"Błoto" w baku

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Trogloerudyta
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2011 19:48
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi, ver. L, Black Soul
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

"Błoto" w baku

Post autor: Trogloerudyta » 28 sty 2013 21:15

Wczoraj leciałem sobie naszym (moim i żony ;) ) soulem. Zaświeciła się rezerwa (105 km do przejechania) i za 10 km...stracił moc i zgasł na trasie. Stanąłem, odpaliłem, ruszyłem dalej modląc się szybką o stację benzynową. Zgasł po raz drugi na wzniesieniu. Zaświeciła się pomarańczowa kontrolka sygnalizująca jakiś błąd w silniku (ikona z symbolem silnika). Zatankowałem na BP. I pojechałem dalej ze świecącą pomarańczą.

Dziś wizyta w ASO. Podłączenie do komputera i wynik "zapchane sitko w zbiorniku". Mechanik rozmontował i zaprosił mnie na oglądanie. Tyle syfu jeszcze nie widziałem. Wyczyścił, ale powiedział, że potrzebne byłoby płukanie zbiornika (500 pln) + wymiana filtru paliwa.
Zapytał gdzie tankuję - a ja, że BP, ORLEN, raz czy dwa NESTE. Powiedział, że usuwając tę awarię w kijankach flotowych zauważyli, że ok. 90% z nich tankuje na BP.

Co to k... urczaki jest za stacja?
Mieliście takie problemy? Strach tankować.
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Błoto" w baku

Post autor: marcinwuwua » 28 sty 2013 22:07

tankuję w 90% na bp i nie mam problemów przejechane 45000 była wymiana silnika ale spowodowana czym innym. jeżeli to prawda to po kilku tankowaniach np. na shellu powinny być między innymi różnice w spalaniu na dodatek duże. Mogę kolejne tankowania dla testu robić wyłącznie np. na shellu :oczko: . Może miałeś letnie paliwo i wytrąciła się parafina z paliwa zatankowałeś zimowe i ta maź sobie pływała w baku do momentu aż nie wypaliłeś tego co dało się zaciągnąć.
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: "Błoto" w baku

Post autor: soul » 30 sty 2013 13:09

Teraz już wiesz, że nie jeździ się do ostatniej kropelki szczególnie w nowoczesnych dieslach.
W zbiorniku jest takie korytko gdzie zbiera się wszelaki syf i Ty go właśnie zassałeś czego efektem jest zapchane sitko i filtr paliwa.
Może się to skończyć drogą naprawą całego układu wtryskowego.
Tak wiem, wiem nie powinno tak być , ze napęd brudny w dystrybutorach ale tak jest.

Awatar użytkownika
Trogloerudyta
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2011 19:48
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi, ver. L, Black Soul
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "Błoto" w baku

Post autor: Trogloerudyta » 30 sty 2013 17:31

Dzięki za info. Może nie złapię traumy w stosunku do BP.
Rzeczywiście - już nie będę jeździł do ostatniej kropelki ;)
Pozdrawiam
Obrazek

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: "Błoto" w baku

Post autor: uuuuplask » 24 mar 2013 11:14

Ciężko złapać traumę do jakiejkolwiek stacji skoro wszędzie jest to samo paliwo (będąc precyzyjnym albo od Lotosu albo od Orlenu), bo prostu trzeba ufać danej stacji i mieć nadzieje, że właściciel albo pośrednik dostarczający benzyny nie chrzci jej :bigok: W Twoim wypadku tak jak już napisano, jeżdżenie na rezerwie jest wielce niewskazane, a opinia mechanika o tym że 90 % Souli z zapchanym bakami tankuje na BP wydaje mi się baaaardzo naciągana :czujnik:
Pozdrawiam :oczko:

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: "Błoto" w baku

Post autor: Belizariush » 27 mar 2013 23:47

Jeżdżenie dieslem na oparach, może spowodować także zapowietrzenie układu wtryskowego. Samochód po prostu nie chce zapalić i wlanie paliwa do baku nie przywraca go dożycia. Wiem, bo przerabiałem to, kiedy moja małżonka postawiła poprzedni nas samochód na zjeździe do garażu mając zapas ropy w baku wystarczający według komputera na przejechanie 48 km.

ODPOWIEDZ