Spalanie - benzyna

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

kukuku2
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36
Czym jeżdzę: Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver
Lokalizacja: Będzin

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: kukuku2 » 27 wrz 2009 15:30

Nie wiem jak to w Soulu choć fakt pisze tankować do pierwszego wybicia, ale miałem pandę i przez 5,5 roku lałem pod korek i wszystko było dobrze.
Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: sowapl » 27 wrz 2009 23:42

w swoich wczesniejszych lałem podobnie z tym tylko że nie były na gawarancji , a dwa że nie wiem czy taka informacja byla w instrukcji obsługi. jeśli chodzi o mnie to przyznam się , iż wolę postepować wg instrukcji. niech się spieprzy z mojej winy to z naprawy na gwarancji nici :(
Obrazek

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: matrix » 30 wrz 2009 08:23

Z mojej strony zaopserwowałem ze co do spalania to na stacji wyjdzie od 3 minut do 3.30m lania benzynki na resztye nie zwracałem uwagi :smirk:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

pysiu
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 31 maja 2009 12:00
Czym jeżdzę: 1.6 cvvt xl black str. damon
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: pysiu » 23 paź 2009 09:23

Przebieg ponad 3200, koła "18".
Dynamiczny styl jazdy, noga średniociężka do ciężkiej, 80% miasto.
Spalanie 8,27.
Pozdrawiam.
:kierownik: :kierownik:
duscha - 7,25/100

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: miazg » 23 paź 2009 18:29

Miasto miastu nierowne :)
Obrazek

pysiu
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 31 maja 2009 12:00
Czym jeżdzę: 1.6 cvvt xl black str. damon
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: pysiu » 23 paź 2009 20:12

Nie o miasto tu chodzi, lecz o tzw. średnie spalanie w teście.
Jest to wielkość normatywna, zawierające stałe składowe ( te moje oczywiście bardzo umowne ) mierzalne w określonych warunkach.
Jeszce raz. Średnie spalanie 8,27.
Pozdrawiam. :kierownik: :kierownik:
duscha - 7,25/100

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: soul » 23 paź 2009 20:49

Sporo spala.
Nasz aktualnie nie przekracza 7l/100km

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: LordMorte » 23 paź 2009 21:43

SOUL pisze:Sporo spala.
Nasz aktualnie nie przekracza 7l/100km
Kurde, jak Wy to robicie... Jezdze trase bardzo mieszana, troche miasta, troche autobany, troche dwupasmowki. Pierwszy bak jezdzilem bardzo delikatnie, na dosc niskich obrotach, troche stosujac techniki ecodrivingu, jazda bez klimy - spalanie 8,2 litra... Kolejny bak przejezdzilem bardzo dynamicznie - 10,5 litra, ten bak jezdze podobnie jak za pierwszym razem jednakze bardziej staram sie przewidywac to co stanie sie na drodze (czyli np zatrzymanie sie na swiatlach) + dojezdzam do zatrzymania na luzie tyle ile dam rade - poki co mam jedna kreske powyzej polowy baku i przejechane 250 km i ciekaw jestem co wyjdzie. Mojemu ojcu spala 7,5 chociaz w wiekszosci hula po miescie i nie jezdzi jakos specjalnie niedynamicznie... nie rozumiem :(

Staram sie uzyskac jak najmniejsze spalanie dla sprawdzenia auta i siebie, ale jak juz mi sie znudzi to powroce do swojej normalnej jazdy... przeciez autko nie ma 60 kucy, ma wiele wiecej, ktorze trzeba wykorzystac :P

karamaz
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009 23:06
Czym jeżdzę: CRDi XL Titan Automat
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: karamaz » 23 paź 2009 22:52

LordMorte pisze:dojezdzam do zatrzymania na luzie tyle ile dam rade
Zmień styl jazdy na luzie samochód też pije, dojeżdzaj jak najdalej na biegu hamując silnikiem, ostatnia faza delikatnie hamulec prawie do zatrzymania i sprzęgło. spróbuj :oczko: a zobaczysz różnicę

pozdro

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Spalanie - benzyna

Post autor: Misiaq » 25 paź 2009 10:03

LordMorte pisze:
SOUL pisze:Sporo spala.
Nasz aktualnie nie przekracza 7l/100km
Kurde, jak Wy to robicie... Jezdze trase bardzo mieszana, troche miasta, troche autobany, troche dwupasmowki. Pierwszy bak jezdzilem bardzo delikatnie, na dosc niskich obrotach, troche stosujac techniki ecodrivingu, jazda bez klimy - spalanie 8,2 litra... Kolejny bak przejezdzilem bardzo dynamicznie - 10,5 litra, ten bak jezdze podobnie jak za pierwszym razem jednakze bardziej staram sie przewidywac to co stanie sie na drodze (czyli np zatrzymanie sie na swiatlach) + dojezdzam do zatrzymania na luzie tyle ile dam rade - poki co mam jedna kreske powyzej polowy baku i przejechane 250 km i ciekaw jestem co wyjdzie. Mojemu ojcu spala 7,5 chociaz w wiekszosci hula po miescie i nie jezdzi jakos specjalnie niedynamicznie... nie rozumiem :(

Staram sie uzyskac jak najmniejsze spalanie dla sprawdzenia auta i siebie, ale jak juz mi sie znudzi to powroce do swojej normalnej jazdy... przeciez autko nie ma 60 kucy, ma wiele wiecej, ktorze trzeba wykorzystac :P
ja bym się na Twoim miejscu przestał przejmować jako taką techniką jazdy i jeździł po swojemu. Jedynie co to polecam hamować silnikiem i nie jeździć na luzie, podkręcić silnik trochę wyżej, żeby go nie męczyć na poziomie 1500 - 2000 obr non stop. To jest benzyna, moment obrotowy koło 4000 obrotów bodajże więc musi się kręcić, bo jak go zdusisz to też będzie palił i do tego przeciążeniami wykończysz motor.

Zastanawiam się ile będzie palił mój jak już go zamówię i potem odbiorę, mam zamiar wziąć XL w benie i jeździć w większości po mieście, krótkie odcinki max do 2 km, takie mam warunki. Oczywiście nie w 100% ale w większości. Obawiam się 10 litrów :zlosnik4:
Obrazek

ODPOWIEDZ