Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: Kwarcu » 14 maja 2011 00:54

Na pewno ktoś obeznany to wszystko opisze z argumentami i będzie jasne na 100% co i jak. :bigok:

Soulek tak jak piszesz, tak samo ja myślę. Ale mogę się mylić. :czujnik:

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: marcinwuwua » 15 maja 2011 11:49

też się z tym zgadzam, ale zdaje mi się że koledze chodziło o co innego (nie sam czas nagrzewania płynu bo jakby oba równocześnie podgrzewać to oczywiście szybciej nagrzeje się płyn chłodniczy) raczej o kolejność i temperaturę jaką wskazuje czujnik na desce rozdzielczej :oczko: poza tym potwierdziłem to co wy mówicie w poprzednim poście więc czytać chłopaki ze zrozumieniem :killer:
Obrazek

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: bienio » 16 maja 2011 06:31

tak czy siak sporo się dowiedziałem i dzięki. ja troche na chłopski rozum rozkminiałem to inaczej, ale dobrze posłuchać innych. mi się wydawało (podkreślam - wydawało! ), że najpierw musi sie rozgrzać olej, który nagrzeje blok silnika, a ten oddaje ciepło na płyn, więc to olej ma wyższą temp. a nie płyn. jednak z tego co piszecie jest inaczej. podziekował.
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: marcinwuwua » 16 maja 2011 16:52

no i patrz nie zrozumiał właśnie tak jest jak piszesz. Kiedy nagrzewa się blok silnika to temperatura oddawana jest na płyn w małym obiegu który otwiera termostat i zaczyna ten płyn krążyć w dużym obiegu i nagrzewa temperaturę tegoż płynu do 90 po przekroczeniu tej temperatury załącza się wentylator chłodnicy.Olej nagrzewa się do wyższej temperatury dlatego ważne jest by był dobry bo ekstremalne warunki nie mogą sprawiać by tracił swoje właściwości smarujące. Uff to chyba wszystko jak coś to poprawcie.
Obrazek

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: bienio » 17 maja 2011 13:01

o masz - to jednak jest tak, jak myslałem, przed zadaniem pytania :bzik: ja pytałem pod kątem wcześniejszych postów. chyba ktoś pisał o "butowaniu" na zimnym... czyli jeżeli wskaźnik płynu chłodzącego na desce rozdzielczej pokazuje - powiedzmy - 30 stopni, to praktycznie olej ma więcej stopni. no to można przycinąć ;) (żart)
zadałem pytanie, bo kwarcu napisał, że to płyn się szybciej nagrzewa, więc myślałem, że olej ma nizszą temp.
.. ale już okej - wszystko dla mnie jasne hehehe :hihi:
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: wiadp1 » 21 mar 2012 15:30

No i po przejechaniu 16000km Soulem z silnikiem 1.6 CRDi zdarzyła mi się pierwsza usterka - wyciek oleju z turbiny. Oddałem samochód ostatnio na przegląd przed daleką 5000km podróżą i taka niemiła niespodzianka. Panowie w serwisie powiedzieli mi, że na trasę samochód się nie nadaje i muszą wymienić turbinkę. Na szczęście wszystko jeszcze na gwarancji. Tak, więc rada dla wszystkich użytkowników SOula, szczególnie z silnikiem CRDi. Sprawdzajcie czy nic wam nie cieknie, żebyście zdążyli zareagować zanim zniszczenia będą większe. Jak widać olej w Soul'ach lubi wyciekać :)

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: kawex » 21 mar 2012 16:46

Bez przesady "olej w Soulach wcale nie lubi wyciekać". Jeden czy drugi przypadek nie znaczy, że wszystkie tak muszą mieć. A tym twoim stwierdzeniem zaraz się poniesie nieprawdziwa fama. Muszę trochę bronić naszego Soula.Tak już mam. :bigok:
Obrazek

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: wiadp1 » 21 mar 2012 22:43

Czytałem zarówno na polskich jak i zagranicznych portalach o podobnym przypadku jak mój. Po prostu byłem ciekawy po fakcie, czy ktoś też miał taki problem i okazało się, że nie jestem jedyny. Piszę to jedynie, żebyście na bieżącą kontrolowali czy nie macie żadnych wycieków z waszych Souli, bo niestety czasami się zdarzają, jak zresztą w przypadku wielu innych marek i modeli. Z wyciekami płynów miałem też problemy w samochodach Hyundaia. Po prostu warto kontrolować czy wszystko jest ok. Ja też byłem mocno zaskoczony jak się o tym dowiedziałem, bo samochód naprawdę jeździł bez zastrzeżeń i nie czułem, żeby coś było nie tak.

ODPOWIEDZ