Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix

Awatar użytkownika
djoneway
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 19 maja 2011 09:50
Gadu-Gadu: 1330551
Czym jeżdzę: 2009 KIA Soul 1.6 CRDi XXL
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: djoneway » 12 cze 2012 08:16

Jakie macie sprawdzone sposoby... ja używam pasty lekkościernej Farecla G3 i autopolitury do uwydatnienia głębi lakieru. Wiem że są jeszcze inne metody, np. do usunięcia hologramów czyli tych zakoli na lakierze...

Konik
Moderator
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Konik » 13 cze 2012 01:11

djoneway pisze:Jakie macie sprawdzone sposoby... ja używam pasty lekkościernej Farecla G3 i autopolitury do uwydatnienia głębi lakieru. Wiem że są jeszcze inne metody, np. do usunięcia hologramów czyli tych zakoli na lakierze...
Hm... na temat tej pasty nie będę się wypowiadał...

Lekkie ryski i zmatowienia - poczytaj
Hologramy i swirle również Ultimate Compound, ale w zestawieniu z maszyną polerską Dual Action.
Z profesjonalnych środków do hologramów i swirli polecam Ultra Finishing Polish, czyli tzw. 205 i dobrą maszynę polerską. Ale tu trzeba mieć już pewne doświadczenie przy pracy z lakierem.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: matrix » 13 cze 2012 11:49

Paste Farecla G3 mam sprawdzoną i jest OK ,stosowana przez wiekszość lakierników.
Dobra cena do jakości
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Konik
Moderator
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Konik » 13 cze 2012 13:29

Wystarczy zapytać o opinię pracowników firm zajmujących się auto detailingiem.
Warto też zapytać jak często poprawiają po "polerowaniu" tą pastą wykonanym za trzy stówy przez lakierników.

W takich momentach zawsze przychodzą mi na myśl słowa zaśpiewane przez Kazika:
"Że z tylu różnych dróg przez życie,
każdy ma prawo wybrać źle"
:bigok:

Awatar użytkownika
djoneway
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 19 maja 2011 09:50
Gadu-Gadu: 1330551
Czym jeżdzę: 2009 KIA Soul 1.6 CRDi XXL
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: djoneway » 14 cze 2012 09:55

Wiadomo g3 nie czyni cudów i są lepsze produkty od niej. Np słyszałem i widziałem filmiki na YT jak produkty firmy Menzerna dają radę. I to już jest na prawdę PRO. Kumpel działa na tych produktach i efekty są maxymalne. Korekta i cała polerka wychodzi kosmicznie.
A co do meguiars, polerowałem ostatnio fele na wysoki połysk i użyłem niemieckiej pasty autosol za 14 zł z przesyłką. Dała fajny efekt ale dowiedziałem się, że po paście meguiars all metal polish jest jeszcze większy połysk, ochrona i w ogóle wow!:D. No i zakupiłem tą pastę za 6 dych z przesyłką, efekt był ten sam, konsystencja gorsza do nakładania bo za bardzo płynna jedynie zapaszek miała przyjemny owocowy:). Czasem nie warto przepłacać i skupić się na sprawdzonych produktach często tańszych a równie skutecznych jak te bardzo znane i dobre firmy:) Pozdro

Konik
Moderator
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Konik » 14 cze 2012 12:16

Rozumiem, że piszesz o Autosol Metal Polish 75ml - tubka za 12 zł oraz o Meguiar's All Metal Polish 236 ml za 45 zł.

12 zł / 75 ml = 0,16 zł
45 zł / 236 ml = 0,19 zł

Przy porównaniu ceny za 100 ml wychodzi:
Autosol 16 zł
Meguiar's 19 zł

Dużo? Hm...
Każdy ma prawo wybrać co mu bardziej odpowiada. :bigok:

Linki do produktów:
http://www.autosol.com.pl/ - niestety nie ma bezpośrednio do produktu, ale wystarczy wejść w ochronę metali i pierwszy produkt na górze, to właśnie Metal Polish
http://egge.pl/pl/p/Meguiars-All-Metal-Polish/44

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Kets » 01 mar 2013 18:22

No i stało się, przy wjeździe do garażu obtarłem bok przedniego zderzaka :wmur: Rysy są naprawdę minimalne, ale na dość dużej powierzchni. Miałem pod ręką jakiś specyfik z "alle", pomógł minimalnie ... Może polcicie coś sprawdzonego i konkretnego.

Konik
Moderator
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Konik » 03 mar 2013 21:27

Czy czuć te ryski pod paznokciem?
Zrób dobre fotki i wrzuć do tutaj. Coś doradzę.

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Kets » 04 mar 2013 17:22

Rysek nie czuć, prawie nie widać, ale pod słońce czy na fotkach z lampą wygląda brzydko.
Fotki poniżej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liczę na pomoc ...

Konik
Moderator
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2012 21:09
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Sposób na rysy, te większe i te mniejsze

Post autor: Konik » 04 mar 2013 18:18

Jeżeli rysek nie czuć, zastosuj Ultimate Compound + aplikator. Ultimate Compound usuwa lekkie zarysowania, ale również je lekko wypełnia. Dobrze jest więc nie poprzestawać na pierwszym efekcie, a wypracować solidnie UC. Ręcznie będzie to trochę "kosztowało" pracy, ale z efektu powinieneś być zadowolony. W razie gdyby ryski zaczęły się uwidaczniać po myciu, trzeba czynność powtórzyć. Jeżeli będzie dobrze zrobione, ryski nie powinny się już pokazywać. Najlepiej jest zastosować maszynę polerską dual action, oczywiście rozumiem, że do jednego użycia nie ma sensu kupować. Zwróć też uwagę, żeby nie używać maszyny rotacyjnej przy tym środku. Raz, że Meguiar's nie zaleca, a dwa, że Soul ma bardzo cienką warstwę lakieru. Ręcznie - oczywiście - nie ma żadnych obaw.
Powodzenia i... zapodaj fotki "po". :geek:

ODPOWIEDZ