Interface OBD oraz program Torque (Android)

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Interface OBD oraz program Torque (Android)

Post autor: Hary66 » 04 lis 2012 22:31

Markos, Ty jesteś jakiś psychoanalityk strasznie zdolny chyba.
Gościu kupuje jakieś zabawki do Soula i zgodnie z duchem forum dzieli się swoimi wrażeniami. Zamieszcza fotki, nie narzeka na szerokość zamieszczanych zdjęć, nikogo nie krytykuje, nie namawia do kupna. Mnie to pasi. Kupię albo nie, mój wybór.
Ale pojawia sie Markos i w 4 postach opisuje jaki to on jest super kierowca, i co dokładnie dolega każdemu innemu piszącemu.
Bardzo to dla nas pomocne, tak samo jak zdjęcia zamówionych i nie założonych plastików, niezbyt pięknego spoilera i fotki pożyczonej z innego forum. Dzięki Bogu że to inne forum, bo relingi na tym Soulu bardziej przypominają plastikowe rurki hydrauliczne, ale chyba zapomniałeś je skrytykować?
Moja kijanka nie ma komputerka, leję pod korek i nie zastanawiam się ile dokładnie pali. Jak mam ochote to pałuję ją do 180 i nikomu nic do tego. A to ustrojstwo i tak sobie kupię, niezależnie czy to się spodoba Markosowi, czy też uzna mnie za kompletnego ignoranta i nabije sobie kolejnych kilka wiele wnoszących postów.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
djoneway
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 19 maja 2011 09:50
Gadu-Gadu: 1330551
Czym jeżdzę: 2009 KIA Soul 1.6 CRDi XXL
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Interface OBD oraz program Torque (Android)

Post autor: djoneway » 04 lis 2012 23:21

Harry, mocne a zarazem taktowne podsumowanie ostatniej aktywności kolegi:)

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: Interface OBD oraz program Torque (Android)

Post autor: indykpol » 04 lis 2012 23:40

Harry, Hary, Hary! trafnie ;) czekam z niecierpliwoscia na interfejs :)

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 05 lis 2012 01:49

Niech kupuje i niech sie dzieli. Nic mi do jego szczescia. Pytalem o funkcjonalnosc, dowiedzialem sie tego co juz wiem z wyswietlacza w samochodzie, badz tego, co mnie nie obchodzi, bo tez leje pod korek i nie patrze ile pali. Licze po tankowaniu, ile wyjdzie tyle wyjdzie.

Patrzenie w cokolwiek poza droga podczas jazdy uwazam za nietrafione i nie ma tu zadnej psychoanalizy.

Faktem (smutnym) natomiast jest to, ze 90% tego forum to techniczna miernota, bo nawet nie podstawowka. Jak sie zawine, to ani ja, ani Wy nie bedziecie plakac, wiec to chyba najlepsza opcja. Skorzystam.

Aha - spojler na z-dupy-nozkach jest troche smierdzacy, ale jak rozumiem - moze sie komus podobac. Relingi to opcja dla tych, ktorzy fabrycznie ich nie maja, jak wiadomo wszystko jest kwestia gustu. Jedni go maja, inni nie :lol:

Tak wiec powodzenia i owocnego czytania z ekraniku smartfona zycze, 5 dych za profesjonalne narzedzie monitorujaco-diagnostyczne to w koncu nie majatek, warto kupic :zlosnik4:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Interface OBD oraz program Torque (Android)

Post autor: Kwarcu » 05 lis 2012 09:53

Skończta te żale, Pany. ;)

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: Interface OBD oraz program Torque (Android)

Post autor: indykpol » 06 lis 2012 23:23

markosie, ale nikt nie kaze ci tego ogladac podczas jazdy. mozna na spokojnie przeanalizowac jak sie zatrzyma solniczka ;) cos na sile wkladasz ludziom w usta wypowiedzi, ktorych nie sa autorami.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 07 lis 2012 14:29

indykpol pisze:nikt nie kaze ci tego ogladac podczas jazdy (...) cos na sile wkladasz ludziom w usta wypowiedzi, ktorych nie sa autorami.
rafalkia pisze:Dzięki tym wskazaniom (spalanie), na dłuższej trasie (1600-2000 km) nauczyłem się oszczędzać nawet 150-200 zł na paliwie.
Pobawcie się z jazdą za ciężarówką... albo jak bardzo zmienia się spalanie na górkach, albo przy jeździe pod wiatr,...

Mi tak się spodobało, że mogę zostać teraz trenerem ecodrivingu ;) Świetnie się przy tym bawię a droga sama mija :)
I to juz wszystko co mialem do dodania na ten temat.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Interface OBD oraz program Torque (Android)

Post autor: Hary66 » 08 lis 2012 09:55

No to wiele nowego nie dodałeś.
Ale zgadzam się z Tobą w zupełności w kwestii gustu. Jedni go mają, inni nie. Mnie na przykład zupełnie nie podoba się spojler wyglądający jak założona tył na przód czapka z dużym daszkiem, ale dalej nie zarzucam Ci braku gustu.
Jedni mają spoilery na z dupy nóżkach, innym nie śmierdzą czapki z daszkiem.
Żeby podkręcić atmosferę pochwalę się swoim. Mam go od zawsze i do tej pory nie widziałem szczególnego powodu żeby uznawać to za jakąś szczególną operację tuningową. Acha, mam też subwoofer w bagażniku ale nie będę zakładał osobnego tematu z tego powodu.
Spoliler.jpg
Co do poziomu technicznego, to przypominam Ci, że to forum użytkowników a nie serwisantów Kii Soul. W przeciwieństwie do np. formu BMW 99% naszych forumowiczów ma samochody na gwarancji i wszelkie myki z np. recyrkulacją spalin, podniesieniem mocy silnika czy innymi interwencjami raczej nie wchodzą w rachubę.
Mimo wszystko dalej czekam na Twoje posty. W szczególności na te w których widać co zrobiłeś ze swoim Soulem, mniej na te w których tylko oceniasz wszystkich innych forumowiczów albo tylko cytujesz ich posty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Hary.

ODPOWIEDZ