Osiągi...

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

kl71
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2010 22:19
Czym jeżdzę: Soul M benzyna
Lokalizacja: Poznań

Re: Osiągi...

Post autor: kl71 » 26 paź 2010 17:34

uuuuplask pisze:Czemu w takim razie nie zdecydowałeś się na crdi? Powody finansowe czy coś innego? Wiesz co do głośności te 130km/h to tylko kwestia silnika czy może jednak pudełkowatość Soula robi swoje i słyszysz wiatr?
chciałem coś cichego i wolniejszego by się na następnym drzewie nie zabić.
ale teraz trochę mi brakuje tego co dawał diesel - lekkie muśnięcie gazu a silnik ciągnął że hoho (przynajmniej w porównaniu z soulem).

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 26 paź 2010 18:47

Ale mimo wszystko chyba w Soulu i tak na głośność tak bardzo nie narzekasz, szczególnie w mieście? A jak ogólnie odczuwasz przesiadkę? Jesteś zadowolony czy nie?

kl71
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2010 22:19
Czym jeżdzę: Soul M benzyna
Lokalizacja: Poznań

Re: Osiągi...

Post autor: kl71 » 26 paź 2010 19:10

no ogólnie fajny samochód - zwłaszcza do miasta i krótkie trasy lub na pseudoterenowe przejażdzki.
z wyglądu bardzo mi się podobał, cena super, wyposażenie super i gwarancja chyba też super (no chyba że są kruczki).
silnik w sumie nie jest zły - zwłaszcza przy takiej cenie.

ale na trasy najlepszy był jednak diesel - na baku robiłem 900km - subiektywnie też znacznie lepsze miał przyspieszenia mimo że na papierze niby tylko jedna sekunda różnicy ale tam ledwo muskałem gaz a samochód przyspieszał. w soulu odczucia mam odwrotne - jakby silnik sam nie chciał przyspieszać - trzeba go po prostu trzymać na gazie.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Osiągi...

Post autor: strazak2007 » 26 paź 2010 19:45

jak będziesz jechał benzyną tak jakbyś jechał dieslem to tak będzie, czasem jak jadę benzyną też się na tym łapie, trza obroty wyżej trzymać.
Obrazek

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 26 paź 2010 20:52

Ja za to jadąc dieslem pomijając, że zawsze ciągnie mnie do redukcji, to łapie się na tym że zaczynam wyprzedać wszystko ładnie idzie ale nagle jakby kończy się para, a biegu w górę już nie ma (tddi 90 koni oraz 110 konne tdi), gdzie w benzynie lecąc od 4 tysięcy rwie już do końca, a rozpoczynając od 3 - 3.5 zaczyna się spokojniej a przy 4 dostaje jakby bonus, no ale w końcu zmienne fazy rozrządu robią swoje. A w benzynie po prostu mach redukcja i już :bigok:

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Osiągi...

Post autor: strazak2007 » 26 paź 2010 21:13

za mało pary :hehe4: :hehe4: :hehe4:
Obrazek

kl71
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2010 22:19
Czym jeżdzę: Soul M benzyna
Lokalizacja: Poznań

Re: Osiągi...

Post autor: kl71 » 26 paź 2010 21:43

no ja bym powiedział że 6tka w dieslu była mocniejsza od i tak mocnej piątki w soulu.
pedału gazu nigdy nie wciskałem więcej niż do połowy bo wtedy już potrafił przyspieszać tak że rwała się przyczepność i włączał się jakiś system antypoślizgowy.
a przy 3-4 tysiącach obrotów włączało się jakieś fajne doładowanie bo dzwięk silnika stawał się taki sportowy - oj żal mi tego.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Osiągi...

Post autor: strazak2007 » 26 paź 2010 23:07

no bo uplask porównuje swoje 124KM do 90KM i 110KM, gdzie pewnie już trochę koników zdechło jak silniczki leciwe.
Obrazek

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 26 paź 2010 23:20

Niekoniecznie mam porównanie dwóch starszych aut 90 konnych, ale może to kwestia tego że jedne z nich to Honda. W każdym bądź razie wyprzedzając 90 konnym tddi fajnie to wyrywało miałem wrażenie że auto wyprzedzę dosłownie w chwilę, a tu zonk, minął idealny moment obrotowy i koniec, w Civicu natomiast wyprzedzanie trwa o wiele żwawiej i płynniej, ale tak jak mówię tam to 3 bieg i rura, a w tym na 5 biegu :oczko:

Po prostu w skrócie określę to tak w tddi: reakcja na gaz była niemal natychmiastowa i wrażenie wystrzału do przodu natomiast po chwili cały urok pryskał. W benzynie natomiast początek jest spokojniejszy szczególnie poniżej 3500 tysięcy jednak im dalej tym lepiej.

Może, żeby już w pełni zakończyć nasze spory auto użytkujemy w 2 znacznie inne sposoby. Ty spędzasz w aucie 6 godzin dziennie trzaskasz duże przebiegi, chyba jeździsz dużo po całym kraju. Ja natomiast śmigam ciągle po mieście, najdalszy dystans jaki robię autem to ze 140 km na narty do Czech w jedną stronę. Na wakacje latam za granicę, a na lotnisko mam 70 km, więc poza okazjonalnym wyjazdem w charakterze wycieczkowym nie robię dużych przebiegów. Robię krótkie dystanse bardzo często na krótkim dystansie, więc w moim przypadku jedynym słusznym wyborem była benzyna. Ty jeździsz w trasie a tam jednak diesel przy naszej mocy sprawdza się lepiej. Raz, że spalisz mniej, dwa elastyczność na 5 biegu uprzyjemnia przemieszczanie się. W każdym bądź razie jeśli zdecydowałbym się na kupno 2 auta na trasę, a fundusze mi pozwolą niewykluczone, że będzie to jakaś benzyna 2.0, a najlepiej v6. W trasie mi to wiele nie spali, a osiągi będą idealne do przemieszczania się po autostradkach i innych drogach szybkiego ruchu, a że na dolnym śląsku nie jest z tym źle a do tego tuż za rogiem mam Niemcy to mam gdzie jeździć :bigok:

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 08 gru 2010 23:53

Wybaczcie za post pod postem, ale mam pytanie odnośnie temperatury silnika. Wydaje mi się, że tak po prostu musi być, bo cały czas tak mam, ale czy Wy też macie temperaturę cieczy na powiedzmy 80 stopni, w każdym bądź razie nie na 90?

ODPOWIEDZ