Osłona / plyta pod silnik (wykonanie własne)

...czyli.......być jak Lipu i Bernie.
Jeśli coś wyciąłeś flexem lub dospawałeś mig-mag-iem do swojego
Soul-a to...pochwal się. Dział poświęcony "tjuningowi" w szerokim
tego słowa znaczeniu.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Osłona / plyta pod silnik (wykonanie własne)

Post autor: Hary66 » 05 wrz 2012 21:36

NIe bardzo znam się na performancach, ale 2 tygodnie temu zdarzyło mi się przejechać Transalpinę w Rumunii. Dość szybko wjechałem na szutrowy odcinek drogi i na jednym większym kamieniu Kijankę chyba aż podrzuciło. Stalówka sheriffa się jednak przydała.
Plastikowa osłona też zabezpieczy wszelkiej maści paski od piasku i kurzu w lecie. Zimą też nie pozwoli napchać się śniegu.
To tylko moje zdanie, ale ja jestem za.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Osłona / plyta pod silnik (wykonanie własne)

Post autor: grisza » 06 wrz 2012 08:32

Jestem zdecydowanie za i brawa za podjęcie tematu, bo 600-700 zł. za osłonę silnika to lekka przesada.
Czy się pogorszy chłodzenie?To nie "Maluch" żeby zaburzenie przepływu powietrza miało znaczenie. Gdyby jednak to myślę że mało kto będzie używał Soula do jazdu stricto wyczynowej, a w normalnej eksploatacji podniesienia temperatury pewnie i tak nie ma przy zastosowaniu płyty. Z tego co wiem we wszystkich samochodach wykorzystywanych w szeroko rozumianym motorsporcie, takie zabiegi jak płyty podwoziowe się stosuje. Natomiast to że wjeżdając w kałuże, błoto czy śnieg, syf nie będzie nam leciał na okablowanie i inne elementy to niezaprzeczalna zaleta, której podważyć się nie da.

Awatar użytkownika
djoneway
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 19 maja 2011 09:50
Gadu-Gadu: 1330551
Czym jeżdzę: 2009 KIA Soul 1.6 CRDi XXL
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Osłona / plyta pod silnik (wykonanie własne)

Post autor: djoneway » 06 wrz 2012 08:46

Tak jest, same zalety inaczej bym się tym tematem nie zajmował. Zawsze pod maską miałem brudno, błoto, sól a teraz od kiedy mam płytę jest czyściutko, poza tym wycisza klekota jak się stoi na zewnątrz. Jeśli chodzi o temperaturę to jak wiadomo diesle lubią temperaturę a płyta pozwoli im ją dłużej utrzymać i szybciej się nagrzać w szczególności w zimę.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Osłona / plyta pod silnik (wykonanie własne)

Post autor: soul » 07 wrz 2012 12:07

urban legend - nic się nie pogorszy i nie polepszy. Wentylatory pchają powietrze do tyłu. Nawet silniki chłodzone powietrzem maja swoja turbinę która produkuje wiatr. :czujnik:
Będzie na pewno czyściej w komorze silnika.

ODPOWIEDZ