Czy to nie jest wyżyłowanie silnika?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Czy to nie jest wyżyłowanie silnika?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 12:13

Niby i tak ale widzę tu małą wpadkę !
Już tłumaczę o co chodzi.
Tak jak wspomniałem jestem posiadaczem Renault Thalia z silnikiem 1,5 DCi. Producent w swoich informacjach podaje, że rozrząd (pasek) wymienia się około 90 tyś, ale to jest tylko teoria!!!!
Jeszcze się nie zdarzyło aby jakikolwiek samochód (Thalia) przejechał tyle a to dla tego, że na pasku jest załączona pompa wodna, która nie wytrzymuje więcej niż 70 tyś km :( Skutki zerwania paska - opłakane :o :shock: :( :evil: :idea: :evil: a koszt niebagatelny.
Z informacji uzyskanych od zaprzyjaźnionego sklepu wiem, że taka pompa zazwyczaj się rozwala lub cieknie (i tak było u mnie po przebiegu 60 tyś i musiałem wymienić rozrząd i pompę - nie ukrywam, ze się narobiłem co niemiara a i problemów też się mnożyło - brak przyrządu do ustawiania zgubiło mnie ale dzięki przeciekom załatwiłem sobie plan i dorobiłem bolec. Każdy zada pytanie dla czego nie wymieniałem w ASO - ano dla tego bo o serwisach mam złe zdanie - ale o tym nie będę pisał - bo to powieść ;)
Tak więc - łańcuch to rzeczywiście OK :) , ale ta pompa to niestety długo nie wytrzymuje a co za tym idzie rozrząd będzie OK jednak i tak nas czeka wymiana pompy wodnej (wraz z rozrządem).
Wychodzi na to, że to kiepski kompromis :?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czy to nie jest wyżyłowanie silnika?

Post autor: soul » 30 mar 2009 12:20

Wydaje mi się że pompa wody jest na zewnątrz, spojrzę dzisiaj i zobaczę dokładnie.
Co do serwisów Renault to nie ma o czym gadać-katastrofa. Mechanicy to chyba z łapanki.
miałem przyjemność z nimi bo posiadałem Renault i więcej tego mieć nie chce.

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Czy to nie jest wyżyłowanie silnika?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 12:56

Oj - TAK !! Powinni tylko zamiatać plac :lol:
Takie przejścia miałem z Ford i Renault - na szczęście nie z moimi autkami :)
Podam taki przykład: Wraz ze szwagrem mamy takie same samochody i po dokonaniu przeglądu zapłacił za 5 litrów oleju (a nigdy mi się nie zdarzyło więcej wlać niż 4 litry) i zapłacił za filtr klimatyzacji którego akurat mój szwagier nie ma !!!!!!!!!!!!!! Ot, taka pomyłka !
Ja oczywiście w swoim robię wszystko ! Nawet zamontowałem sobie ten felerny filtr klimatyzacji - troszkę pomyślałem i zrobiłem a szwagier ma teraz smród zgniłych jaj i zafajdaną chłodnicę - od wyrzucenia !
O serwisie KIA i HUNDAI - słyszałem dość negatywne opinie (od użytkowników Kia Sid), ale to tylko ze słuchu - na pewno im się przyjrzę i opiszę. Serwisy w Warszawie. Natomiast Assistance - ponoć REWELACYJNE !!!!

A, odnośnie Renault - to słyszę wiele opinii negatywnych , jednak to chyba zależy od tego jak się samochód traktuje - ja akurat szanuje i nie ścigam się na światłach :)

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czy to nie jest wyżyłowanie silnika?

Post autor: soul » 30 mar 2009 17:00

KMP ma dużo jeszcze do zrobienia jeśli chodzi o obsługę posprzedażną.
Na uwadze należy mieć że większość aso to dawne Polmozbyty.

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Czy to nie jest wyżyłowanie silnika?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 19:01

To, teraz wiem dla czego tle osób w salonie - całe mnóstwo ;) powierzchni do oglądania.
Wiem też coś na temat tej pompy wodnej: facet w serwisie - bo i takowy odwiedziłem powiedział, że no to jest tak skonstruowane i nic na to nie poradzi - odpowiedź - celująca - wymijająca - zdawkowa - byle jaka - do d.... ;)
ale po chwili uciekł, jak by mu się paliło ;)
Pełna profesjonalna obsługa ;)
No to kupię tego Soul-a, będę świadomy nieuszkodzenia i niezepsucia autka - z czystym sumieniem będę wiedział, że wiele nie straciłem jak sobie będę robił wszelkie naprawy sam.

ODPOWIEDZ