Gdzie tankować paliwo.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
aisak
Uzależniony
Posty: 199
Rejestracja: 17 gru 2009 21:24
Czym jeżdzę: CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: Mazowsze

Gdzie tankować paliwo.

Post autor: aisak » 09 maja 2010 15:57

Napiszcie gdzie tankujecie swoje Soule.Ja dzisiaj będąc w Auchan Wola Park w Warszawie zarejestrowałem taki obrazek.Nie podejrzewam ,żeby jakiś dystrybutor korzystał z firmowych cystern Orlenu.A jeśli jest to paliwo bezpośrednio z Orlenu to po co przepłacać na innych stacjach?Tu jest o około 10 gr.taniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gdzie tankować paliwo.

Post autor: Kwarcu » 09 maja 2010 17:06

Powiem Ci, że tankowanie oleju napędowego na marketowych stacjach jest zbyt ryzykowne. Zbyt wiele osób się przejechało(w złym tego słowa znaczeniu)na takim paliwie. Możesz sobie tylko narobić wydatków związanych z wtryskami w silniku, bo na marketowych stacjach lubią chrzczić paliwo. Osobiście swoją benzynkę tankuję głównie na Shell`u, nie wiem jak tam jest z ON(choć parę osób sobie chwali jakie znam). Na Lotosie mają też dobre paliwa.

kaga
FORUMOWY MARUDA
Posty: 169
Rejestracja: 23 kwie 2009 20:49
Lokalizacja: podgórne

Re: Gdzie tankować paliwo.

Post autor: kaga » 09 maja 2010 20:56

skąd masz takie informacje o chrzestach :shock: żona ci powiedziała :lol: co do zdjęcia powyżej to pomimo pozornej konkurencji , tak naprawdę to orlen zaopatruje jakieś 70-80 % rynku , tylko że do stacji niefirmowych jeżdżą z reguły samochody nieoznakowane , jak widac czasami ich zabraknie :)
heart and soul , one will burn

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gdzie tankować paliwo.

Post autor: Kwarcu » 09 maja 2010 22:54

Wiem, bo mam odpowiednie informacje. :zlosnik4: Ściśle tajne. :rotfll: Natomiast na pewno lepiej dopłacić 10 gr więcej i mieć pewność co do jakości(choć wiadomo, że w Polsce i tak super jakości paliw to nie mamy :czujnik: ).

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Gdzie tankować paliwo.

Post autor: soulek » 10 maja 2010 00:13

Real Sosnowiec- benzyna 95 oktan,ropka toże.Logo Statoil. Czy tankuje dizla, czy dwie benzynki to zawszeb jakieś 20 groszy taniej. A różnicy żadnej w osiągach,czy tym podobnych i chwala im za to.

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Gdzie tankować paliwo.

Post autor: Dziq » 10 maja 2010 09:41

Ja tam głównie ropę biorę na Neste i to w całym Trójmieście (chyba tylko nie zaliczyłem stacji przy Hutniczej i Wielkopolskiej w Gdyni). Jak na razie nie narzekam, chociaż w przypadku benzyny lanej do mojego mietka potrafiła być drobna różnica pomiędzy Neste a np. Shellem.
Z kolei co do Shella - słyszałem, że to są głównie franczyzy, tak więc równie dobrze możesz tam wlewać paliwo z Lotosu, jak i Orlenu, czy co tam masz bliżej...

ODPOWIEDZ