Kogo silnik

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kogo silnik

Post autor: wujeksoul » 01 wrz 2010 16:28

Nie kogo silnik tylko czyj silnik.

Specem nie jestem ale mazdowski 1,6 benz 105 KM, choćby patrząc na kolektor dolotowy ( jego geometrię) każe wątpić, że to ta jednostka:

Obrazek
KIA

To ta sama co tu:

Obrazek
Mazda3

Osprzęt może być różny, ale kolektory powinny mieć chyba identyko rozstawy, a nie mają.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010 16:36 przez wujeksoul, łącznie zmieniany 2 razy.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Kogo silnik

Post autor: uuuuplask » 01 wrz 2010 16:29

No nie wiem kolego czy masz racje, bo silniki Mazdy 1.6 są o wiele słabsze, niż nasze. Choćby nie mają zmiennych faz rozrządu. Mazdy ma 105 koni, nasz 124 konie. Diesel 1.6 natomiast w Maździe jest z koncernu PSA, więc chyba dealer się zbytnio nie zna. Z resztą dziwne by było gdyby Mazda dawała Hyundaiowi lepsze silniki a sobie gorsze :eviladmin:

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kogo silnik

Post autor: wujeksoul » 01 wrz 2010 16:42

Ten silnik Mazdy na zdjęciu pachnie mi zaś Fordem. Właśnie po kształcie kolektora, pojemnika na płyn chłodniczy, pojemniczka na płyn wspomagania kierownicy, rurkach itp.

Mitsubishi swego czasu miało silnik 1,6, ale to było niecałe 100 KM:
Obrazek

Obecnie Mitsu nie oferuje 1,6 benz.

To ciekawy temat bo najwyraźniej nie Mitsu i nie Mazda, a znalazłem taki oto artykuł, który mówi, że od samego początku KIA robiła swoje silniki ( co nie wyklucza, że w ramach kooperacji z innymi firmami nie mogła skorzystać z czyjejś konstrukcji):
http://www.samochody.mojeauto.pl/kia/historia_koncernu/

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Kogo silnik

Post autor: uuuuplask » 01 wrz 2010 17:53

Jak dla mnie Kia robi swoje silniki. Czytam bardzo dużo prasy motoryzacyjnej i nie słyszałem, żeby w autach Hyundai/Kia były silniki innego producenta. Tak jak na przykład jeszcze nie tak dawno TDI w Mitsubishi Outlanderze. Z resztą w końcu Hyundai/Kia są 4 producentem na świecie, a to już chyba zobowiązuje do własnej produkcji. Inna sprawa, że mamy bardzo mocne silniki jak na ich pojemność (pamiętajmy, że jednostka jest wolnossąca). Choć nawet CRDI w Soulu ma sporo kucyków jak na swą pojemność :bigok:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kogo silnik

Post autor: Kwarcu » 01 wrz 2010 19:40

A jak dla mnie nasz benzyniak jest wzorowany na starszej konstrukcji Hondy(niedawno nawet o tym wspominałem). Po drobnej modernizacji ma więcej koni i wyższy moment obrotowy.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Kogo silnik

Post autor: uuuuplask » 01 wrz 2010 19:46

Sugerujesz silnik z Civica VI 1.6i 116/125 koni? Hmm jak dla mnie to przede wszystkim każda Honda ma charakterystyczny dźwięk bardzo podobny czy to(90 konny Civic czy podrasowane 300 konne Integry Type R., a nawet v6 z NSX - Integre i NSX oceniam z Youtuba :oczko: ), którego silnik w Soula w zupełności nie przypomina, dlatego wydaje mi się, że być może konstruktorzy Hyundaia/Kii mogli się na nim opierać, ale konstrukcja jest na pewno koreańska.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Kogo silnik

Post autor: matrix » 01 wrz 2010 20:00

Napisz do fabryki jaki silnik :bigok:
Kia Motors Corporation
231 Yangjae-Dong, Secho-Gu
Seoul 137130
South Korea
Tel: 234641114
http://www.kia.co.kr
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kogo silnik

Post autor: Kwarcu » 01 wrz 2010 20:52

Tak sugerowałem ten silnik(ten słabszy 116KM, ale ten 125KM to prawie to samo co ten 116KM). Fakt, że dźwięk nie ten co Honda(też słyszę różnicę między silnikiem Hondy a KIA), ale charakterystyka silnika dosyć podobna(przebieg prostej momentu i mocy). Dlatego tylko napisałem, że jest wzorowany, a nie identyczny/ten sam. ;)

Dźwięk silnika nie musi być podobny/identyczny(wtedy by wyszło szybko na jaw, że to typowy motor Hondy). Zresztą na dźwięk silnika wpływa tyle elementów, że każdy producent "skomponuje" go po swojemu.

Matrix a Ty myślisz, że oni komuś powiedzą prawdę? :zlosnik: Jeśli chcieliby się tym pochwalić to byśmy to mogli przeczytać w niejednej gazecie motoryzacyjnej. Nie wątpie, że silnik jest robiony przez koncern KIA/Hyundai, ale na jakimś silniku wzorowany. Na jakim to tajemnica. :złosliwy:

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Kogo silnik

Post autor: shafted » 02 wrz 2010 08:46

Silnik 1.6 benzyna jest konstrukcji indyjskiej, produkuje go Tata i sprzedaje koreańcom :zlosnik4:
No co wy benzyniaki?? nie mozecie sie pogodzic ze skośnookie koreańce mogą wymyśleć dobry silnik? a może ego wam się łechta albo miło jest pochwalić się przed sąsiadem ze "engine made in Japan" a co za różnica kto to zaprojektował/splagiatował i z czego - ma jeździć i się nie psuć :bigok:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kogo silnik

Post autor: miazg » 02 wrz 2010 10:33

shafted pisze:ma jeździć i się nie psuć :bigok:
Amen :)
Obrazek

ODPOWIEDZ