Ceed

Dyskusja o innych modelach pokrewnych z Kia Soul.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

wlodek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 27 mar 2009 15:05
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Brzeziny

Ceed

Post autor: wlodek » 10 maja 2009 10:23

Ja właściwie pojechałem do salonu kupić ceeda, jednak jak zobaczyłem soula to BUM :w łeb: i zmiana planów!

kingeny
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Ceed

Post autor: kingeny » 10 maja 2009 10:39

Ja właściwie jechałem kupić Skode Rumstera ale wstapiłem do Kia I bum kupiłem Soula :ura:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Ceed

Post autor: soul » 10 maja 2009 11:29

Przebijam wszystkich- mieliśmy kupić cee'd był grudzień. Podjechaliśmy miedzy innymi do salonu KIA. W necie zobaczyłem , że niedługo wchodzi nowy model. I......kupiliśmy auto z obrazka :zlosnik: Mamy pierwszego Soul bodajże zarejestrowanego w Polsce.
nasz Soul przyszedł do salonu razem z testówkami.

Żeby nie robić off topu to powiem że cee'd bardzo mi się podoba mimo jakiś tam drobnych wad i niedoróbek o których można poczytać na mojaceed.pl

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Ceed

Post autor: strazak2007 » 11 maja 2010 20:46

panowie miałem wątpliwą przyjemność jazdy ceedem 1,6 crdi 90KM zrobiłem w 3 dni prawie 2 tys. i mogę powiedzieć tylko tyle to nie jedzie i ciągle coś trzeszczy to kierownica to boczki drzwi i z deski coś świerczy, porażka, ceed 2008 rok przebieg 46 tys.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ceed

Post autor: Dżaguś » 12 maja 2010 08:59

ceeda ma sąsiad, więc wybór mógł być tylko jeden - soul :)
a na poważnie ceed jest ładny tyle tylko, że niknie w masie podobnych samochodów, widzac go z boku nie mamy pewności,czy patrzymy na kię ,opla,citroena czy jakiegoś innego hyundaia :) patrząc na soula wiemy, że patrzymy na soula :) proste nie ? :)
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Ceed

Post autor: Dziq » 12 maja 2010 10:01

Mam to samo co Dżaguś - Ceed nie jest zły z wyglądu, ale rozpoznaję go dopiero wtedy gdy mogę przeczytać plakietkę na jego zadzie. Żona by takiego w życiu na parkingu mi nie znalazła.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ceed

Post autor: Kwarcu » 12 maja 2010 17:07

Powiem wam, że cee`d sam w sobie zły nie jest. Tanie auto dla rodziny albo dla kogoś kto ma małą działalność gospodarczą lub większą i szuka auta dla przedstawicieli firmy. Akurat głównie widzę cee`dki poobklejane firmowymi reklamami. Auto odpowiednio solidne. Natomiast fakt, miesza się z zachodnimi kompaktami, ale to dobrze. Mimo, że z nimi się miesza to jednak jest to KIA, więc nie ukradną, a wygląda pospolicie. :czujnik:

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Ceed

Post autor: malkolm » 12 maja 2010 21:17

ceed fajne autko podoba mi się od po dziś dzień, a za pro_ceed`a to chyba dałbym się pociąć
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ceed

Post autor: Kwarcu » 12 maja 2010 23:11

Fakt pro cee`d się stylistą udał. Bardzo sportowo wygląda ten niepozorny Koreańczyk. Jeszcze jakby wkładali do niego V6 albo uturbioną benzynę czterocylindrową, to bajka. :bigok:

Awatar użytkownika
wronek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009 21:13
Gadu-Gadu: 4401105
Czym jeżdzę: Kia Soul XL 1.6 16V (Street Deamon)
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Ceed

Post autor: wronek » 22 cze 2010 08:32

Przejechałem za kółkiem Cee'da taty kilka tysięcy km. Wizualnie - faktycznie nudny, za to w środku wykonany jest dużo lepiej niż Soul. Przede wszystkim jest zdecydowanie lepiej wyciszony - szczególnie to docenia się przy wielogodzinnych wojażach. Gorsza izolacja przekłada się na znacząco wolniejsze ogrzewanie/chłodzenie w zimie/lecie. Dodatkowo przy Soulu boli brak możliwości wzięcia automatycznej klimatyzacji i chłodzonego schowka. Chętnie oddałbym za to drugie np. składane elektrycznie lusterka. :-)

Jakbym miał rodzinę - miast Soula kupiłbym Cee'da.

Pro_cee'd dla mnie odpada - wkurzają mnie wieeelkie drzwi w samochodach posiadających ich tylko troje. Raz, że dużo trudniej zapakować samochód wioząc ładunki, dwa strasznie ciężko się wsiada i wysiada na ciasnych parkingach. A że często parkuję ciasno...
Obrazek Kia Soul XL 1.6 16V (Street Deamon)

ODPOWIEDZ