Wskazania poziomu paliwa...

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: Mish » 08 lip 2009 07:39

Podobną rzecz miałem w Maździe 6 2,0 CiTD z 2003 roku... po zatankowaniu do pełna (do odbicia pistoletu bez "dociskania") wskazówka jest sporo powyżej cyferki 1... Do poziomu "jedynki" spada po przejechaniu ok. 100 km... połowa baku (wg wskazówki) przy ok. 400km... Z drugiej strony skali, przy rezerwie, pokazuje chyba dobrze... wskazówka byłą już praktycznie na dole, a w zbiorniku jakieś 3-4 litry (weszło 44 przy tankowaniu, jechałem z duszą na ramieniu)...

Czy Wy też tak macie?

Załączam zdjęcie:
tank.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: rob68 » 08 lip 2009 07:55

U mnie jest identycznie.
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: soul » 08 lip 2009 07:56

Też tak "mamy" :złosliwy:
Nie wyjeżdżaj paliwa do cna tzn. do rezerwy bo w CRDI to się zemści na układzie wtryskowym, z dna zassie cały syf a paliwo u nas nie należy do najczystszych.

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: Mish » 08 lip 2009 11:04

Wiem, wiem... zawsze tankuję jak mam tak co najmniej 1/4 zbiornika wg. wkazówki... akurat byłem na trasie i nie było żadnej sensownej stacji po drodze...
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
adamus
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009 09:28
Gadu-Gadu: 29253
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi "L"
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: adamus » 10 lip 2009 09:35

Ja byłem zmuszony do przejechania na rezerwie ponad 50km. Do baku do pierwszego odbicia weszło 46,7 L. Z tego wnioskuję że rezerwa ma jakieś 6-7 litrów. W clio DCi miałem 10 litrów i kiedyś z premedytacją przejechałem bardzo spokojnie 200 km :czujnik: i dopiero zatankowałem. Weszło o litr więcej niż wielkość zbiornika jaką podawał producent.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: Mish » 10 lip 2009 10:15

Nie wiem czy w tym momencie nie zacząć się bać stacji :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
krucyfiks
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2009 08:28
Czym jeżdzę: Soul XL 1,6 CRDI Vanilla

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: krucyfiks » 09 wrz 2009 08:22

I tutaj podziele sie moimi spostrzeżeniami co do wskazań poziomu paliwa.Macie rację że pozatankowaniu full w Soul wskazówka przechodzi poza jedynkę ale to wszystko urok czujnika paliwa który jest w zbiorniku powiązanego z elektroniką.Mam prównanie w seacie toledo gdzie maxymalny stan po wybiciu kilkukrotnym pistoletu to idealnie wskazówka w pozycji jeden dokładnie na jej kreseczce i później z tej kreseczki po iluś tam set kilometrach zaczyna się delikatny spadek w dól,jeśli dojdzie do rezerwy to daje sygnał głośnym piknieciem i zapala się kontrolka i tak już jest za każdym odpaleniem auta. niema że mruga ,błyska zapala się i świeci i co najwarzniesze wskazania są wiarygodne za każdym razem, mam zaufanie ogromne do tych wskazań nigdy sie niezawiodłem mogę jeździć w ciemno. Musze przyznać tutaj dokładność wskazanie poziomu paliwa i innych wskaźników pomiarowych wygrywają auta niemieckopochodne. Bardzo warzne jest zaufanie do tych wskaźników by niezawiodły, by niebyło przekłamań.Miałem kilka aut gdzie wskaźniki a głównie mowa tutaj o paliwowym wskazywał jak chciał...samego siebie przeszedł wskaźnik paliwa w Peugeocie 206 nowym,gdzie kilka razy musiałem gonić z karnistrem po paliwo bo stanoł a w baku pokazuje że jeszcze paliwa a paliwa nawet rezerwa niemrugnęła a auto kaput.Najgorszy problem wtym że niewiedziałem napoczatku co jest grane dopuki niezadzwoniłem do aso.I sam wziolem się za ustawianie pływaka w baku to dopiero rozwaiązało sprawę, ale przecież to nowy samochód.
Myślę więc że problem ten niebedzie dotyczył soula,choć i wskazania temperatury silnika budzą mój niepokój niewiem co wy na to.
Czy załaczył się wam kiedyś wentylator chłodnicy, jeśli tak to przy jakiej temperaturze.
Soul XL 1,6 CRDI VGT ....Vanilla Shake

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: soul » 09 wrz 2009 10:40

Kolego "krucyfiks"-proszę nie pisz wytłuszczona Trzcionką bo nie widzę sensu takiego podkreślania wypowiedzi tym bardziej w każdym Twoim poście :zły2: .

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: matrix » 09 wrz 2009 14:00

COS PO NASZYM KOLEDZE TE UWAGI SPŁYWAJĄ
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

kaga
FORUMOWY MARUDA
Posty: 169
Rejestracja: 23 kwie 2009 20:49
Lokalizacja: podgórne

Re: Wskazania poziomu paliwa...

Post autor: kaga » 10 wrz 2009 07:18

:rotfll: :rotfll: :rotfll:
heart and soul , one will burn

ODPOWIEDZ