Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika diesla 1.6 CRDI. Raporty awaryjności i spalania.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 07:29

To jest dopiero pierwsze 200 km, słucham wszystkich odgłosów. Po nagrzaniu się silnika, przy obrotach do około 2200, przy naduszaniu pedału gazu, do moich uszu dociera dźwięk metalicznego klekotanio-dzwonienia. Powyżej 2200 obrotów dźwięk ten zanika i odgłosy pracy silnika są normalne. Nie jestem pewny czy dźwięk pochodzi z silnika, niewykluczone że jakiś element, gdzieś nie jest wystarczająco dokręcony i telepie się metalicznie gdy drgania silnika są większe przy mniejszych obrotach. Ale jeśli to pochodzi z silnika to mam pytanie czy ktoś borykał się z problemem spalania stukowego w Soulu dieslu ? Kiedyś dawno temu miałem w jakimś aucie problem spalania stukowego i stąd moje skojarzenia. :?: :swieca:

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: Dziq » 12 maja 2010 10:04

W nowoczesnym aucie czujnik spalania stukowego powinien przynajmniej zapalić ci lampkę "check engine". Ja bym podejrzewał raczej jakąś źle dokręconą poduszkę, a już na 100% doradzam wizytę w ASO.

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 10:58

Dzięki, jestem umówiony w ASO ale z niechcianymi dźwiękami w samochodach jest tak że jedziesz do ASO i mówisz mu : panie tu coś dzwoni. Na to on mówi że nic nie słyszy. A następnie dla twoich koncepcji w danym temacie ma swoje antykoncepcje które z reguły są totalnie bzdurne. Bujam się tak przy innym aucie z huczącym układem jezdnym i za każdym razem ci goście opowiadają swoje. Na początku było że nie huczy, gdy założyłem relingi - że to huczą relingi, gdy je zdjąłem znowu twierdzą że nie huczy - byle tylko odsunąć problem poza zakres gwarancji nawet kosztem wmawiania klientowi że jest głuchy i głupi (oczywiście w delikatny sposób). Czas zatem sprawdzić jak ASO Kia traktuje klienta.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: shafted » 12 maja 2010 11:33

hmmm... spalanie stukowe w silniku Diesla?? proszę... nie rozwalaj mojego "muzgu" :czujnik: ten silnik działa na obiegu Diesla który sam w sobie jest spalaniem stukowym (samoczynnym) :zlosnik4:
jedź do aso, jeśli "świszczy i łomocze" to może być turbina przy tych obrotach
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 12:05

Ja nie twierdzę że to jest spalanie stukowe, nie śmiałbym przyczyniać się do rozwalnia Twego "muzgu" (bez względu na to co ma wspólnego z mózgiem ?) Ja po prostu zadaję pytanie o niepokojące dźwięki, które kojarzą mi się z zamierzchłym problemem w innym aucie. Nie wiem jak to funkcjonuje i jak się nazywa ze względu na innego rodzaju wykształcenie i zainteresowania. Ale jedno wiem - zarówno wtedy w benzyniaku jak i teraz w dieslu słychać to identycznie i pojawia się w identycznych momentach i nie ma prawa go być. Skorzystam z dobrej rady i pojadę do ASO, już się umówiłem, zapytam ich o turbinę której pracę sprawdzić sugerujesz. Dzięki.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: Kwarcu » 12 maja 2010 17:35

shafted zdążył napisać o turbinie, to samo chciałem Ci tu napisać. To może być trubina.

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: ilfing » 14 maja 2010 15:40

Po następnych 300 km niepokojące dźwięki ustąpiły, goście w serwisie rzekli na to, że silnik się układa itd i że trzeba obserwować ale w tym momencie wszystko jest OK. ufff...

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: strazak2007 » 11 cze 2010 22:36

u mnie na początku też się pojawiał i znikał dziwny dźwięk i się w końcu okazało po paru miesiącach że turbina do wymiany, daj namiar na priv jestem w kolbuszowej co tydzień to możemy zrobić mini techniczny zlot.
Obrazek

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: ilfing » 13 cze 2010 13:52

Dzwonienie już nie powróciło, raczej w tej chwili jest wszytko porządku. Minizlot techniczny ? :pub: Dobry pomysł, daję namiary na priv.

butek1977
Nowy....
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2010 20:44
Czym jeżdzę: Mondek TDCI

Re: Spalanie stukowe lub coś dziwnie dzwoni ?

Post autor: butek1977 » 11 lip 2010 20:40

Siemanko .
Odgrzeję kotlet troszkę . Problem spalania stukowego może wystąpić w nowoczesnym klekocie . Wystarczy że w jeden ze wtryskiwaczy zacznie się np. zacinać i podawać paliwo w niewłaściwy sposób ( lac lub kropelkować ). W tedy silnik przechodzi w stan awaryjny traci moc i świeci się jakaś tam kontrolka . Samego spalania stukowego nie słychać .

ODPOWIEDZ