Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: accipiter » 11 paź 2010 19:12

Zauważyłem takie coś:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6da ... a0d5a.html
Czy to może być wyciek? Miejsce jak z wątku głównego, ale trochę inaczej wygląda. Biorę wszystkie ewentualności pod uwagę. Nawet to że mogła spaść kropla z bagnetu przy sprawdzaniu poziomu oleju :niewiem: . Czy ktoś zdoła oświecić mnie swoją wiedzą, pomysłami a może podobnym doświadczeniem w tej gestii?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: soul » 12 paź 2010 07:40

Dramatu nie ma.Wytrzyj do sucha i obserwuj.Wygląda na to, że się poci bardzo delikatnie.
Zanim wytrzesz zgłoś to w ASO najlepiej na piśmie.

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: accipiter » 12 paź 2010 18:06

SOUL Dzięki za radę. Tak zrobię.

mar1982
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2011 11:31
Czym jeżdzę: kia ceed 1.6 crdi 115km

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: mar1982 » 06 mar 2011 01:49

Mam ceed 1.6 crdi. W forum o ceed ktos pisal ze ten wyciek to mikropekniecia bloku. Jestem ciekaw jak sie sprawa skonczyla u Ciebie? pozdr

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: accipiter » 06 mar 2011 15:57

No to mnie kolega pocieszył :panna: Powiem szczerze że ostatnio nawet się nie przyglądałem. Mam już dość ciągłej niepewności co do stanu technicznego silnika, ciągłego zaglądania i dmuchania na zimne. Kupiłem nowy samochód i chce nawet oszukując samego siebie i zaklinając rzeczywistość w końcu przestać się martwić. Na razie jeżdżę i ostatnio plama się nie powiększała. Ubytku oleju od czasu przeglądu i wymiany na nowy nie zauważyłem, więc się nie przejmowałem. Do dzisiaj ;) Tak czy siak dzięki, zwrócę na to większą uwagę.
P.S. Panowie z serwisu nawet nie zauważyli (lub nie chcieli zauważyć) tego wycieku :niewiem:

mar1982
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2011 11:31
Czym jeżdzę: kia ceed 1.6 crdi 115km

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: mar1982 » 06 mar 2011 16:05

W serwisie tak samo powiedzieli mi ze to 'wyciek technologiczny', wytarli i kazali obserwowac. Po przejechaniu dopiero ok 100km plama sie nie powiekszyla. Na razie nie wiadomo dokladnie co to jest. Wyglada na to, ze jest to wada fabryczna a wiec jesli do konca gwarancji jeszcze daleko wiec mozemy byc spokojni /chyba/. Na forum o ceed pisali, ze ktos mial mikropekniecia w bloku silnika /wada fabryczna/ i wyminieli mu caly silnik - nie wiem dokladnie czy o to chodzilo. Mikropekniecia tez sie zdarzaly w silnikach benzynowych, chyba 1.4

mar1982
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2011 11:31
Czym jeżdzę: kia ceed 1.6 crdi 115km

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: mar1982 » 12 mar 2011 12:38


slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: slaw » 14 mar 2011 17:29

Ja miałem problem z zużywaniem oleju w SOULu,
coś przy turbinie chłopaki robili i powiem, że oleju prajtycznie nie zużywa póki co.

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: accipiter » 14 mar 2011 22:23

Teraz gdy zrobiło się cieplej zauważyłem że znowu oleju ubywa (w grudniu po pierwszym przeglądzie łudziłem się, że problem sam się rozwiązał bo przez pewien czas oleju nie ubywało). Wyciek którego fotkę wrzuciłem wcześniej nie powiększył się od tego czasu.W związku z tym mam nadzieje ze to tylko "wyciek technologiczny"(cokolwiek to znaczy) a nie wada fabryczna silnika. Chciałbym tu podziękować koledze mar1982 za zwrócenie na to uwagi i pomocne linki. Niestety m. in. po lekturze tego wątku viewtopic.php?f=7&t=1689 zauważyłem ze wąż przy turbinie jest zaolejony :cry: (i tutaj w moim niefachowym pojęciu jest problem) Tu z kolei mam pytanie do kolegi slaw. Co trzeba zrobić żeby Motobudrex bardziej zainteresował się zużyciem oleju i jakiego rzędu muszą to być wartości?. Ponieważ ja usłyszałem od nich że zużycie 1 l oleju na 1000 km to jeszcze norma i jedyne co zaproponowali to było uzupełnienie ubytku. O sprawdzeniu turbiny nic nie wspominali.

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wyciek oleju-warto zwrócić uwagę.

Post autor: slaw » 15 mar 2011 19:27

cóż masz, zużycie na poziomie 1,5-2l ...
osobiscie zakupiłem tam póltora lita oleju .. co wydało mi się lekkim przegieciem za olej "ze złota" 70zł za litr czy jakoś tak.. to naprawde szlak człowieka trafić może... pozatym objaw u mnie był jeszcze taki, że przy przyśpieszaniu wyraźnie przy zmianie 4 na 5 bieg .. zamiast auto przyśpieszać wyraźnie dwało się odczuć zwolnienie. Przyznam szczerze, że przy pierwszym kontakcie usłyszałem ten standardowy tekst nt normy. Kupiłem olej .. dolałem i za jakiś czas umówiłem się na reklamacje gwarancyjną pt. nadmiere zużycie oleju na poziomie 1,7l/1000km pracuje tam Pan Marcin zajmuje się gwarancjami naprawde rozsądny człowiek... sprawdzili, dolali oleju pod korek.. niestety problem nadal występował.. akurat zbiegło mi się to z wymianą oleju po roku na okolo 16 tys (tak wiem, że jest co 20, ale rok już minoł)... no i wtedy coś zrobili.. podobno przy turbinie (podobno ją rozebrali) i mówią, że powinno być ok... i powiem szczerze, że póki co zużycie wyraźnie spadło. Także jak moge poradzić umów się na gwarancyjną wizytę, że jest wysokie zużycie oleju i niech sprawdzą... a... nie omiejszkaj dodać, że na forum soul'a czytałeś, że jest to rozwiązywany problem i to przez nich. Cóż siła internetu.. niby nie, ale jednak ma swoje znaczenie - BTW za to w życiu nie pojechałbym do Makarewicza zniechęcili mnie raz na zawsze już na samym początku.

ODPOWIEDZ