Co lać do soula

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co lać do soula

Post autor: Kwarcu » 03 cze 2009 16:11

zakumałem :) zalany biodiesel do nowego wozu i od razu rozwalony silnik :) z symbolicznym przebiegiem też dodatek do tego że za daleko nim nie ujechało się przez te 2 miechy :)

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co lać do soula

Post autor: Mish » 03 cze 2009 17:45

Kwarcu pisze:zakumałem :) zalany biodiesel do nowego wozu i od razu rozwalony silnik :) z symbolicznym przebiegiem też dodatek do tego że za daleko nim nie ujechało się przez te 2 miechy :)
Nie... chodziło o to, że naprawa trwa już 2 miesiące i kosztuje do tej pory kilkadziesiąt tysięcy złotych :w łeb: :w łeb:
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co lać do soula

Post autor: miazg » 03 cze 2009 17:58

Ueeeeeeeeeee :lol:
Obrazek

stasi29
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 10 kwie 2009 18:44
Gadu-Gadu: 6961431
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi XL Vanilla Shake
Lokalizacja: Poznań

Re: Co lać do soula

Post autor: stasi29 » 03 cze 2009 18:06

Ja do mojego leje zwykla rope. Bez zadnych bioestro, v-power czy innych wynalazkow. I jak na razie jest ok. Nawet jestem mile zaskoczony tym ze silnik jest dosc dobrze wyciszony. :galy:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Co lać do soula

Post autor: soul » 03 cze 2009 21:17

Stasi29-i bardzo zdrowe podejście :oki:

band2
Nowy....
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2009 11:50

Re: Co lać do soula

Post autor: band2 » 02 sie 2010 11:00

Nie lejcie biodiesla, niby nie ma różnicy poza ceną, przejechałem na tym 500km i więcej nie wleję tego do silnika crdi,
przy odpalaniu zaczął kopcić pomimo przebiegu 3tys.
Jak wlejesz przez pomyłkę, nie panikuj nic się nie stanie twojemu silnikowi, ale nie bądź głupi i nie wlewaj tego drugi raz.
Szerokiej drogi.

Po pierwsze witamy się na forum zanim napiszemy jakiś post. Po drugie warto uzupełnić profil o miasto i swoje autko. Pozdrawiam, Kwarcu.

Witam Kwarcu i resztę społeczeństwa również, jestem ze Szczecina. Posiadam Lagune 1.9dci, a moja kochana żonka Soula L 1.6 CRDi.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010 20:43 przez band2, łącznie zmieniany 1 raz.

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Co lać do soula

Post autor: bienio » 04 sie 2010 09:28

panowie, nie lać tego wynalazku ! silniki w fazie przygotowań, są testowane na zwykłym oleju napędowym, a nie na bio,v-power, czy na opale (żarcik). cały układ wtryskowy jak i sterowanie komputera, jest dostrajane do określonego spalania mieszanki i zalanie każdym innym szuwaksem spowoduje wcześniej czy później jakąś usterkę lub rozregulowanie czegoś w silniku albo zakończy sie to padnięciem wtrysku.
Z tego co wiem, to w zimie i tak nie sprzedają bio paliwa, bo zamarza w baku, więc do temperatury powyżej 6 stopni na plusie, dystrybutor jest nieczynny.
jestem za laniem normalnego napedu, bez żadnych ulepszaczy, nie dolewam też cudownych specyfików zmniejszających spalanie, czyszczących wtryski lub poprawiających osuiagi -- cudów nie ma ! przecież to nowe silniki, więc po co psuć :P
i niech ktos mi wytłumaczy, po co leje tańsze paliwo, jeżeli było go stać na nowego soula, to teraz szuka oszczedności typu : 15 zł. na tysiącu kilometrów ! żenada !
na marginesie:
znajoma 8 lat temu kupiła wielką, ciężką potężną furę (mniejsza o markę) silnik 5,6 w układzie V - spalanie w mieście 20 do 22 l. benzin. znajoma doznała szoku, więc chciała zagazować auto, ale w całej polsce nikt nie chciał podjąć się zagazowania takiego nietypowego motoru. w którymś z kolejnych odwiedzanych warsztatów z instalacjami gazowymi, pan właściciel zwrócił się nieśmiało do znajomej:
- nie zagazujemy tego auta, ale jak kogoś stać na auto warte 220 tyś (to było nowe z salonu), to chyba na benzyne też go stać.

teraz doczytałem artykuł o bio paliwie. w praktyce wzrasta spalanie na tym napędzie, więc mowa o oszczedzaniu jest chyba bezcelowa.
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

kingeny
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Co lać do soula

Post autor: kingeny » 25 sie 2010 13:46

a propos spalania mam po wakacjech takie przemyślenia
do 130 km/h silniczek mega oszczędny

powyżej 130 km/h włącza się wir w baku :oczko:

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Co lać do soula

Post autor: uuuuplask » 25 sie 2010 14:58

Moim zdaniem kingeny mniej więcej w każdym aucie tak jest tzn. do 130 km/h spalanie ekonomiczne, a powyżej to już chlanie. No chyba, że jest się strazakiem z boxem, który ma najekonomiczniejsze auto świata....

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Co lać do soula

Post autor: strazak2007 » 25 sie 2010 20:21

Treść postu usuwam i proszę o powściągliwość.
Proszę to potraktować jako nieformalne ostrzeżenie.Tyczy się to też uuuuplask.
Animozje proszę wyjaśniać na PW.
Soul
Obrazek

ODPOWIEDZ