Łańcuch rozrządu

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Łańcuch rozrządu

Post autor: Hary66 » 30 gru 2013 22:40

Witam forumowiczów,
Cisza na forum była wielka, bo miało się nic nie dziać. Ale chyba u mnie coś się dzieje.
Podejrzewam kłopoty z łańcuchem rozrządu.
Od jakiegoś czasu słyszę dziwne dźwięki przy przyspieszaniu, szczególnie przy niskich obrotach - tak ok. 15000rpm. Co gorsza dźwięk na moje ucho kojarzy mi się z łańcuchem - taki dzwoniąco zgrzytający i zdecydowanie dochodzi z okolic silnika. Niby przebiegu mam dopiero 75000 km ale jeżdżę dokładnie tak, jak łańcuchy nie lubią , jazda właściwie tylko w mieście, częste starty na zimnym silniku, częste zmiany prędkości obrotowej silnika.
Ktoś miał kłopoty z łańcuchem, albo wie ile może kosztowac sprawdzenie mojej teorii?
No i zero kłopotów w NOWYM ROKU dla wszystkich forumowiczów!
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Łańcuch rozrządu

Post autor: Kwarcu » 01 sty 2014 17:56

Wysoko się kręcą te crdi. :złosliwy: :złosliwy: :złosliwy:
Hary66 pisze: Od jakiegoś czasu słyszę dziwne dźwięki przy przyspieszaniu, szczególnie przy niskich obrotach - tak ok. 15 000 rpm.
A oborty potrafią falować i autem telepie przy takim przyspieszaniu z dołu? Bo może to sprzęgło/koło zamachowe się odzywa.
Turbo też może wydawać takie dźwięki. Ciężko definytywnie zwalić winę na rozrząd.

Co prawda mam benzyniaka, ale też jest łańcuch rozrządu. Auto też na co dzień jest głównie kulane po mieście na krótkich odcinkach, przebieg to 67 000 km i dziwnych dźwięków od rozrządu nie ma.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Łańcuch rozrządu

Post autor: Hary66 » 01 sty 2014 20:15

Kwarcu, chyba faktycznie masz rację.
Obroty nie falują i autem nie telepie. Jak jeżdżę na niższych biegach, to tego odgłosu nie ma. Czyżby dwumas?
Jak to nie przejdzie, to kopnę sie do serwisu. Tylko jak im to wytłumaczyć, żeby nie zaczęli wymieniać połowy silnika?
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Łańcuch rozrządu

Post autor: Kwarcu » 02 sty 2014 01:25

Ponoć dwumasu tam nie ma. Dwumas rzekomo nie występuje w 1.1 , 1.4 , 1.5(starszy silnik i tu na pewno nie ma) , 1.6 i 1.7 crdi.
Ale ile w tym prawdy to cholera wie. Co serwis to inna opinia na ten temat.

Jeśli to sprzęgło/koło zamachowe to występowałyby raczej jeszcze falujące obroty i drgawki samochodu. Zwłaszcza jak na 5 biegu zechcesz przyspieszać z niskich obrotów - 5 bieg ok. 50-60 km/h i gaz do dechy. Jak wtedy występuje drżenie auta + dziwne odgłosy z okolic skrzyni biegów/silnika to masz winowajcę. Możesz też zaciągnąć ręczny, wrzucić jedynkę i delikatnie puszczać sprzęgło(żeby zaczęło łapać) - jeśli wtedy też coś tłucze/wydaje dziwne odgłosy to bez wątpienia sprzęgło/koło zamachowe.

ODPOWIEDZ