Wada odmy

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wada odmy

Post autor: slaw » 04 lip 2011 16:22

SOUL, kwarcu o zużyciu na pewno napisze jak się sprawa skończy, nie chce mieć glupiego tłumaczenia ze strony seriwsu, że tyle to za mało albo "za dużo" ;>
zużycie nadmierne jest, w piątek widze się z rzeczoznawcą we wtorek z serwisem, jak sprawa się dalej potoczy nie będe uprzedzał faktów. Problem występuje, a ja chciałbym tylko żeby nie występował.
Kwestia stylu jazdy ? - nie tu leży problem.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wada odmy

Post autor: soul » 04 lip 2011 16:41

Ja za darmo bez wydawania Twoich ciężko zarobionych biedronek mogę Ci odpowiedzieć za KMP i ASO:

"Uprzejmie informujemy, że Pana zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji. Czekamy na odpowiedz producenta który zrobi niezależne ekspertyzy"

"Pragniemy poinformować, że w wyniku przeprowadzonych badań i testów przez producenta zleconych niezależnej firmie Shell (można wpisać BP czy Orlen jak kto woli bo KMP podpiera się takimi niezależnymi ekspertami w przypadku lakieru jest to np. nobiles co najśmieszniejsze nie chce udostępnić wyników tych badań) na podobnym egzemplarzu jak Pana stwierdzono po wnikliwych badaniach, że zużycie oleju nie odbiega od normy. Nie jest to więc wada fabryczna"


Przepraszam za sarkazm ale to tak będzie wyglądało- oleją Cie właśnie ciepłym moczem. Możesz mieć ekspertyzy i co tam chcesz ale tylko sąd zmusi tą bandę do czegokolwiek.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Wada odmy

Post autor: strazak2007 » 04 lip 2011 21:12

SOUL pisze:Bo widocznie kolega nie oszczędza i jeżdzi z butem w podłodze. :czujnik: :but:
Niestety te crdi tak mają jak dajesz po garach to siorbią olej przez tą odmę.
witam kolegów, powiem krótko ja swoim samochodem jeżdżę szybko i zdarza się z pod światełek mocno przycisnąć nie raz, zaolejoną mam odmę ale poziom oleju taki jak ma być, przebieg 102500 km, więc przypuszczam że musi być coś nie tak
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Wada odmy

Post autor: shafted » 05 lip 2011 13:33

102500km.. kurcze, kto da wiecej? :rotfl2:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wada odmy

Post autor: Kwarcu » 05 lip 2011 14:38

Na allegro się pojawił krajowy diesel XL z Zabrza - 100 000km, więc deptał po piętach Strażakowi. :zlosnik:

Ale to ja rozumiem - duży przebieg to kupił diesla. :bigok:

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wada odmy

Post autor: slaw » 05 lip 2011 14:48

co do olewania macie racje... konsultowałem się z prawnikiem, sprawy sądowe wiadomo są długie i mozolne, aczkolwiek mam w tym pewne doświadczenie, a jesli chodzi o auta powolywany jest biegły i w jego rekach jest kto ma racje. Kwestia tylko jak bardzo mnie wkur., a dużo nie trzeba żeby zdecydowac się na tę drogę.

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wada odmy

Post autor: Charlie » 13 lip 2011 09:41

Hary66 pisze:Dzisiaj zadzwonili z ASO, że filterek czeka i zapraszają po południu. Pojechałem. Podobno to typowy problen w Ceedach i wiedzą jak sobie z tym poradzić. Zalożyli (bezpłatnie oczywiście) filterek, zrobili fotki dla centrali i poprosili o kontrolną wizytę za miesiąc. Takie podejście do klienta mi pasuje, mimo że nie bawili sie w mycie samochodu.
Jak tylko przypomnę sobie jad dołączyć fotki, to dorzucę.
powroce do tematu
dzis zostawilem soula w serwisie, w zwiazku z zaplamionymi miejscami w okolicach odmy. Przedstawilem fotki, ktore podeslal Hary, na to kierownik zmiany, stwierdzil, ze nie wie co to jest, i ze nie ma zadnych odgornych wytycznych, zeby takowa czesc zamontowac, cytuje: "... to ze ktos to zamontowal, nie oznaczya, ze wszyscy maja to robic ..." i ze jedynie co moze zrobic, to zalozyc nowa opaske zaciskowa....
poza tym zglosilem tez przykry zapach palonej gumy z nawiewow...
i niesprawny centralny...

skwituje to tak :P zachcialo mi sie KIA :P

PS

Pytanie do Harrego, w ktorym serwisie zamontowali Ci to cudo do odmy ? Chetnie do nich przedzwonie i nagram cala rozmowe dla potomnych

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Wada odmy

Post autor: Hary66 » 13 lip 2011 21:30

Salon i serwis Kia Kalinówka k/Lublina. Pełen szacunek.
Z tego co mi powiedzieli, to typowa sytuacja w silnikach w ceedach. Zrobili to samo co w ceedach, a że to Soul, to do dzisiaj nie mogą tego rozliczyć z KMP. Nie wiem czy inne serwisy pójdą na to. Ale ten "odkapnik" nie powinien kosztować więcej niż kilkanaście złotych, i jeżeli miał by pomóc, to chyba warto zainwestować. Moja odma sucha. :ura:
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wada odmy

Post autor: soul » 14 lip 2011 10:40

No i proszę to jest właśnie to.
Dobry serwis poświeci te kilka złotych tylko po to aby klient był zadowolony a badziewie zawsze będzie badziewiem.

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wada odmy

Post autor: Charlie » 14 lip 2011 11:11

dorzuce tylko wieksze fotki, ktore podeslal mi Harry
a jak juz wiemy co to jest, to moze samemu to zamotnowac ?
hmmm i teraz zaczelo mnie tez zastanawiac, jak to dziala ? to sie czysci co jakis czas ? czy zmeinia calosc co jakis czas ? a moze to nic nie robi ;)

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ