Rozrusznik do wymiany

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Rozrusznik do wymiany

Post autor: shafted » 05 lut 2010 07:16

Czy ja wiem... trochę ze szkoły mi zostało :hehe4: , teoria jest taka: moment (momenty) wtrysku i ilośc podanego paliwa na wtrysk jest bardzo ważna, jeśli wtrysk jest podawany w GMP (tłok na samej górze) albo tuż przed, przy najwiekszym ciśnieniu i temperaturze następuje silny udar przenoszony przez tłok/korbowód/wał/wieniec koła zamachowego na koło zębate rozrusznika :) po prawdzie ten typ spalania jest najbardziej efektywny energetycznie, dlatego przy chipowaniu a szczególnie w silnikach VW TDI na pompowtryskach ustawia sie pierwszy wtrysk bliżej albo dokładnie na GMP żeby "mniej palił" :) niestety wiąże sie to z większymi naprężeniami w układzie korbowym, szczególnie zimny silnik jest narażony na nierówny zapłon i "kopa na wał" . producenci żeby nie mieć problemów ustawiają wtrysk "za GMP" - bezpieczniej ale mniej efektywnie dlatego tak łatwo podnieść moc/moment w silnikach TDI/CRDi/HDI/CIA/FBI :). howgh
ale oczywiście to nie cipowanie zerwało zęba u ciebie - wada materiałowa to napewno była :)
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Rozrusznik do wymiany

Post autor: strazak2007 » 05 lut 2010 07:27

.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011 23:39 przez strazak2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Rozrusznik do wymiany

Post autor: shafted » 05 lut 2010 09:52

I tej teorii będziemy się trzymać :pijak: , dobrze że serwis zrobił to szybko, w którym serwisie naprawiałeś?
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

ODPOWIEDZ