zużycie oleju silnikowego w crdi

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: slaw » 10 wrz 2010 13:51

a serwis co na to ?
ja jeszcze nie bylem, ale zamierzam sie wybrac po 11 tys bylo minimum, dolałem 1l oleju, jest 12 z hakiem i znowu jest minimum.

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: accipiter » 08 paź 2010 19:05

Byłem w serwisie, dolali 1 litr przy niecałych 15 tys. Według Panów z serwisu 1l na 1000 km to jeszcze norma. :shock:
Takiego luksusu to pewnie w zmęczonym życiem TDI nie uzyskam. Ech...

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: Dziq » 08 paź 2010 19:12

Miałem kiedyś takie samo zużycie - w Matizie, który pluł olejem przy każdym dociśnięciu gazu :). Póki co po 18,5 kkm nie widzę jakiegoś szczególnego ubytku oleum.

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: pawlocha » 08 paź 2010 19:49

accipiter pisze:...Według Panów z serwisu 1l na 1000 km to jeszcze norma...
???!!! No bardzo ciekawe co Ci powiedzieli. :killer:
Ja mam przejechane 16000, jeździłem w największe mrozy w zimę, nie oszczędzam specjalnie auta i mam tyle samo oleju co na początku.
A sprawdzałeś na samym początku ile było? Jeżeli faktycznie było więcej to chyba coś nie tak z autem lub olejem.
Nie daj się robić w ch...!
Obrazek

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: accipiter » 08 paź 2010 20:32

No właśnie mam nieodparte wrażenie że ktoś mnie robi w ch... Niestety przy obecnych standardach obsługi klienta ciężko się nie dać. Nie miałem nawet szansy zobaczyć co nalewają ani jak to robią Pan w serwisie omal mnie nie zgilotynował drzwiami gdy próbowałem rzucić spojrzeniem w kierunku mojej duszy. Po dolaniu dowiedziałem się że nalali 5w40 i że to był olej Lotosa (chyba, na fakturze stoi tylko "olej 5w40"). I jeszcze beztroskie pytanie Pana wystawiającego fakturę do serwisanta : "nalałeś 5 czy 10 ?" (w sensie czy 5w czy 10w) No kurcze jakby to miało jakieś znaczenie :zły2: Równie dobrze mogłem sobie nalać kompotu śliwkowego byle by się zgadzał poziom :strzelac: Może jestem niesprawiedliwy i się czepiam. Ale po pierwszym zauroczeniu duszką, przychodzi smutna refleksja że jednak nie jest tak fajnie jak myślałem... Szczególnie jeśli chodzi o moje doświadczenia z Autoryzowanymi Stacjami Obsługi i silnikiem (świetnie się jeździ ale wydaje mi się że zaraz przerobię z nim wszystkie poruszane na forum problemy)

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: strazak2007 » 08 paź 2010 21:15

accipiter pisze:Byłem w serwisie, dolali 1 litr przy niecałych 15 tys. Według Panów z serwisu 1l na 1000 km to jeszcze norma. :shock:
Takiego luksusu to pewnie w zmęczonym życiem TDI nie uzyskam. Ech...
co za bałwan wygaduje takie głupoty 1 L na 1000 km w nowym samochodzie, może to był cieć a nie mechanik?
Obrazek

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: bienio » 09 paź 2010 12:16

litr na tysiąc kilometrów, to albo mechanik jest kucharzem i miał kaca, albo kolega urwał jedno zero w poście, bo 1L na 10.000, to bardziej prawdopodobne. ja dorzuce, że po 6 tyś. stan oil jak z salonu. (w dieslu)
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: Dziq » 16 paź 2010 10:23

Już wam to kiedyś pisałem, ale naprawdę kumpel miał w instrukcji do vieśwagena paska napisane, że zużycie oleju do 1l/1000km nie jest podstawą do naprawy gwarancyjnej, a wręcz uchodzi za "normalne". Mówcie więc w serwisie, że schodzą wam dwa litry na 1kkm - wtedy muszą zacząć działać.

kawer
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2009 14:31
Czym jeżdzę: KIA SOUL CRDI
Lokalizacja: LEGNICA

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: kawer » 18 paź 2010 10:49

sprawdź w serwisie czy przypadkiem olej się nie zbiera przy intercoolerze (chyba dobrze napisałem :rotfl2: ) jeśli tak to padła ci turbina - albo tak jak u mnie tylko samo łożysko od turbiny - tak czy siak wymienili mi turbinę na nową i teraz nie bierze oleju ( przy 8 tyś miałem olej na minimum - tłumaczyli że łożysko było źle fabrycznie spasowane itp. itd. stara gadka serwisu)

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: zużycie oleju silnikowego w crdi

Post autor: accipiter » 18 paź 2010 14:59

Właśnie zauważyłem złowrogi świst przy przyspieszaniu być może turbina lub jak kolega Kawer pisze "tylko" łożysko.
Sam tego nie zdiagnozuje bo się nie znam. Muszę się zdać na opinie serwisu, a oni odnoszę wrażenie bardzo beztrosko podchodzą do tematu. Mam nadzieje, że teraz będzie lepiej, ostatnio przy dolewaniu oleju nie zauważyli tego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6da ... a0d5a.html
P.S. Odnośnie tego 1l na 1000 km nie pomyliłem się, tak stwierdził jeden z Panów w serwisie. Ale jak pisze kolega Dziq - W końcu to też "Das Auto" to tak może mieć ;)

ODPOWIEDZ