ciemny dym

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: ciemny dym

Post autor: ragann » 13 maja 2011 12:31

Może się mylę, ale widziałem już parę aut z podobnymi objawami. Występują ona przy podobnych sytuacjach (np jak ktoś rusza szybko ze skrzyżowania). Nie ma tu znaczenia jaka to marka. Wtedy myślałem sobie: mam nadzieję, że mój silnik tak nie będzie miał. Wszystko jest chyba kwestią czasu i przebiegu..

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

@Hary66

Post autor: Belizariush » 13 maja 2011 15:02

Proszę przeczytaj pierwszy post regann`a powtórnie. Kolega napisał : Ostatnio zauważyłem, że przy ruszaniu (szybkim;)) lub przy gwałtownej zmianie prędkości (np przy wyprzedzaniu) unosi się za mną ciemny dym.
Ostatnio, nie od chwili odbioru samochodu u dealera, rozumiesz tę subtelną różnicę ? Z tego wynika, że zjawisko to nie występowało wcześniej. Nie jest to normalne dla silnika diesla z przebiegiem 33.000 km, który był racjonalnie eksploatowany, tym bardziej, że objaw ten występuje dopiero od pewnego czasu. Wcześniej nie występował. Często czarny kolor spalin przy dodawaniu gazu jest objawem uszkodzonych wtryskiwaczy diesla.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: ciemny dym

Post autor: Hary66 » 13 maja 2011 20:29

Czytanie ze zrozumieniem polega na czytaniu całego zdania a nie jego wybranego fragmentu. Ostatnio zauważyłem nie znaczy że kiedyś tego nie było, tylko że tego nie zauważyłem albo nie zwracałem uwagi. Zjawisko mogło występować wcześniej ale nie musiało. Klient zauważył je ostatnio i już. Nie napisał, że nie było dymienia od chwili odbioru samochodu u dilera.
Subtelne różnice?
Dyskusja akademicka, oceniamy silnik, a samochodu nikt z nas nie widział.
Ale podtrzymuję moją propozycję zakładu. Jak sie założysz a serwis zakwalifikuje silnik do naprawy, kurierem wyślę butelkę zacnego browarka. Wchodzisz?
PS. Mój ma 23000 na liczniku i jak dostanie po garach to musi zakopcić. Tak było na początku, teraz i na ....
Amen.
Pozdrawiam, Hary.

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ciemny dym

Post autor: wujeksoul » 13 maja 2011 21:16

Ach te diesle...

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: ciemny dym

Post autor: soul » 13 maja 2011 21:19

Zaczynacie się spierać o nic-w sumie.
CRDI nie powinno puszczać czarnych baków.
Oznacza to za ubogą mieszankę w powietrze.
Może to oznaczać nieprawidłowe działanie zaworu EGR.

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ciemny dym

Post autor: wujeksoul » 13 maja 2011 21:24

Soul to jeszcze nic. Umieram ze śmiechu/ zażenowania jak czarnego bąka na światłach puści aktualne Audi A6/8, albo BMW 5/7 ( chyba już nieaktualne ale nadal świeże).

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ciemny dym

Post autor: Kwarcu » 14 maja 2011 00:47

Wujek tu Ci przyznam 100% rację. Często widuję na ulicy nowe bryczki z dieslami jak zostawiają niedużo czarnego dymku. Ale nie sądzę, aby było to zauważalne dla kierownika tego auta, bo dymku jest niedużo i szybko znika, dzieje się to tylko przy dynamicznym starcie tych pojazdów. :bigok:

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: ciemny dym

Post autor: ragann » 14 maja 2011 05:47

Właśnie zrobiłem próbę. Spaliłem gówniane paliwo do końca, zalałem nowym, pojeździłem 2 dni, żeby mieć pewność, że się wypaliło do końca/wymieszało i jest znacznie lepiej..
wujeksoul pisze:Soul to jeszcze nic. Umieram ze śmiechu/ zażenowania jak czarnego bąka na światłach puści aktualne Audi A6/8, albo BMW 5/7 ( chyba już nieaktualne ale nadal świeże).
Z tym się zgodzę. Myślę, że nie mamy co za bardzo narzekać na nasze auta. Jak widać zjawisko powszechne:)
Kwarcu pisze:Wujek tu Ci przyznam 100% rację. Często widuję na ulicy nowe bryczki z dieslami jak zostawiają niedużo czarnego dymku. Ale nie sądzę, aby było to zauważalne dla kierownika tego auta, bo dymku jest niedużo i szybko znika, dzieje się to tylko przy dynamicznym starcie tych pojazdów. :bigok:
Dzisiaj sprawdzałem dokładnie. mam tak przy sprincie, np ze świateł itp lub jak dam po garach jak zabieram się za wyprzedzanie a miejsca lub czasu jest mało. Teraz jest ok i lekki dymek pojawia się tylko w momencie max obciążenia.
Jakby ktoś jeszcze z Łodzi chciał i miał ochotę się spotkać i ocenić problem to zapraszam...

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ciemny dym

Post autor: slaw » 20 wrz 2011 11:13

W jakim zakresie obrotowym czujecie tzw "wciskanie w fotel",
w naszym egzemplartzu wrażenie, że auto ciągnie mocniej pojawia się powyżej 3 tys obr gdzie do 4 tys.(po niżej niebardzo)
ponadto.. gdy przycisne gaz do podlogi w dochodzac do obrotow 4,2 ... za samochodem widać czarną chmure w lusterku,
paliwo z SHELLa zwykły diesel.
Czy to normalne? bo juz sam nie wiem

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ciemny dym

Post autor: Charlie » 20 wrz 2011 11:19

co do ciemnego dymu, teraz niedawno na trasie szybkiego ruchu, dalem ostro po garach jak to przy wyprzedzaniu w niezlym scisku i sporym ruchu, wiec chcialem sie zwawo i szybko usunac z pasa obok i tez zaobserwowoalem w lusterku ciemniejsza chmure. Ogolnie jak sprawdzam olej to go nie ubywa, wiec chyba tak jest przy tym "kick'u" ze nieco zostawiamy sladu po sobie.

ODPOWIEDZ