REZERWA PALIWA

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: shafted » 12 lip 2010 09:17

Dlaczego nie wolno zdradzać żony? nie wolno być takim samolubnym, trzeba sie dzielić z innymi kobietami przyjemnością :zlosnik4:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: soulek » 13 lip 2010 14:14

Czytam :galy: i wnioskuję, iż rezerwa paliwa u Kolegi w osobistym baku jest pokaźna. :rotfll:

Awatar użytkownika
smaraj
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 19 gru 2010 14:00
Gadu-Gadu: 9538304
Czym jeżdzę: 1.6 Benzyna XL
Lokalizacja: KATOWICE

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: smaraj » 11 lut 2011 21:30

Witam a ja mam taki problemik co do pojemności baku,według książki ma mieć 48l a ja dziś tankowałem bo zaświeciła się rezerwa doslownie 4km przed stacją wiec wjechałem i tankuje ;) wybiło mi przy 39 litrach ale wiadomo ze każdy dystrybutor różnie reaguje wiec doleje pod korek ;) wkońcu sprawdze rzeczywiste spalanie :foch: a tu leje i leje oczywiscie na pół gwistka bo wybija i tak mineło z 10 min i weszło w sumie 51litrów no i plus rezerwa niech miała 6 litrów = 57litrów to ile cholera tam sie mieści paliwa a wspomnę ze juz nie miałem cierpliwosci bo jeszcze wchodziło a jeszcze nie było pod korek :wmur: dziwi mnie to bo to auto miejskie a nie dalekobieżne ;) czy ktoś zna sensowną odpowiedz ?

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: matrix » 11 lut 2011 22:32

Mam czytaj tematy od początku
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
smaraj
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 19 gru 2010 14:00
Gadu-Gadu: 9538304
Czym jeżdzę: 1.6 Benzyna XL
Lokalizacja: KATOWICE

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: smaraj » 12 lut 2011 10:55

jak masz to wklej linka bo ja czytam ale nie widze

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: Dżaguś » 12 lut 2011 22:57

DUSZA KIJANKI

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: Misiaq » 27 mar 2011 18:40

wujeksoul pisze:Dość często zdarzają się te przygody z pustym bakiem w Soulu. Czyżby jednak słabo czytelna sygnalizacja rezerwy, a i beznadziejne wskazanie wskazówki poziomu paliwa ?
Sygnalizacja dźwiękowa to krótkie przypominacze.
Wybaczcie, ale jeśli ktoś mi powie, że wskaźnik paliwa w Soulu jest nieczytelny, a wskazówka za mała i zbyt mało "oczoyebna" to ja nie wiem co o tym myśleć :oczko:

Dla porównania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trochę nieostre, bo robione phonem i bez lampy w celu odwzorowania nastroju panującego w kabinie po zmierzchu.

Mnie osobiście kontrolka rezerwy wali po gałach i oślepia, a moment załączenia jest doskonale wyczuwalny podczas prowadzenia. Poza tym jak sama nazwa wskazuje, wskaźniki służą do wskazywania i wskazują doskonale, są przejrzyste, czytelne i wyraźne. Spełniają swoje zadanie doskonale, czerwone wskazówki (też pochodna od wskazywania) na tle białego podświetlenia bardzo fajnie kontrastują :bigok: Czyli suma summarum mamy trzy elementy, z którym możemy odczytać rezerwę paliwa, wskaźnik paliwa, rezerwa, a od biedy jak ktoś nie lubi rzucać wzrokiem w prawo mamy wskaźnik dzienny kilometrów, tam też można obserwować zużycie paliwa na zasadzie wyczucia przejechanych kilometrów. Nie widzę problemu :bigok:
Obrazek

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: soulek » 28 mar 2011 00:29

Pierwsza i druga fotka ten sam przebieg 4340 km. Tu się świeci kontrolka, a tam nie. Czy kolega czasem nie Harry Potter? :rotfll:
A tak na serio, to całkowicie się zgadzam z twoim zdaniem na temat wyrazistości wskaźników :aha:

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: Misiaq » 28 mar 2011 06:13

hm, nawet nie zwrocilem uwagi ;] wszystko bylo robione jednego wieczora, dwie pierwsze foty jedna po drugiej. W pierwszej chwili rezerwa wlacza sie i wylacza co jakis czas, zalezy jak sie paliwo w baku przeleje :]. Wiadomo im mniej paliwa tym pewnosc zaswiecenia wieksza ;]. Trzecia fote zrobilem wlasnie po kilku kilometrach jako pewnik, bo zapalila sie na dobre.
Obrazek

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: REZERWA PALIWA

Post autor: matrix » 30 mar 2011 19:32

Te 6 km to po piwo i spowrotem :bigok:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

ODPOWIEDZ