filtr paliwa w benzynie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

filtr paliwa w benzynie

Post autor: Misiaq » 12 lut 2014 08:37

Witam po dłuższej przerwie,
zbliżam się do 4 przeglądu (60 000 km) i zastanawia mnie jedna rzecz, o której poinformował mnie serwisant w ASO. Podczas 4 przeglądu wymieniany jest filtr paliwa w wersji benzynowej. Czy spotkaliście się z taką informacją/czynnością przeglądową ?

Na mój wyraźny sprzeciw podparty informacją z książki serwisowej (filtr jest bezobsługowy) Pan stwierdził, że on w postępowaniu przeglądowym ma wymianę filtra i tak czy tak go wymieniają.

Pytanie moje przy okazji brzmi, gdzie ten filtr ewentualnie się znajduje ??

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: filtr paliwa w benzynie

Post autor: Kwarcu » 12 lut 2014 12:30

Filtr paliwa nie jest bezobsługowy. W książce co 4 lata/60 tys. km jest przewidziana wymiana(chyba, że nie będzie takiej potrzeby - filtr czysty - to mogą odstąpić od tego). Chociaż osobiście i tak zalecałbym profilaktycznie go wymieniać.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: filtr paliwa w benzynie

Post autor: Misiaq » 25 lut 2014 11:56

przemaglowalem na te okolicznosc jednego goscia z aso. wil sie jak piskorz i w koncu przyznal, ze wpis o wymianie pojawil sie pozniej. no jesli ktos robi te 40-50 000 rocznie. jesli robi 6-7 000 to nie trzeba. wie Pan jakie mamy paliwa. itp itd.

przeraza mnie fakt wymiany filtra przez dziure w kabinie. znajac mechanikow to albo tego nie zrobia albo uswinia wszystko co w srodku.

zrezygnowalem z tego elementu. tak samo jak systematycznie rezygnuje z wymiany plynu hamulcowego w zbiorniczku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: filtr paliwa w benzynie

Post autor: Kwarcu » 25 lut 2014 17:26

Nie pojawił się później, bo ja kupowałem auto w 2009 roku na samym początku. Taka wymiana już wtedy była przewidziana. Także nieźle w chooya Ciebie tną w tym ASO.
Wymiana dla Soula 1.6 CVVT co 4 lata lub 60 tys. km w zależności co wypada szybciej. W praktyce niekoniecznie wymieniają co te 4 lata (jak ktoś mało lata rocznie). Ale co 60 tys. km to już wymieniają obowiązkowo.

Ja osobiście ze względu na przezorność wymieniłem ten filtr na czwartym przeglądzie mimo, że nie miałem 60 tys. km. Wolę wymienić i mieć spokój, przesadnie wysoki wydatek to nie jest, a człowiek śpi spokojniejszy. :czujnik:

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: filtr paliwa w benzynie

Post autor: cichy » 26 lut 2014 20:02

Cześć.
Filtr paliwa jest bezobsługowy ,w książce przeglądów po 48 miesiącach jest zaznaczone sprawdzenie i tylko w przypadku problemów z rozruchem jest wymiana.
Zato filtr par paliwa jest wymieniany po 36 miesiącach.

Pozdrawiam Cichy.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: filtr paliwa w benzynie

Post autor: sowapl » 01 mar 2014 12:57

Ciekawe jak to ASO liczyło by kilometry do wymiany filtra w duszyczce z gazem?;)
Obrazek

ODPOWIEDZ