Osiągi...

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 15 gru 2009 22:31

Jak tak dalej pójdzie, to się skończy że na innych forach będziemy się kłócić cvvt czy crdi ;p

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Osiągi...

Post autor: Kwarcu » 16 gru 2009 16:40

Wszyscy się powinni uspokoić i tyle. Jak dzieci... :zlosnik4: Wszyscy sobie na zgodę -> :pub: I do zobaczenia, gdzieś na szlaku :bigok:

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Osiągi...

Post autor: wujeksoul » 03 cze 2010 10:59

Przy przebiegu 3500 km postanowiłem troszkę rozruszać Soula na autostradzie. Bo nic tylko miasto i miasto
Udało mi się uzyskać licznikowe 180 km/h (cztery osoby na pokładzie). Nie chciał, oj nie chciał, ale w końcu "poległ". Po zabawie silnik jakby się nieco odetkał/odmulił, jest teraz bardziej spontaniczny i trudniej go utrzymać w ryzach na terenie zabudowanym

Co ciekawe silnik jest coraz cichszy. To nie są jakieś brutalne skoki, ale da się zauważyć. Soule na autostrady Tylko trzeba kamieni powkładać bo lata to to ( nawet z pasażerami) po szerokości jezdni jak piórko na wietrze. Niemniej warto zobaczyć te zdziwione miny drajwerów gdy wyprzedza ich szafa gdańska.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Osiągi...

Post autor: shafted » 03 cze 2010 19:55

A czy przypadkiem Wujek nie ciął po A4 od Wrocławia w kierunku na Rzeszę?
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Osiągi...

Post autor: Dziq » 04 cze 2010 09:34

wujeksoul pisze:Niemniej warto zobaczyć te zdziwione miny drajwerów gdy wyprzedza ich szafa gdańska.
Eee tam, trzeba było widzieć przerażone miny kierowców, kiedy znalazłem taką fajną górkę, z której można się było Mietkiem karnąć 170 km/h - górki starczyło na więcej, ale się zapłon odciął. Zabrakło 10km/h żeby zamknąć licznik :złosliwy: . Niestety zatrzymanie (w miarę bezpieczne) Mietka z takiej prędkości wymaga sporego zapasu drogi, tak więc wyczynu nie powtarzałem. Myślę, że solniczką na tej górce dałoby się pojechać ze 200. :bajer:

Ale kurde będę musiał odżałować te kilka złociszy, bujnąć się po autostradzie i zobaczyć ile fabryka solniczce dała. W mieście jednak ze sprintu spod świateł Mietek sprawował się lepiej, w każdym razie do 60 km/h, bo potem rzucał kotwicę i nie chciał się specjalnie rozpędzać - solniczka za to mam wrażenie wyrzuca tą kotwicę przy pierwszym drgnięciu kół, tylko po to aby potem ją powoli wciągać na pokład. Przejechałem już 8 kkm i ciągle nie mogę się do tego przyzwyczaić :evil:

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 04 cze 2010 10:22

Wyłącz esp i zobacz jak wtedy rusza :eviladmin:

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Osiągi...

Post autor: shafted » 04 cze 2010 10:29

To prawda ESP muli przy ostrym starcie, wyłącz to i kręć kółkami do woli :eviladmin:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Osiągi...

Post autor: soulek » 04 cze 2010 11:29

Ale zanim to zrobisz weź ze sobą drugą kotwice i ze dwa kapoki,fala będzie duża :rotfll:

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Osiągi...

Post autor: wujeksoul » 05 cze 2010 10:15

shafted pisze:A czy przypadkiem Wujek nie ciął po A4 od Wrocławia w kierunku na Rzeszę?
Powinienem napisać, że to autostrada niemiecka była, bo w polskich warunkach 180 wychodzi mandat na 10 punktów.
No i nie ma co deprawować młodzieży. W każdym razie nie była to A4 :)

dziq@ Poznań- Stryków jest jeszcze darmowa, ale już budują punkty poboru opłat. A z górki się nie liczy. Z odpowiednio stromej górki to i Syrenę rozbujasz :)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Osiągi...

Post autor: Kwarcu » 05 cze 2010 12:29

wujku, ale autostrada z założenia jest po to, żeby szybko się przemieszczać. Natomiast szkoda, że tylko w Niemczech takie coś dostrzegają i tam 130 km/h jest tylko na papierze, a w praktyce ograniczeń brak. :D

ODPOWIEDZ