mixol do ropy??

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

mixol do ropy??

Post autor: shafted » 16 kwie 2010 17:26

Czy ktoś z was już eksperymentował z dodatkiem oleju do 2-taktów do ON? Taki jeden "super" macher od diesli polecił mi dolewać 200 ml ma każde 40 litrów paliwa. Podobno ma to polepszyć smarowanie wtryskiwaczy??? to ja się pytam co z nagarem??
Proszę o wyrażanie tylko opinii sensownych, wyważonych, popartych doświadczeniem i rzeczowych :złosliwy:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: mixol do ropy??

Post autor: miazg » 16 kwie 2010 19:04

Coz, Mixol w dwusuwach ponoc zawsze przyczynial sie do powstawania potwornych ilosci nagaru i zainteresowani lali drozsze oleje, ktore nie produkowaly go az tyle. Natomiast pierwsze slysze o takim pomysle, az pogadam ze znajomym mechanikiem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: mixol do ropy??

Post autor: malkolm » 16 kwie 2010 19:43

słyszałem o tym, ale jak śledziłem temat jakieś 2 lata temu (problem z wtryskiwaczami), to generalnie są dwa poglądy można i nie można, niektórzy twierdzą że poprawia smarowanie, co przekłada się na dłuższe życie wtryskiwaczy; albo spowoduje całkowite rozwalenie wtrysków. Osobiście w naszej sytuacji (5-7 lat gwarancji) to ja bym nie eksperymentował ponieważ, takie dolewki mogą spowodować utratę gwarancji (w moim przekonaniu).
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: mixol do ropy??

Post autor: shafted » 16 kwie 2010 19:47

No wiem, miałem simsona - tłumik i świecę musiałem czyścić co miesiąc,
ja myślę że on myślał o jakimś nowocześniejszym syntetycznym zamienniku, no cóż dalej mnie to nie przekonuje tzn smarowanie wtryskiwacza to jeszcze tak ale nagar na dyszach i ich blokowanie to już mniej, osad na turbinie też po jakimś czasie nie bedzie pomagał a i ekologia takiego spalania pozostawia wiele do życzenia
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

kaga
FORUMOWY MARUDA
Posty: 169
Rejestracja: 23 kwie 2009 20:49
Lokalizacja: podgórne

Re: mixol do ropy??

Post autor: kaga » 16 kwie 2010 20:16

shafted pisze: Proszę o wyrażanie tylko opinii sensownych, wyważonych, popartych doświadczeniem i rzeczowych :złosliwy:
to forum jest o soulu a nie o dizlach z lat 80 ubiegłego wieku ;)
heart and soul , one will burn

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: mixol do ropy??

Post autor: shafted » 16 kwie 2010 20:48

Ja właśnie w tym tonie, zapytanie było do właścicieli samochodu marki Kia Soul wyposażonego w silnik o pojemności 1.6 litra typu wysokoprężnego o zapłonie samoczynnym, zasilanego wtryskiem bezpośrednim zasobnikowym z turbosprężarką o elektrycznie zmiennej geometrii łopatek turbiny, intercoolerem, itadalej :hehe1:
Pytanie nie jest skierowane do kierowców samochodów typu Star, Jelcz, Peugeot 305 itp :bzik: :oczko:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

kaga
FORUMOWY MARUDA
Posty: 169
Rejestracja: 23 kwie 2009 20:49
Lokalizacja: podgórne

Re: mixol do ropy??

Post autor: kaga » 17 kwie 2010 07:02

jednym z moich ON zrobiłem 250 tys i nie miałem żadnych problemów z wtryskiwaczami ,dlatego nie wierzę w cudowne środki wszystkowiedzących-macherów ale jeżeli zamierzasz tankowac lewą ropę mieszaną z opałem , są bardzo wskazane :D
heart and soul , one will burn

kapitan
Nowy....
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2010 19:39
Czym jeżdzę: diesel l

Re: mixol do ropy??

Post autor: kapitan » 13 cze 2010 14:13

Wiele lat temu pompiarz który opiekował sie moim transitem polecił mi mixol i od czsu do czsu go stosowalem .
Juz nie mam tego transita ale wiem ze cały czas jezdzi.Do Soula bym go nie wlał napewno.

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: mixol do ropy??

Post autor: slaw » 11 sie 2010 22:03

mi dobry mechanik polecal do diesla dolewac oleju do dla dwusuwów 100-200ml na 40l ropy
jednakze nie sprawdalem tego eksperymentu
za to nikt nie poleca lania VPOWERA bo to paliwo podobno jest szczegolnie suche.

Bodzio372
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 22:13
Czym jeżdzę: 1,6crdi XL

Re: mixol do ropy??

Post autor: Bodzio372 » 16 sty 2011 14:35

Faktycznie w 2009 r. wlałem przez przypadek V-Power i natychmiast odczułem, że silnik pracuje nie tak jak na Goldzie. Od tamtej pory unikam V-Powera. Natomiast jeżeli chodzi o dolewanie mixolu do ropy, to w latach osiemdziesiątych było to normalne, gdyż Panowie w CPN-ach tworzyli takie mieszanki paliwowe, że dzisiaj strach o tym myśleć. Dlatego ja nie stosuję żadnych dodatków do ON tych polepszających właściwości spalania, czyszczenia zaworów , wtrysków itp. Staram się unikać tankowania paliwa na stacjach "KRZAK". Mam również świadomość tego że i na firmiennych stacjach syfu w zbiornikach nie brakuje, ale od czego są dobre filtry paliwa, które nie kosztują aż tak wiele i można je przy odrobinie dobrej woli samemu wymienić co 10 tys. km. Szczerze polecam to wyjście. Machnąłem na swojej kijance ponad 60 tys km w 1,5 roku i jak na razie żadnych przygód z silnikiem i automatem.

ODPOWIEDZ