Poważna awaria

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Poważna awaria

Post autor: soul » 06 cze 2011 14:21

Źle przypuszczałeś. :zlosnik:
Są ASO co maja lawety i kasują za nie niezłe pieniądze.
Do assistance trzeba zadzwonić samemu i podać parę danych których ASO nie posiada.
Nic się nie przejmuj, wszystko przed tobą Kwarcu.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Poważna awaria

Post autor: Kwarcu » 06 cze 2011 14:28

Coś sugerujesz? :złosliwy: Ja diesla nie mam! :lalala: :zlosnik:
Tak to jest jak się pierwszy raz auto z salonu kupuje. :bigok:
BTW. Nie odpowiedziałeś mi na PW, bo myślałem że zarzucisz jakiś pomysł odnośnie badania lakieru na mojej masce. Bawić się w jej wysyłanie to trochę lipa.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Poważna awaria

Post autor: soul » 06 cze 2011 16:53

Cale auto muszę mieć.
Maska to za mało.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Poważna awaria

Post autor: czaprak » 06 cze 2011 17:16

Poważna awaria okazała się banalną, dziwną awarią. Nie pisałem wczoraj, że silnik zamierał tylko podczas skrętów w lewo, w prawo nic się nie działo. Chciałem uniknąć kpin z Waszej strony. ASO odmówiło lawety, bo kontrolka ostrzegająca była żółta a nie czerwona. Wyznaczono termin na środę, ale ja się nie poddałem i niezwłocznie pojechałem do serwisu. Podczas przejazdu silnik raz zamilkł ale na luzie siłą rozbiegu opuściłem skrzyżowanie. W serwisie opowiedziałem okoliczności zaniku pracy silnika i panowie niezwłocznie przystąpili do jazdy próbnej, po czym do diagnostyki. Po godzinie oczekiwania oddali mi usprawniony samochód. Poinformowano mnie, że przyczyną gaśnięcia silnika przy skręcaniu w lewo, była poluzowana wtyczka przewodów komutera. Gdy skręcałem w lewo, siła odśrodkowa powodowała chwilowe rozłączenie komputera. Bezpośrednio z serwisu udałem się w zaplanowaną wcześniej trasę, podczas której celowo wykonywałem ostrzejsze manewry w lewo i w prawo. Wszystko jest OK!

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Poważna awaria

Post autor: Kwarcu » 06 cze 2011 20:12

SOUL - czemu maska to za mało? Na każdym elemencie karoserii będzie sprawdzana przyczepność lakieru do blachy? To kiepsko, myślałem że moja maska styknie dlatego od początku ją zaproponowałem. :oczko:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Poważna awaria

Post autor: soul » 07 cze 2011 08:48

Bo na masce nie ma numeru vin a na całym pojeździe jako całość jest na nadwoziu.
Tu chodzi o wiarygodność i to co napisze rzeczoznawca.

ODPOWIEDZ