Jaki olej do Crdi soul

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: shafted » 22 sty 2010 09:27

znalazłem coś takiego:
http://www.lotos.pl/konsumencki/produkt ... rmula_5w40

zaje..ty chwyt marketingowy :rotfl2: , na bańce jest 5W30 w opisie 5W40 "optymalizowany" pod crdi marki kia, w detalu dwa razy droższy od zwykłego syntetyka :wamp: naklejka czyni cuda, można spokojnie nalać to:
http://www.lotos.pl/konsumencki/produkt ... al_control
to pewnie ten sam olej (5W40 CF B4) tylko max 150 pln za 4 litry, ale decyzja należy do was :ups:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: soul » 22 sty 2010 10:07

Ja bym nie lał do CRDI KIA innego oleju niż zalecany Lotos, nie ze względu na gwarancje a :
-bo to dobry olej
-skoro się sprawdza to po co przepłacać
Może i mam ułatwiona sprawę bo mam benzynę a nie diesla z turbiną.
Przyjazd z własnym olejem na wymianę jakiej by nie był marki byle zgodny z zaleceniami producenta auta nie będzie powodem do nie uznania gwarancji.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: marcinwuwua » 22 sty 2010 11:02

a ja bym lał i nie martwił się, jeżeli ktoś bardzo chce oddać drugie tyle za olej to proszę bardzo.
Prędzej lał bym ten:) jeżeli chodzi o lotosa
http://www.lotos.pl/konsumencki/produkt ... rmula_5w30
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: shafted » 22 sty 2010 11:34

Na olejach lotos jeżdzę od ok 8 lat i mam bardzo dobre zdanie o nich, szczególnie 0W40 do benzynowca - zero problemów z rozruchem przy -32 stopniach, rok wcześniej zalany był 5W40 i czasami się zastanawiał z odpałką. do ropniaka wybiorę olej dedykowany do diesli - siarka z oleju potrafi zrobić galaretkę. moim zdaniem nie warto przepłacać za "unikalną recepturę dostosowaną do silników kia". a propos ile kosztuje wymiana oleju w ASO do diesla? :chytry:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: bienio » 28 mar 2010 00:58

czy ktoś już wie, czy można zmienić tego Lotosa na inny olej bez utraty gwarancji ?? może już ktoś zmienił ??
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: czaprak » 28 mar 2011 20:33

Dzisiaj serwis wymieniał olej silnikowy. Nie znam się na olejach i dlatego nie pytałem co zamierzają wlać. Na paragonie widnieje "Olej Helix Ultra Extra 5W/30 C3". Napewno to nie Lotos a raczej Shell. A czy ten olej dobry, zły nie mam zielonego pojęcia.

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: pawlocha » 29 mar 2011 18:49

Tak, można inny olej.
Ja na pierwszym przeglądzie zalałem inny.
Nawet mi powiedzieli, że sami by go zalewali, ale mają podpisaną umowę z Lotosem :bigok:
Obrazek

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: slaw » 30 mar 2011 08:41

wsumie to dziwne... w fordach, można było sobie już u nich wybrać czy chce się pełen czy pół syntetyk do diesla również w cammon railu

ggregg

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: ggregg » 30 mar 2011 12:59

Wlanie półsyntetyku do takiego silnika jak CRDI szybko i skutecznie zakończyłoby jego żywot, a szczególnie modeli z DPF.
A tak na serio, to mój serwis chociaż nie jest zbyt fachowy, to okazała się szczery, zaproponowali mi w grudniu do wyboru Lotos i Castrol. Kiedy ich przycisnąłem, to powiedzieli, że radzą mi zostać przy Lotosie. Castrola wprowadzili (widzę że mają wolną rękę, bo inni sprzedają np. Shell) dla chcących się dobrze poczuć i trochę wylansować, że jeżdżą na droższym, inaczej mówiąc więcej na nim zarabiają. W sumie każdy markowy olej syntetyczny spełniający normę B4 będzie się nadawał, najlepiej żeby był zgodny ze specyfikacją Long Life i niskopopiołowy (to dla DPF ale też mniej osadów na turbinie).

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaki olej do Crdi soul

Post autor: czaprak » 02 kwie 2011 15:05

Mam małe pytanko. Jaki olej silnikowy jest wlewany w Korei? Z jakim olejem SOUL trafia do salonów?

ODPOWIEDZ