Jarooo: karbon + box dachowy

...czyli.......być jak Lipu i Bernie.
Jeśli coś wyciąłeś flexem lub dospawałeś mig-mag-iem do swojego
Soul-a to...pochwal się. Dział poświęcony "tjuningowi" w szerokim
tego słowa znaczeniu.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: janusz14 » 10 kwie 2011 14:19

Masz chyba jakieś kompleksy.
Każda istotna zmiana w Soulu to kasa lepiej, lub gorzej wydana i satysfakcja jego właściciela.
Poważny tuning (moim zdaniem) to inwestycja wyższa niż 10 % wartości nowego samochodu w przypadku nowego Soula.
W tuningu naszych Soulów Strażak jest na pewno number one. !0% wartości samochodu to jest dużo dla przeciętnego posiadacza Soula.
Ty kupiłeś model L nic w nim nie dodałeś, a marzy Ci się Toyota Supra, trzeba było ja kupić.
Marz sobie dalej!

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: uuuuplask » 10 kwie 2011 14:25

Człowieku, ale Harry napisał Ci to samo. Nie mam żadnych kompleksów, napisałeś że kolega oklejąc auto karbonem i zakładałąc box to poważny tuner. To Ci odpowiedziałem, że poważny tunning to można powiedzieć o aucie strażaka, a prawdziwym przykładem POWAŻNEGO tuningu jest znaczna modyfikacja w auto ( dałem przykład Supry). Wyobraź sobie, że mam czarne szyby, antene cb i box dachowy też posiadam. Czy jak okleje duszke carbonem to nazwiesz mnie poważnym tuningowcem Soula? :puk:

Oczywiście, żeby nie było off topu w temacie autora pomysł z naklejkami na box świetny, wygląda jak oryginał a i carbon nie jest zły i na pewno swoją funkcję ochronną spełni :oki:
janusz14 pisze:
Poważny tuning (moim zdaniem) to inwestycja wyższa niż 10 % wartości nowego samochodu w przypadku nowego Soula.

(A i box z relingami plus oklejenie carbonem nie kosztowało 5000 zł więc sam sobie przeczysz).

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: strazak2007 » 10 kwie 2011 14:35

spokój w eterze,
wygląda fajnie,
z boxem raczej na pewno nie będzie jeździł no bo i po co, przecież to szumi dodatkowo i żre paliwa więcej.

pytanie do jaro, jaką folię użyłeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: janusz14 » 10 kwie 2011 14:45

Poważny w skali tuningu naszych Soulów to na razie drobne dodatki typu półka tylna lub podłokietnik.
Radio CB to nie jest tuning. Oklejenie auta karbonem to bliżej. Czarne szyby to mam fabrycznie.
Nie oklejaj póki co duszki karbonem tylko wklej zdjęcia tego co masz.

Funiix
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 30 wrz 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M TOMATO RED
Lokalizacja: SZESZELÓW KOŁO CYNCYNOPOLA

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: Funiix » 10 kwie 2011 16:42

wygląda super ! :bzik:

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: Hary66 » 10 kwie 2011 17:13

Bardzo przepraszam za powstałe zamieszanie, ale chyba nie mam szans na zostanie tunerem.
Samochód mam w kolorze tytanowym i karbon nie bardzo do niego pasuje, chociaż mi się podoba i jest niewątpliwie praktyczny. Wszelkie możliwe półki już są, podłokietnik i ciemne szyby, subwoofer i głośnik centralny też. Brakuje mi tylko tuningu silnika i oslony stalowej. Wydanie 10% wartości pojazdu to nie jest z reguły problem, szczególnie jak można to wsadzić w koszta firmy i zmniejszyć podatek dochodowy. Tylko na co tyle wydać jak nie masz potrzeby posiadania skóry?
Ja myślę nad dołożeniem wskaźnika ciśnienia doładowania turbo. W poprzednim samochodzie wystarczył trójnik, rurka igelitowa i zegar. Myślę, że tu nie będzie trudniej.
Pozdrawiam, Hary.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: uuuuplask » 10 kwie 2011 17:24

Na pewno jest to ciekawa i przede wszystkim pożyteczna modyfikacja. Nerwowym i niecierpliwym również by się mogło opłacić zamontowanie turbo timera.

Awatar użytkownika
jarooo
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 08 lip 2010 06:07
Gadu-Gadu: 1430561
Czym jeżdzę: KIA Soul L 1,6 DOHC
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: jarooo » 10 kwie 2011 19:07

janusz14 pisze:O ile więcej spala z boxem i czy wzrósł hałas w środku?
Hałas = bez zmian
Spalanie = nie liczyłem dokładnie, ale nie widzę dużej różnicy, może 0,3-0,5 l
Jarooo

Awatar użytkownika
jarooo
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 08 lip 2010 06:07
Gadu-Gadu: 1430561
Czym jeżdzę: KIA Soul L 1,6 DOHC
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: jarooo » 10 kwie 2011 19:15

ragann pisze:Wrzucisz zdjęcie oklejonego grilla?
Niestety, tylko takie foty porobiłem a jutro już do pracy, więc nie będzie kiedy :)
A co do samej definicji "tuningu" to nie poczuwam się wcale do miana tuningowca. Wrzuciłem tylko fotki tutaj, bo tylko do tego działu się nadawały. Nie jestem też zwolennikiem czipowania, obniżania i cudowania :)
Zrobiłem tylko drobne modyfikacje mające wpływ na funkcjonalność i wygląd też, czyli przyciemniłem szyby, nałożyłem karbon (nie wiem jakiej firmy, chyba oracal) no i założyłem box.
Z boxem na razie jeżdżę od grudnia bo go kupiłem pod narty a potem kompletnie mi się nie chciało go ściągać i już niebawem wakacje, więc pewnie go zdejmę dopiero koło sierpnia :)
Jarooo

Funiix
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 30 wrz 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M TOMATO RED
Lokalizacja: SZESZELÓW KOŁO CYNCYNOPOLA

Re: Jarooo: karbon + box dachowy

Post autor: Funiix » 10 kwie 2011 19:21

Jaro a powiedz mi jako że się na ty, znasz czy istnieje taśma karbonowa innego koloru , czy Twoim zdaniem dało by się obkleić wypiaskowane nadkola i czy by się to opłacało i czy można w soulu okleić środek .

Ps sory że tyle pytam ale myślę o obklejeniu .
Ps2 Czy w przyszłości da się ową folię carbonową usunąć bez śladu ? Dzięki za odp . Pozdro :smirk:

ODPOWIEDZ