dziwny "pisk"

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: dziwny "pisk"

Post autor: accipiter » 19 paź 2010 21:21

U mnie też pojawił się "gwizd-świst-pisk" przy akceleracji. Ciekawe co powie ASO? Ostatnio przy dolewce 1 litra oleju po 15 tys stwierdzili że to normalne. Pewnie i to zjawisko będzie z serii "ten typ tak ma" A propos, czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić ASO w trójkącie Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz która ma poważne podejście do problemów z turbiną?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: dziwny "pisk"

Post autor: soul » 19 paź 2010 21:58

Jak Szczecin to tylko Polmotor.

Maciek206
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2009 19:06
Czym jeżdzę: Soul 1.6 CRDI L

Re: dziwny "pisk"

Post autor: Maciek206 » 20 paź 2010 08:21

Czy "chłodzę turbinę"?
Pewnie, że tak. Staram się użytkować auto zgodnie z zaleceniami instrukcji itd. Trochę poczytałem o dieslach zanim to kupiłem, więc był to świadomy wybór... choć czasem mam wątpliwości, czy słuszny (ale to inny temat)... Podkreślam jednak, że trwało to kilka dni i ustało. Nie mam też pewności, czy były to dźwięki z turbiny... Zobaczymy, bo narazie jest ok... Niebawem przegląd, więc będę jątrzył w serwisie... Dam znać o efektach.

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: dziwny "pisk"

Post autor: accipiter » 20 paź 2010 15:11

Dzięki SOUL raz jeszcze, przegląd zrobię chyba w Szczecinie ;). Przepraszam za OT ale mam pytanie do kolegi Maciek206 pamiętam jak pisałeś w temacie spadających obrotów. U mnie ostatnio się uspokoiło, w zamian mam ten pisk. A jak jest u Ciebie? Może to ma jakiś związek?

Maciek206
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2009 19:06
Czym jeżdzę: Soul 1.6 CRDI L

Re: dziwny "pisk"

Post autor: Maciek206 » 21 paź 2010 07:35

Według mnie, to raczej związku żadnego nie ma... U mnie obroty nadal spadają, choć nie zawsze... Prawdę mówiąc przestałem na to zwracać uwagę. Zgłoszę to w serwisie przy okazji przeglądu, zobaczymy co powiedzą... Narazie jeżdżę i jest ok.

tomdot
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1.6 crdi wersja wyp. M
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwny "pisk"

Post autor: tomdot » 28 cze 2011 12:03

Hmm niestety ale u mnie tez pojawił się dziwny świst przy dodawaniu gazu. Początkowo myślałem, że to turbo (choć dbam o chłodzenie i nie katuję silnika do czerwonego pola) ale po serwisie (przebieg ok 60 tys.) stwierdzili, że z turbina wszystko ok. Całkowicie zdrowa. Sami do końca nie wiedzieli co może powodować ten dźwięk-prawdopodobnie paski. Przy kolejnym serwisie 80 tys. km maja mi to wymienić i zobaczymy co dalej. Na dzień dzisiejszy silnik oprócz gwizdu sprawuje się normalnie choc lekki niepokój pozostał.

pozdrawiam,

ODPOWIEDZ