jedynka

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

kingeny
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:02
Lokalizacja: Poznań

Re: jedynka

Post autor: kingeny » 01 sie 2009 18:24

u mnie też sa lekkie problemy po prawej stronie biegów znaczy 1 i 2 ale trzeba po prostu na maxa dociskac sprzęgło
i wtedy jest ok

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: jedynka

Post autor: Dziq » 08 kwie 2010 14:19

Witam,
kolejny raz dzisiaj odgrzeję stary temat.
Miałem podobny problem, a rozwiązałem go tak samo jak w moim starym Matizie - poprawiłem gumowy dywanik (w Matizie w końcu całkiem go wywaliłem). Podjeżdża pod pedał sprzęgła i uniemożliwia jego wciśnięcie do końca. Po tej "poprawce" nic nie haczy.

Awatar użytkownika
Northrop
PAN REZYSER
Posty: 175
Rejestracja: 06 sty 2010 12:37
Czym jeżdzę: Kia Soul L CVVT 1.6 Moonlight-blue
Lokalizacja: Kraków

Re: jedynka

Post autor: Northrop » 15 kwie 2010 12:07

problem uciekającego dywanika przedniego (kierowcy i pasażera) można w ogóle łatwo rozwiązać - przynajmniej w tych gumowych jest takie wydrążenie w kształcie kółeczka wielkości 1 groszówki w części od strony fotela. Wydrążenie to się przekłuwa i powstaje otwór z wykorzystaniem którego dywanik blokuje się na specjalnym małym haczyku wystającym z podłogi - tym sposobem dywaniki przestają uciekać spod nóg do przodu. Zapewne większość z Was zna ten patent (skądinąd prosty ale pomysłowy - w poprzednim samochodzie tego nie miałem).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
volt
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2010 13:11
Czym jeżdzę: Soul - XL

Re: jedynka

Post autor: volt » 01 gru 2010 18:00

witam wszystkich muszę przyznać racje naszej koleżance, odczuwam ten sam dyskomfort i mam podobny przebieg auto mam od września i jest to coś takiego jak by coś blokowało mi ten bieg -haczy przy redukcji czasem trzeba wyjałowić zupełnie i wtedy czasem z uporem wskoczy a czesem bez oporu to naprawde dziwna sprawa... stwierdziłem że musi sie dotrzeć i czekam aż skończą sie mrozy i jeśli do wiosny nie przejdzie to wtedy pojade do serwisu na sprawdzenie tego ...

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: jedynka

Post autor: Kwarcu » 01 gru 2010 18:06

Spokojnie, to przejdzie. Według mnie jakiś kawałek plastiku haczy pod mieszkiem i ten plastik się wypiłuje w końcu. :czujnik: U mnie przeszło dosyć wcześnie, po kilku agresywniejszych wbiciach biegu. :zlosnik:

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedynka

Post autor: West » 04 gru 2010 12:34

Mi też przeszło,mam przebieg prawie 10tyś. Za to czasem mam duże problemy by włożyć wsteczny.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: jedynka

Post autor: janusz14 » 04 gru 2010 14:15

I tu się sprawdza automatyczna skrzynia biegów. Nic nie skrzypi i nic nie haczy.

micmal
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2010 18:22
Gadu-Gadu: 1249799
Czym jeżdzę: CRDi - L
Lokalizacja: Lublin

Re: jedynka

Post autor: micmal » 04 gru 2010 14:43

do czasu ;)

Denis
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2010 19:17
Czym jeżdzę: CRDI L Bright Silver
Lokalizacja: Mierzyn k. Szczecina

Problem z wbijaniem biegu

Post autor: Denis » 08 sty 2011 14:01

Witam Kolegów. Mam pytanie czy oprócz tzw. haczenia biegów , komuś się przytrafia problem w czasie jazdy z wbiciem biegu? Ja w swojej kijance już kilka razy walczyłem z 4 biegiem - dokładnie mówią redukując z 5 ( częściej ) i dodając z 3 (rzadziej ale zdarzyło się ). Nie wiem co może być przyczyna czy sprzęgło ( wciskam do podłogi) , czy jakieś wodziki ...?????? a może te auta tak mają . Oczywiście za jakiś czas pojadę do serwisu przejechałem dopiero ok. 4500. aha zaczęło się jak temperatura na dworze wzrosła powyżej zera. Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wbijaniem biegu

Post autor: marcinwuwua » 08 sty 2011 14:28

u mnie brak takich objawów były u większości z jedynką, ale zanikają.
Obrazek

ODPOWIEDZ