TAJNE\POUFNE :)

Wszystko to co śmieszne. Zdjęcia, filmy, dowcipy.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

TAJNE\POUFNE :)

Post autor: Dżaguś » 31 sie 2010 17:33

Dziury. Poufna instrukcja

Czy widzieliście kiedyś, jak się łata dziury w polskich drogach? Jasne, że tak, to przecież codzienny widok. Na pewno też, przynajmniej na początku, byliście zszokowani stosowaną przy tej pracy technologią.

Pracownik merytoryczny A wsypuje z worka do ubytku masę wypełniającą, po czym wyrównuje ją wstępnie lewą nogą, a potem poprawia prawą
Ale spokojna głowa, nie ma tu mowy o jakiejkolwiek przypadkowości czy partaninie. Wszystko odbywa się według ściśle określonych, sprawdzonych długą praktyką procedur, których tradycja sięga czasów cara Mikołaja III. Jesteśmy przekonani, że gdzieś w przepastnych szafach dyrekcji od dróg spoczywa szczegółowy opis sposobu postępowania z ubytkami w asfalcie. Na podstawie własnych, wieloletnich obserwacji, spróbowaliśmy odtworzyć ten dokument.

Instrukcja naprawy przestrzennych uszkodzeń nawierzchni jezdni

(poufne, tylko do użytku służbowego)

1. Podstawowy zespół interwencyjno-naprawczy składa się z trzech osób: kierownika oraz dwóch pracowników merytorycznych.

2. Po przybyciu na miejsce kierownik dokonuje organoleptycznej oceny wielkości uszkodzenia.

3. W przypadku dziur mniejszych (do 50 cm w wymiarze poziomym i 10 centymetrów w pionowym) do jej usunięcia stosuje się metodą uproszczoną, opisaną w punkcie 4.

4. Pracownik merytoryczny A wsypuje z worka do ubytku masę wypełniającą, po czym wyrównuje ją wstępnie lewą nogą, a potem poprawia prawą. Po upływie 5 sekund, niezbędnych dla związania masy z podłożem, pracownik merytoryczny B sprawdza lewą nogą jej konsystencję, a następnie wyrównuje powierzchnię łopatą. .

5. W przypadku ubytków przekraczających gabaryty określone w punkcie 3., zespół naprawczy składa się z kierownika, jego zastępcy oraz 3-5-osobowej brygady merytorycznej. Ubytki uzupełnia się gorącą masą asfaltopodobną z mobilnego zestawu naprawczego. Po wlaniu masy do wnętrza ubytku powierzchnię wyrównuje się łopatami oraz deską, a na koniec posypuje się piaskiem i zabezpiecza słupkami ostrzegawczymi.
DUSZA KIJANKI

ODPOWIEDZ