Osiągi...

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika benzynowego 1.6 CVVT. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Osiągi...

Post autor: soulek » 05 cze 2010 22:38

Do momentu aż nie wychylisz się przed szereg. Jak wszyscy jadą 150 km/h,a ty przytniesz 160km/h to pare euro jesteś w plecy :oczko: Tak to u nich wygląda :oczko: Czysta autopsja.

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: Osiągi...

Post autor: pawlocha » 05 cze 2010 22:47

A mi się zawsze wydawało, że w Niemczech nie ma ograniczenia max prędkości na autobanie, a tylko ma znaczenie zachowanie dystansu od poprzedzającego auta. Oznacza to, że żeby się dobrze rozbujać to lewy pas musi być "czysty".
Obrazek

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Osiągi...

Post autor: soulek » 05 cze 2010 23:16

Mnie kiedys też się tak wydawało,ale ukryte POLIZEI i pupa zbita, :przebacz: nie pomogło.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Osiągi...

Post autor: Kwarcu » 06 cze 2010 00:14

soulek wiem jak u nich jest, bo już bodajże o tym pisałem na forum w jakimś temacie. U nich jazda jest płynna i odbywa się kulturalnie. Kierowcy sami sobie ustalają prędkość. :D Tak samo jest w USA, bo tam powiedzmy jest ograniczenie do prędkości X, ale wszyscy jadą dużo więcej niż prędkość X(nawet radiowozy policyjne), ale jak ktoś się wychyli to ma przesrane. :czujnik:

Zanim takie nawyki trafią do Polski, to w Niemczech będą już latać samochodami. :złosliwy:

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Osiągi...

Post autor: soulek » 06 cze 2010 00:39

Zgadza się pisałeś,trochę zerżnęłem od Ciebie.Sorki :bigok:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Osiągi...

Post autor: Kwarcu » 06 cze 2010 13:34

Spoko, dzisiaj tylko pouczenie. :złosliwy: Następnym razem będą punkty karne, które mogą skutkować cofnięciem uprawnień do korzystania z forum. :zlosnik4: :hehe4:

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Osiągi...

Post autor: Dziq » 07 cze 2010 11:46

uuuuplask pisze:Wyłącz esp i zobacz jak wtedy rusza :eviladmin:
shafted pisze:To prawda ESP muli przy ostrym starcie, wyłącz to i kręć kółkami do woli :eviladmin:
Wiem o ESP, ale to nie pomaga. Raczej kwestia przełożeń chyba, albo tego że nie przyzwyczajony jestem do ostrej jazdy turbodieslem i nie mogę wyczuć charakterystyki silnika.
wujeksoul pisze: dziq@ Poznań- Stryków jest jeszcze darmowa, ale już budują punkty poboru opłat. A z górki się nie liczy. Z odpowiednio stromej górki to i Syrenę rozbujasz :)
Ale jak Mietek nie jechał z górki, to nie było się czym chwalić :) marne 150km/h (pod warunkiem, że filtr powietrza był nowy i paliwa w baku niewiele).

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Osiągi...

Post autor: uuuuplask » 07 cze 2010 14:00

A to widzisz dziq to wiele wyjaśnia. Tu jest temat o benzynce, a generalnie turbo diesle mają inaczej zestopniowaną jedynkę od benzyn i zawsze jadąc dieslem mam wrażenie, że słabo to rusza...

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Osiągi...

Post autor: soulek » 08 cze 2010 01:31

Kwarcu pisze:Spoko, dzisiaj tylko pouczenie. :złosliwy: Następnym razem będą punkty karne, które mogą skutkować cofnięciem uprawnień do korzystania z forum. :zlosnik4: :hehe4:
.......o dzięki ci Panie,Łaskawco ty mój,jakżesz ja się odwdzięczę Tobie....... :rotfll:
.......tylko kurna nie przesadzaj z..........forumowy poddany! :oczko:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Osiągi...

Post autor: Kwarcu » 08 cze 2010 14:43

Z niczym nie przesadzam. Tylko czas zacząć używać pewnych opcji, które posiadam np. banowanie. :złosliwy: Oczywiście nie mówię poważnie, ale postraszyć zawsze można. :rotfll: :jaja:

ODPOWIEDZ