Automatyczna blokada drzwi?

Porady, manuale, solucje..........czyli gotowe rozwiązania problemów.
Nie wiesz jak coś odkręcić lub wymienić? Tu znajdziesz odpowiedz.
Jeśli chcesz zamieść swoja poradę z foto-reportażem

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

Awatar użytkownika
Sławek
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2012 16:25
Czym jeżdzę: soul 1.6 benzyna, model 2011, ver. M
Lokalizacja: Łódź

Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Sławek » 03 sty 2012 10:58

Witam :oczko:
Może ktoś wie, jak to jest z automatem blokującym drzwi soula podczas jazdy? U mnie to nie działa. Nie wiem czy można to włączyć/wyłączyć z poziomu użytkownika? Czy też muszę z tym jechać do warsztatu, aby tam dobrali się do komputerka?
Z góry dzięki za jakieś wskazówki! Pozdro!
Sławek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: grisza » 03 sty 2012 12:03

Drzwi blokują się każdorazowo same po przekroczeniu 15 km/h. Odblokować można je tylko po zatrzymaniu przyciskiem w drzwiach. Raczej nie ma możliwości dezaktywacji tego samemu z poziomu kierowcy.

Awatar użytkownika
Sławek
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2012 16:25
Czym jeżdzę: soul 1.6 benzyna, model 2011, ver. M
Lokalizacja: Łódź

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Sławek » 03 sty 2012 14:43

Dzięki. Tak właśnie rozumiem blokadę drzwi. Czyli, po zatrzymaniu powinny być "kłopoty" z wyjściem. Np. pasażer obok kierowcy powinien 2 razy nacisnąć klamkę, żeby wyjść. U mnie żadnych oznak zamkniętych drzwi nie ma, więc zakładam, że nie działa :(
Sławek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: grisza » 03 sty 2012 14:57

Zaraz po przekroczeniu owych 15km/h powinieneś słyszeć trzask łapiących blokad. Wtedy przestawiają się zapadki pokazne na zdjęciu - czerwony kolor oznacza drzwi odblokowane. Po zatrzymaniu każdy pasażer może indywidualnie tą zapadkę sobie przestawić lub kierowca przyciskiem blokady ( nad klawiszami opuszczania szyb ) odblokowuje wszystko. Oprócz tego razem z drzwiami blokowany jest bagażnik.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Kwarcu » 03 sty 2012 17:02

Ale można też dwa razy pociągnąć klamkę w drzwiach i zamek się odbezpieczy przy 1 pociągnięciu, a za 2 pociągnięciem otwierają się drzwi. No chyba, że w tylnych drzwiach użyjecie "blokady rodzicielskiej"(ja to tak nazywam, chyba każdy wie o co chodzi), to tylne drzwi otworzyć można jedynie z zewnątrz klamką, ale po odblokowaniu zamka.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w Soulu, jak chyba w każdym aucie(przynajmniej ja się tak spotykałem dotychczas), zamek bagażnika jest połączony z zamkiem drzwi kierowcy, więc jeśli zablokujecie zapadkę(zaznaczoną przez Kolegę na zdjęciu) drzwi kierowcy to bagażnika i drzwi kierowcy nie da się otworzyć z zewnątrz.

Awatar użytkownika
Deshien
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 16 gru 2011 17:46
Czym jeżdzę: Czarno-czerwona, 1,6 DOHC CVVT, L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Deshien » 04 sty 2012 10:48

Po przeczytaniu tego tematu przejrzałem instrukcję i nie znalazłem żadnej informacji na temat automatycznej blokady drzwi po przekroczeniu danej prędkości. Wsiadłem także do auta i przeprowadziłem test - nie blokują się automatycznie. Czy jest to zależne od wersji (mam L 2011), czy jest jakaś opcja WŁ/WYŁ i ja mam źle ustawioną? Czy też powinienem odwiedzić miłych panów w Kia Motors?
Obrazek
Obrazek

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: sowapl » 04 sty 2012 12:36

z tego co wiem to nieraz zależy od alarmu. My automatycznej blokady na pewno nie mamy
Obrazek

Awatar użytkownika
Deshien
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 16 gru 2011 17:46
Czym jeżdzę: Czarno-czerwona, 1,6 DOHC CVVT, L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Deshien » 04 sty 2012 15:14

Mhm... to by się w sumie zgadzało. W ramach bycia naj/super/mega / i w ogóle dla klienta i jego ubezpieczyciela salon zaopatrzył mnie w alarm wyższej kategorii (oraz ku ich chwale wspomnę - pewne dodatkowe pozapakietowe modyfikacje na moje życzenie). Zatem może to one modyfikuja działanei tej funkcji.
Dzięki SOWAPL za odp.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Kwarcu » 04 sty 2012 15:44

Ta automatyczna blokada jest chyba dopiero od RM2012 standartowo. W starszych rocznikach modelowych to może jest tak jak mówi Sowapl - że zależy od zamontowanego alarmu i modułu.

Awatar użytkownika
Sławek
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2012 16:25
Czym jeżdzę: soul 1.6 benzyna, model 2011, ver. M
Lokalizacja: Łódź

Re: Automatyczna blokada drzwi?

Post autor: Sławek » 05 sty 2012 09:28

To, co tu piszecie układa mi się w logiczną całość. Mam wersję z 2011 roku, alarm został "wzbogacony" w salonie i w instrukcji ani słowem nie zająknęli się o blokadzie drzwi. Wychodzi na to, że nie działa, bo... po prostu nie mam tej funkcji :smirk:
Sławek

ODPOWIEDZ