AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Kwarcu » 23 maja 2010 14:11

Serwis może nie wiedzieć, bo co ich to obchodzi. :złosliwy: Części dostarcza im KMP, a skąd KMP bierze części to już dla ASO nieistotne, ważne żeby były nowe i sprawne.

WIESIO
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2009 16:12
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L Vanilia Shake
Lokalizacja: Krakow

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: WIESIO » 24 maja 2010 08:20

Witam centralny magazyn Kia na Polske jest w Warszawie,a na europe w Niemczech .Pozdrawiam

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: shafted » 13 lut 2011 12:07

Odświeżam:
Zauważyłem zaolejony wąż dochodzący i odchodzący od turbiny, więc się pytam tych co już turbinę wymieniali:
czy u was były podobne objawy? czy moja już umiera? :chore:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Bodzio372
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 22:13
Czym jeżdzę: 1,6crdi XL

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Bodzio372 » 17 lut 2011 12:38

Wszystko zalezy od tego jak eksploatowales turbine. Z tego co mi powiedzieli specjalisci z teamu Pettera Solberga, to najbardzej niszczycielskie dla turbiny jest to kiedy jedziesz ostro i turbina pracuje intensywnie, a potem stajesz i natychmiast gasisz silnik. Oni powiedzieli, ze po takiej intensywnej pracy turbina powinna jeszcze byc wystudzona i smarowana. Trwa to okolo 8 do 10 minut nawet w zaleznosci od wrunkow pogodowych. Awaria wowczas moze byc rozna. Wlasnie zaliczam wyjazd i trase okolo 2 tys km przez Niemcy stawalem 3 razy i za kazdym razem nie gasilem silnika, nawet kiedy tankowalem silnik pracowal. Mam na liczniku ponad 45 tys przebiegu (automat) i jak na razie zero awarii. Tankuje w Polsce tylko na firmiennych stacjach, nie leje zadnych polepszaczy, uszlachetniaczy itp. i jest OK. Ale tak czy siak ropa w Polsce a ropa np. w Niemczech to nie to samo. Na polskiej ropie nie przejechalem nawet 700 km po niemieckiej autostradzie. Natomiast na niemieckiej ropie przejechalem 850 km za srednia predkoscia okolo 140km/h i jeszcze troszke paliwa zostalo co prawda niewiele ale zostalo. A co do samochodu zastepczego to tylko i wylacznie dobra wola warsztatu (przy awarii samochodu) natomiast przy kolizji drogowej to jest oblig potwierdzony orzeczeniami sadow. Szerokiej drogi i zadnych awarii.

Killer
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2010 20:54
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: opolskie

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Killer » 15 cze 2011 21:55

Witam. Ponownie wracam do awarii turbosprężarki, gdyż po wymianie na nową cały czas przewody są zaolejone i po trzykrotnej wizycie w serwisie (ostatnio na przeglądzie po 40 tys km w maju br.) dalej nic coś dokręcają czyszczą itp. jednak bez efektów . Myślę, że chyba grają na czas, bo nie wiedzą co robić . Mam prośbę co dalej robić ( pisałem już do KMP ale Ci wysyłają mnie do serwisu). Więc pomóżcie bo powoli tracę cierpliwość. :strzelac:

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: soulek » 15 cze 2011 22:46

Auto Świat ma taką fajną rubrykę, nazywa się ona - Interwencje. Spróbuj u nich. Może oni sprawdzą czy w KMP " szyszko" w porządku. Głowa do góry, będzie :oki:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: mordimer » 16 cze 2011 17:59

Trwa to okolo 8 do 10 minut nawet w zaleznosci od wrunkow pogodowych
Żadne 8-10 minut... turbina ma wyhamować w trakcie smarowania czyli w czasie pracy silnika... minuta wolnych obrotów na to spokojnie wystarczy zwłaszcza, ze dłużej nie może pracować na postoju zgodnie z przepisami.

A co do naprawy - każdorazowo żądaj wpisu w książkę napraw gwarancyjnych i każdorazowo żądaj wypełnienia druku zgłoszenia usterki...
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: matrix » 19 cze 2011 15:52

Jak pisałem wszystkie turbiny są obecnie kastrowane w serwisie wygrywają nowe oprogramowanie ,ponoć by lepiej się wkręcała w obroty.
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

slaw
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2010 20:00
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi RED L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: slaw » 22 cze 2011 13:05

a to za olejenie nie ma zwiąsku z problemami z odmą - niby tą fabryczną usterką?

rewolwerowka
Nowy....
Posty: 22
Rejestracja: 19 lut 2012 10:59
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI VGT XL
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: rewolwerowka » 24 cze 2012 10:46

Ja zobaczyłem już kilka miesięcy temu że coś się świeci przy turbinie. Wczoraj poszalałem w mieści e i po zaparkowaniu zobaczyłem że rura jest na odległości 15cm czarna. Dziś zobaczyłem z kumplem że jest świeżutki olej pod rurą. W lipcu jadę do serwisu na przegląd to im to zgłoszę, mam przejechane 16tyś i jest to pierwszy przegląd ale trochę tu poczytałem to nie dam się zwodzić.

Ps.Mieliście taki przypadek że wam turbo na chwilę przestało działać ?
Wybrałem się w trasę, dużo wyprzedzałem i zjechałem zatankować, po zatankowaniu wróciłem na trasę i po naciśnięci pedału na maxa w ogóle nie przyspieszał. Utrzymywał stałą prędkość. W trakcie jazdy beż zatrzymywania zgasiłem silnik i ponownie zapalił. Wszystko wróciło do normy i ładnie doładowywał. Zastanawiam się czy to nie pierwsze oznaki padającej turbiny przez ten olej.

ODPOWIEDZ