AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Killer
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2010 20:54
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: opolskie

AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Killer » 07 maja 2010 21:51

Witam. :evil: No i stało się pierwsza poważna awaria wysiadła turbosprężarka-objawy zaolejony "Intercooler" przebieg 15tys km porażka, a kupiłem nowy samochód żeby się nie psuł. Stoi w serwisie i jak powiedzieli fachowcy naprawa może potrwać nawet 3-4 tygodnie ( brak turbosprężarki w Polsce ) i jeszcze łaskawie trzeba czekać na odpowiedź centrali czy naprawa będzie na gwarancji. No i najgorsze jest to, że nie należy mi się samochód zastępczy ( według serwisu ) i moja prośba może ktoś zna sposób jak ten samochód załatwić oczywiście za symboliczną złotówkę a nie za 100-120zł za dzień z góry dzięki pozdro hej.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010 21:28 przez Killer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Kwarcu » 08 maja 2010 12:55

Robi się nieciekawie z tymi dieselkami na forum. W każdym razie współczuję Ci. Taka sytuacja, to nic ciekawego. Natomiast auto zastępcze Ci się należy jak najbardziej, ponaciskaj na dealer`a. Ewentualnie sprawdź, czy dealer w innym ASO nie dałby Ci auta zastępczego. Pozdrawiam.

Eldominicus
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 lut 2010 21:25
Czym jeżdzę: DIESEL "L"
Lokalizacja: ZIELONKA

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Eldominicus » 08 maja 2010 15:38

Mam nadzieję, że to odosobnione przypadki. Poza tym, to są silniki z ceed'ów i raczej sprawdzone.
JU AR MAJ HART JU AR MAJ SOUL

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: accipiter » 08 maja 2010 16:38

Awaria rzecz normalna, zdarzać się będą. Natomiast podejście ASO i całokształt zachowania KIA Motors pozostawia wiele do życzenia. Może kolega zdradzi namiary na to wredne ASO?. Myślę że takie praktyki należy piętnować. Ja w każdym bądź razie byłbym wdzięczny za informację dokąd lepiej się nie udawać. Pozdrawiam i współczuje, mam nadzieje że to tylko odosobniony przypadek niezwykłego pecha.

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: miazg » 08 maja 2010 20:56

No to jestes bodaj czwarta osoba, ktora zglasza tu problem z turbina. Ja, strazak i ktos jeszcze zdaje sie, mamy problem z lozyskiem, z tym - ze tu akurat stanowisko ASO jest jednoznaczne: do wymiany w ramach gwarancji.

Co do auta zastepczego, to ostatnio sie dowiadywalem jak to wyglada, bo oddaje auto na przeglad za miesiac i przy okazji maja uporac sie z usterka. Wg. informacji, ktore uzyskalem:
- auto zastepcze za darmo ASO daje przy naprawie przekraczajacej 2 tyg.
- jesli auto zastepcze sobie zazyczysz "o tak", bo po prostu chcesz miec czym jezdzic, niezaleznie od tego ile potrwa naprawa, wtedy faktycznie jest platne.
Chyba, ze pan z ASO jest mily, wtedy da sie to zalatwic inaczej :)
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: wujeksoul » 08 maja 2010 21:13

Jeżeli samochód jest na firmę i służy do zarabiania-> też jest inaczej jak na prywatnego

Killer
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2010 20:54
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: opolskie

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Killer » 20 maja 2010 16:56

Moja przygoda z awarią turbosprężarki zakończona. Po wielkich bojach naprawa trwała 9 dni w ASO SOLEY Radlin do końca nie udało mi się wywalczyć samochodu zastępczego. Dzwoniłem również do serwisu Kia Motors Polska i też nic, następnie dzwoniłem do Kia Assistance i dowiedziałem się ciekawej rzeczy, że jeżeli samochód zepsuje mi się na drodze to oni bezpłatnie holują go do serwisu i dają samochód zastępczy do 3 dni a jeżeli ja sam dojechałem do serwisu i samochód musiał tam pozostać w wyniku awarii to taki samochód mi się nie należy bo jak stwierdzili jest to już naciąganie.Tak czy inaczej wszędzie nas robią w ...... :zły2:

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: malkolm » 20 maja 2010 20:50

śmieszne kryterium przyznania auta zastępczego, moim zdaniem jest kilka lepszych kryteriów, ale to rozmowa na inny czas

Uważam że 9 dni na usunięcie awarii turbo to nie dużo :) btw naprawili czy wymienili?
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Killer
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2010 20:54
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: opolskie

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: Killer » 22 maja 2010 21:22

Jest nowa przynajmniej na taką wygląda i jak powiedzieli w serwisie została sprowadzona prawdopodobnie z Belgi i to aż dwie sztuki także sprawdzajcie u siebie i kto pierwszy ten lepszy. :killer:

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: AWARIA TURBOSPRĘŻARKI !!!

Post autor: West » 23 maja 2010 14:07

Jak to "prawdopodobnie z Belgii"?
To oni nie wiedzą skąd sprowadzają części??

ODPOWIEDZ