Po godzinie oddano mi auto i jest OK! Natomiast zauważyłem na wyświetlaczu, że mam 19 st. i tak jest cały czas od odebrania auta z serwisu. Wspomnę, że po serwisie wszelkie wskazania były wyzerowane (tylko przebieg całkowity nie był zresetowany), łącznie z ustawieniem radia.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: matrix » 08 cze 2011 19:19

Na bank idz do serwisu z termometrem temperatury zewnetrznej,byłem dziś w Słupsku i napewno było 27 stopni :bigok:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

kris1130

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: kris1130 » 09 cze 2011 11:03

Ja zgłosiłem w czasie 1 przeglądu awarię termometru i w trakcie wymienili mi na nowy. Musieli zdejmować przedni zderzak, żeby się do niego dobrać. Okolice pod prawym błotnikiem. Wydaje mi się, że może to być jakaś wada ponieważ po wymianie czasami się coś zawiesza i pokazuje różnie. Polecam wymianę gwarancyjną. :oczko:

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 09 cze 2011 12:01

Czujnik temperatury się odwiesił. Tuż po uruchomieniu, z 19 st. (tak pokazywał przez trzy dni) zjechał po paru minutach na 13 stopni. Nie lubię takich usterek, bo w serwisie patrzą jak na dziwaka. Tym samym nie jadę w tej sprawie do serwisu. Będę czekał do kolejnego zawieszenia czujnika temperatury zewnętrznej.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 30 cze 2011 20:24

Jutro serwis wymienia czujnik temperatury zewnetrznej, oczywiście w ramach naprawy gwarancyjnej.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 09 lip 2011 23:00

Czujnik temperarury zewnętrznej wymieniony, ale problem pozostał. Wygląda to tak; na zewnątrz 30 st. a na wyświetlaczu 18 st. Gdy się odwiesi w parę minut pokazuje wzrost temperatury (skokowo o jeden st.) do faktycznej i ponownie dwa dni z 30 st. do ponownwgo odwiesienia. Resety i wymiana czujnika nie pomogły. Serwis tę sprawę ma konsultować z KIA. Dziwna sprawa, nikt nie wie o co tu chodzi.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: uuuuplask » 09 lip 2011 23:52

Te serwisy Kia to dziadostwo. Z tego co wiem bardzo popularny przynajmniej w Soulach problem, w większości wypadków - w tym moim samo przeszło także może się poprawi. Ale oczywiście nie powinno to tak wyglądać w działaniu ze strony serwisu.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 20 sie 2011 17:53

Od czterech dni mam ciagle 16 st. i nie drgnie w żadną stronę, co jest oczywistą niesprawnością. U mnie to jeden dzień działa poprawnie a kolejne parę dni wskazuje stałą temperaturę (swoją) bez względu na temperaturę otoczenia. Ostatnio tę sprawę poruszałem w serwisie, lecz nie nalegałem na natychmiastowe działania naprawcze. Prosiłem o konsultacje z innymi serwisami lub innymi przedstawicielami KIA co jeszcze można zrobić z tą usterką, w sumie błahą ale jednak istniejącą. Nadmieniam, że wcześniej około pięć razy resetowano system celem odwieszenia wskazań temperatury. Gdy to zawiodło wymieniono czujnik, ale to też nie pomogło. Czytając Wasze posty myślałem, że z czasem termometr sam się usprawni ale chyba nic z tego. Co jescze można zrobić w tej sprawie, nie wiem.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 25 sie 2011 20:51

Złośnik termometr, dzisiaj rano pokazał 17 st. a przez ok. 10 dni trwał przy 16 stopniach. Te 17 stopni trwało do godz. 16.00 a faktycznie było powyżej 25. I nagle się odwiesił, wskazując właściwą temperaturę. Pewnie przestraszył się serwisu, do którego jutro rano mam dostarczyć Duszyczkę. Stasznie nie lubię takich usterek, lepiej gdyby termometr zdechł do końca.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: Kwarcu » 26 sie 2011 13:43

On Ciebie nie lubi i tyle. :złosliwy: :hehe4:
Ale tak na dobrą sprawę, to czy ten termometr jest ważny? Grunt, że zegarek dobrze chodzi. :bigok:

ODPOWIEDZ