zapach palonej gumy z nawiewów

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: Charlie » 06 cze 2011 08:02

ostatnimi czasy zauwazylem, a raczej poczulem nosem, dziwna przypadlosc, ktora nie zawsze wystepuje. Po jezdzie - i to nie ma na to reguly, czy byla to spokojna podroz czy tez dynamiczna jazda, krotka czy dluga trasa - soul zaczyna wdmuchiwac do kabiny powietrze o zapachu palonej gumy, wczesniej tego nie odnotwalem, a zaczelo sie to dziac po pierwszym przegladzie. Nie jest to intesywny zapach, ale odczuwalny. Zerkalem pod maske, ale wydaje sie tam byc wszystko w porzadku, nie czuc nic niepokojacego. Tak sie zastanwiam, czy przy bloku silnika, nie ida bezposrednio przy nim jakies wezyki, ktore moze nie powinny sie tam znjadowac i one nagrzewajac sie tak smierdza? Moge sie wybrac do ASO, ale znajac ich podejscie pewnie nieczego nie poczuja ...
coz to moze byc ?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: soul » 06 cze 2011 08:11

Jak palona guma to znaczy, że coś się nagrzewa.
Zgaduje, że pewnie jeździsz wtedy z włączoną klimą.

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: Charlie » 06 cze 2011 11:29

hmmm, zapach wydostaje sie bez wlaczonej klimy, ale po jej uzywaniu. Tez mi sie wydaje ze cos sie nagrzewa, ale co to moze byc ? Irytuje mnie to, aaa dodam, ze czuc to tylko kiedy auto stoi

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: soul » 06 cze 2011 11:45

Jak jedziesz to pęd powietrza pcha "zapach" do tyłu.
Nie wiem czy Cie pociesze ale w Sportage GDI1.6 użytkownikowi też się zdarza właśnie zapach spalenizny tyle, że przy klimatyzacji.
Serwis twierdzi, że to normalne w nowym aucie.
Czy na pewno nie przypalasz sprzęgła?

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: Charlie » 06 cze 2011 15:35

co do sprzegla to raczej nie, bo sprzeglo ma inny zapach, takiej jakies krzemionki czy cus w tym stylu, a u mnie smierdzi guma. Tak jak pisalem, zaczelo sie po przegladzie. Poza tym nie zawsze daje znac o sobie ten zapach. Troche mnie to irytuje. A klima, jesli nawet, to dlaczego mialoby tam smierdziec palona guma ?

ps

te ich tlumaczenie "bo tak maja" wrrrrr

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: kawex » 06 cze 2011 20:13

W poprzednim aucie "mechanik" nie zaczepił przewodu gumowego na swoje miejsce tylko tak sobie wisiał. Zamknął klapę a ja nie sprawdzałem czy fachowiec wszystko dobrze porobił. I tak sobie pojechałem do domu. A tu nagle jakiś taki zapach gumy. W garażu zaglądam co tak śmierdzi a to gumowy przewód od wspomagania kierownicy oparł się o pasek klinowy napędzający m.in.sprężarkę klimy i takie tam inne rzeczy. Nadpalił się oczywiście od tarcia i płyn wyciekł. Od tamtego czasu sprawdzam po każdym mechaniku sam.
Obrazek

kamilharry
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 03 sty 2011 05:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL tomatto red

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: kamilharry » 18 cze 2011 21:36

u mnie też śmierdzi spaloną gumą, jajkami - ciężko powiedzieć ale jak jest klima to nie czuć tego zapachu, a zwykł nawiew śmierdzi okrutnie. nie wiem czy to katalizator czy może faktycznie jakiś przewód się fajczy?? jutro to sprawdzę ale już za chwile przegląd, ciekawe co powiedzą.

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: slaw » 10 lip 2011 09:13

u mnie też się taka przypadłość pojawia.. co prawda rzadko, ale jednak.

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: Charlie » 13 lip 2011 12:38

zglosilem ow smierdzaca sprawe. Nie wiedza co to jest (oczywisie nei zdziwielem sie taka odpowiedzia), ale zobacza co w ich mocy. Mozliwe, ze to ta zaoliwiona odma i olej przy turbince smierdzi. Wyczyszcza rury i docisna opaske. Zobaczmy jaki bedzie efekt.
Chyba bede musial zmienic serwis jesli nadal beda tak traktowac klientow... kwestia jeszcze, czy uwzglenia te czynnosci/naprawy w ramach gwarancji.

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: zapach palonej gumy z nawiewów

Post autor: slaw » 22 lip 2011 12:49

dobra rada kolegi - na sprawy gwarancyjne jezdzij oddzielnie
bo jak w ramach przeglądu to Ci doliczą do rachunku.. już czytałem tutaj, że komuś policzyli za regulacje linki hamulca ręcznego a w tym bublu cos tam jest takiego, że linke trzeba naciągać przynajmniej po pierwszych 15-20 tys
mi zrobili to w ramach gwarancji.

ODPOWIEDZ