KV7

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Soul.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
pepe1969
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 12 sie 2009 10:15
Czym jeżdzę: 1.6 dohc Vanilla 90 tys. km
Lokalizacja: Chorzów

KV7

Post autor: pepe1969 » 11 sty 2011 14:04


Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: KV7

Post autor: soulek » 11 sty 2011 14:55

Całkiem sympatyczny posiada to coś silnik. Ciekawe ile ma niutków ?

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: KV7

Post autor: Hary66 » 11 sty 2011 15:44

No, i ten parkiet na podłodze, istne cudo.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: KV7

Post autor: Kwarcu » 11 sty 2011 15:46

Silnik fajny, minus, że automat, ale może manual dadzą. Chociaż coś mi się zdaje, że taka jednostka napędowa będzie tylko dla USA... Do Europy, a zwłaszcza do nas trafią mniejsze silniki, albo pozbawione turbo.
Efektownie wygląda ten KV7. Tylnie drzwi a`la lambo pewnie nie przejdą, bo z otwarciem ich po zaparkowaniu pod marketem będzie problem, chyba że ktoś lubi parkować daleko od wejścia do marketu, to będzie miał pusto wokół i drzwi otworzy w aucie. :złosliwy:

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: KV7

Post autor: uuuuplask » 11 sty 2011 17:10

Wsadzić ten silnik do Soula, plus jakiś genialnie sztywny zawias, zmodyfikować płytę podłogową by wsadzić jakieś stałe 4x4 i genialny hot hatch/cross over :czujnik:

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: KV7

Post autor: janusz14 » 11 sty 2011 17:55

Kwarcu, a dlaczego automat to minus?

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: KV7

Post autor: Kwarcu » 11 sty 2011 19:06

Dlaczego?
Ogólnie każdy lubi co innego, jeden woli jechać wygodnie i nie machać łapą przy lewarku, inny woli machać. Automaty w KIA nie należą do tych, które zapewniają dobre osiągi, są do tyłu z automatycznymi skrzyniami biegów, więc ta 6stopniowa w KV7 pewnie też rewelacyjna nie jest.
Ogólnie cała przyejmność z jazdy to możliwość zabawy lewarkiem według mnie, no i osiągi lepsze(oczywiście mówię o automatach KIA, że są gorsze w zestawieniu z manualem), bo aktualnie skrzynie automatyczne montowane w wielu autach są szybsze niż jakakolwiek ręka wprawnego szofera z manualem, a zawsze zostaje tryb sekwencyjny z łopatkami/przyciskami przy kierownicy. :bigok:
Także w KIA automat to póki co minus pod względem osiągów.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: KV7

Post autor: janusz14 » 11 sty 2011 19:37

Kwarcu, jeżeli się kupuje auto dla osiągów, to nie Kia Soul.
Jazda Soulem z automatem to uwierz mi - prawdziwy komfort, a że minimalnie wolniej się rozpędza od manuala to nie jest odczuwalny problem jeżeli nie chcesz się ścigać.
Kupiłem diesla bo on miał skrzynie automatyczną.
Jestem prawie pewien, że Soul w automacie, diesel poradzi sobie z benzynką.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: KV7

Post autor: Kwarcu » 11 sty 2011 20:24

Problem w tym, że benzynowy Soul w manualu do 100 km/h rozwala diesla w manualu. :bigok: Naturalnie diesel w manualu dogoniłby benzynkę na czwórce pewnie, ale nie licz, że automat CRDI rozwali benzyniaka. To jest właściwie niewykonalne, duży minus to powolny automat, czterostopniowy w dodatku. Niestety, ale będzie bez szans. Proponuje Tobie zgadać się z kimś kto ma XL w benzynie w okolicach Warszawy, sprawdźcie sobie latem na jakiejś pustej dróżce albo na nieczynnym pasie startowym lotniska. :oczko:
Ja się z Tobą zgadzam, że Kia Soul nie jest autem, które kupuje się dla osiągów. Tylko, że jak chcesz czasem podeptać to przynajmniej masz manual, redukujesz sobie szybciutko i ciągniesz, a zanim to zrobi automat taki jaki montują do Soula CRDI to trzeba poczekać chwilkę. Nie pamiętam, ale w przypadku automatu CRDI trzeba sekundy więcej do setki w niż w manualu, a sekunda wolniej do setki to już jest wystarczająco widoczna różnica.
Soul w benzynie może dać radość dzięki zmiennym fazom rozrządu, coś za co Hondziarze lubią swoje benzyniaki.
Także jak chcesz jechać benzyniakiem ostrzej(pełnym ogniem w sumie) do 100-120 km/h to naprawdę idzie ładnie, gdyby był automat to bym mógł zapomnieć o takiej dynamice.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: KV7

Post autor: uuuuplask » 11 sty 2011 20:40

janusz14 pisze:Kwarcu, jeżeli się kupuje auto dla osiągów, to nie Kia Soul.
Jestem prawie pewien, że Soul w automacie, diesel poradzi sobie z benzynką.
Chyba w mniejszym zużyciu paliwa :galy:
Kwarcu pisze:Problem w tym, że benzynowy Soul w manualu do 100 km/h rozwala diesla w manualu. :bigok: Naturalnie diesel w manualu dogoniłby benzynkę na czwórce pewnie, ale nie licz, że automat CRDI rozwali benzyniaka.

Wtedy zawsze w benzynie można wrzucić 3 bieg, a między 3 a 4 jak dla mnie jest bardzo duża różnica w dynamice w wypadku naszego cvvt.

ODPOWIEDZ