niezależne ogrzewanie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

witholek
Nowy....
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2010 18:15

niezależne ogrzewanie

Post autor: witholek » 10 sty 2010 12:54

Jestem dopiero kandydatem, szukam właśnie Soula, jestem zdecydowany na ten samochód. Wiem jedno - musi mieć koniecznie relingi na dachu (wożę łódkę) i koła nie 18" (optymalnie 16", jeżdżę często po drogach leśnych). Wiem, że jest tu problem: felgi 16" tylko w wersji L, relingi tylko w XL. Oczywiście jest jeszcze problem wyboru silnika. Od kilku lat jeżdżę dieslem i zamontowałem w swoim citroenie C3 ogrzewanie Webasto. Nie wyobrażam już sobie diesla bez tego wynalazku! Zaś dogrzewanie dmuchawą elektryczną w Soulu to tylko ogrzewanie kabiny a nie silnika. Jak dowiedziałem się w serwisie KIA nie ma w Polsce wersji Soula z ogrzewaniem niezależnym i dotąd nie mieli takiego przypadku. Przy 5-letniej gwarancji może być kłopot z montażem. Dlatego biorę jednak pod uwagę silnik na benzynę. Czy ktoś wie o tym coś więcej? Może już ten problem ktoś już próbował rozwiązać??

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: niezależne ogrzewanie

Post autor: sowapl » 10 sty 2010 16:57

hm..też rozglądaliśmy się za tym ale cena była zaporowa. Co do szczegółów to pytaliśmy się w ASO w Katowicach na Paderewskiego, rzeczywiście dotąd nie było takiego przypadku ale to nie był problem dla nich. Jak obiecali tak zrobili-tj dowiedzieli się co i jak i oddzwonili do nas. Nie stanowi problemu gwarancja- ASO zakłada, więc dalej jest ważna na 5 lat, problem tylko cena gdyż do benzyny trzeba liczyć nawet 7 tyś . Ile do CRDI nie wiem. W związku z tak wysokimi kosztami odpuściliśmy sobie..może w przyszłości trochę stanieje. Mowa oczywiście o oryginalnym Webasto
Obrazek

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: niezależne ogrzewanie

Post autor: matrix » 10 sty 2010 18:13

Zapewne mowa tu o niezależnym ogrzewaniu postojowym jesli tak to jest wiele innych firm co sie tym para, samo WEBASTO to jedna z marek dosc droga marka ale sprawdzona mam je w sprinterku;
http://www.arkttika.pl/ogrzewanie.htm
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

witholek
Nowy....
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2010 18:15

Re: niezależne ogrzewanie

Post autor: witholek » 10 sty 2010 20:23

Dziwne... Montowałem ogrzewanie Webasto dwa lata temu do mojego C3 (diesel 1.4 HDI) w autoryzowanym serwisie w Bydgoszczy i kosztowało to mnie tylko ok. 3 tys. zł. Skąd taka wysoka cena w ASO? Toruński dealer KIA twierdził, po konsultacji w Warszawie, że KIA Webasto nie montuje ale ewentualnie jest możliwy montaż w autoryzowanym serwisie Webasto za zgodą KIA. Czy ktos spotkał się z wersją Soula z takim ogrzewaniem? Może robią to dla Skandynawów?

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: niezależne ogrzewanie

Post autor: sowapl » 10 sty 2010 21:46

pojęcia nie mam czemu tak drogo ale tak powiedzieli..i tyle w temacie ceny..nie sprawdzaliśmy gdzie indziej..(patrz gwarancja :) )
Obrazek

ODPOWIEDZ