Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 26 sie 2011 17:19

Dzisiaj przez 5 godz. duszyczka była w serwisie. W tym czasie poszukiwano wady termometru, sprawdzając wszelkie połączenia. Diagnostyka nie wykazała żadnej usterki a termometr działa prawidłowo. W zasadzie to on działał dobrze od wczoraj, dlatego też dignostyka nic nie wykazała. Ciekawe co termometr jutro pokaże. Poinformowano mnie, że gdy znów się zatnie to mam zadzwonić i gdy będzie w serwisie inny SOUL to na chwilę podmienią cały panel środkowy z wyświetlaczem w celu sprawdzenia.
KWARCU chyba masz rację. Radio, zegarek, tzw. gadacz działa prawidłowo. Ale też zbliżamy się do zimy i temperatura zewnętrzna by się przydała. Śmiesznie by było gdybym w Lidlu kupil za 10 zł. termometr z czujnikiem zewnętrznym. Taki posiadłem w Lanosie i pokazywał wlaściwą temperaturę z dokładnością do 1/10 stopnia a także dźwiękiem alarmował możliwość oblodzenia drogi.
Ten nasz w SOULU, pokazuje całe stopnie i nie posiada alarmu a do tego się zawiesza (w moim aucie).

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: Kwarcu » 26 sie 2011 17:40

No i dokupienie właśnie takiego termometru w Lidlu za 10 zł jest lepszym rozwiązaniem. 10 zł to nie tragedia, bo jak tak będziesz śmigał do serwisu to na paliwie o wiele, wiele więcej stracisz a Soulowy termometr i tak będzie działał od tyłka strony.

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: soulek » 26 sie 2011 23:09

Dzisiaj termometr z Lidla ,jutro coś tam, a tak wogóle to najlepiej było by kupić w całości Soula w Lidlu, ale był by skubany tani. :rotfll: :rotfll:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: Kwarcu » 27 sie 2011 12:12

Oj tam, oj tam. :zlosnik:

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 28 sie 2011 09:30

Żarty na tym forum, może dobre ale chyba nie o to chodzi. Gdy nabywam nowy samochód z salonu, to pomimo 7-io letniej gwarancji oczekuję na roczną bezawaryjność wszystkiego, pomijam żarówki i bezpieczniki. Nawet gdyby to była tzw. pierdoła, nie powinna wystąpić. A gdy już wystąpi, serwis powinien zrobić wszystko aby tę nawet nieistotną usterkę usunąć. Po 8-iu miesiącach wadliwy termometr, ślimaczenie odmy, odklejające się listwy drzwi. Wada termometru jest błacha dla całości samochodu ale czy powinna występować? Do tego serwis nie wie co z tym można zrobić. Ten termometr w SOUL'U nie kosztuje 10 zł jak w Lidlu a wiele więcej, więc można spodziewać się jego niezawodności. Oczekiwałem od Was podpowiedzi (też dla serwisu) a spotkałem się z żartami. Skoro wymieniono czujnik i nadal jest źle to co jeszcze można zrobić? Nie piszcie tylko o wymianie na nowego SOUL'A.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: Kwarcu » 28 sie 2011 10:49

A co my mamy Ci jeszcze poradzić? Z fusów nie wywróżymy co jest do naprawy. Bez przesady, nikt nie poleci Ci wymiany całego samochodu. Powiedz w serwisie, żeby się za samo radio wzięli, może w nim leży problem i temperatura na wyświetlaczu się zawiesza.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: soul » 28 sie 2011 11:39

Nie wiem po kiego serwis wymieniał termistor , wystarczyło tylko pomierzyć jego wartość w określonej temperaturze.
Do radia dochodzi tylko jeden przewód od temperatury wiec zakładam ,że problem leży w samym radiu a nie termistorze.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: czaprak » 30 sie 2012 17:22

Wracam do tematau dla przyzwoitości. Problem nie został rozwiązany, nadal bardzo często widzę głupie temperatury na wyświetlaczu. Przestałem o tym mówić w serwisie, bo to walenie w beton lub reset radia a nie o to chodzi. Przeszło mi gdy gość na parkingu urwał mi drzwi. Po ty zdarzeniu uważam, że wada wyświetlacza temperatury zewnętrznej to mały pryszcz. Oby tylko takie problemy były to OK. Inna sprawa, że serwis nie potrafi się z tym pryszczem uporać, co źle świadczy o serwisie KIA w moim mieście.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: soul » 30 sie 2012 19:23

To raczej wina oprogramowania radia.
Też tak mam co prawda bardzo rzadko ale mam.

Kargul
Nowy....
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012 21:34
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L Titanium silver '09

Re: Usterka termometru temperatury zewnętrznej

Post autor: Kargul » 09 lis 2012 22:42

U mnie to samo, kilka razy "zawiesiła się temp. na wyświetlaczu", szczególnie latem ale później wraca do normy...

ODPOWIEDZ