sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: JOKER » 13 paź 2012 16:16

W FL jest i jaoś tam działa, ale raczej na większym pochyle i z tego co u mnie wykazało w praktyce jak jest na luzie z wciśniętym hamulcem. Czyli np. przy wolnym poruszaniu się pod górkę w korku z minimalnymi przestojami, raczej nie działa. Przynajmniej ja tego nie odczułem. No i jeszcze nie wiem ile trzeba postać w pochyle, żeby HAC zaczął działać. Jakoś się tematem nie interesowałem szczególnie, bo to bardziej opcja dla żony.
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: indykpol » 18 paź 2012 21:08

credo pisze:Nie ma, wprowadzili to dopiero przy okazji fl
tak, juz przetestowalem ;) poza tym dziala tak jak JOKER napisal - aktywuje sie przy wiekszym wzniesieniu i zapewne dopiero po sekundzie-dwoch ale jeszcze potestuje i powiem co i jak. A ta skrzynia biegow - przyzwyczailem sie niemalze odrazu.

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: Elcia » 18 paź 2012 22:35

nie wiem od jak dawna jezdzisz tym soulem ja mam swojego od ponad roku i po jakims czasie stwierdziłam, ze to troche meczace. poniewaz to moje pierwsze auto na gaz to myslałam ze to moze wina gazu ale chyba moje mysli troche pobładziły :)

wiem jedno zeby nie miec juz wiecej kłopotu ze sprzegłem nastepne auto bedzie w automacie ! mamy 2 auto - automat - i jazda nim to poprostu bajka, szczegolnie w korkach co niestety jest czeste, wogole jazda automatem jest przyjemniesza. Mąz teraz mi wypomina bo to niestety ja sie uparłam na manualna skrzynie i teraz mam :)

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: indykpol » 20 paź 2012 02:08

Elcia pisze:nie wiem od jak dawna jezdzisz tym soulem
od 5-ciu dni. automatyczna skrzynia wg mnie jest dla kobietek (bezpieczniej) i leniwych :)

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: Elcia » 20 paź 2012 10:00

tez tak mówiłam mężowi, ze to dla mniej inteligentnych itd ale teraz mamy kie sorento w automacie 6 biegowym i powiem krotko .... rewelacja pod kazdym wzgledem, poki nie znałam to tak mowilam ale teraz cofam wszystko i twierdze ze dobry automat jest super

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 26 paź 2012 16:11

Spojrz jeszcze tylko ile wynosi doplata do tego 6 biegowego automatu jak kupuje sie Soula...

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: Elcia » 26 paź 2012 17:14

szczerze to nie wiem, kupilismy wersje demonstracyjna taka ktora juz ma wszystko w wyposarzeniu XL ale auto było tansze niz takie na zamowienie.

tak czy inaczej to jesli juz kiedys zmienie swojego soula to na auto w automacie.

a co do doplat to tak samo jak z gazem, ja kupilam auto juz z gazem fabrycznie ( Kia włoska ) montowanym a wiadomo ze jak w Polsce chcesz montowac w ASO gaz to dopłacasz.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 26 paź 2012 19:12

5500. Jak kupuje sie samochody stojace w salonie, to nie za bardzo ma sie wybor...

Na przyszlosc - kupowanie demowek wiaze sie z bardzo podwyzszonym ryzykiem zakupu troche zmeczonego silnika.. Jazdy testowe niestety zawsze wygladaja tak samo - Pan wsiada i Pan cisnie na zimno, bo przeciez przejazdzka trwa 15 sekund i nie ma czasu na nagrzanie czegokolwiek :x

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: Elcia » 26 paź 2012 19:24

mozliwe i zapewne tak jest jednak nasz chodzi jak malina. poza tym zostal zakupiony jako nowe auto a nie jako wersja demonstracyjna wiec gdyby cos nie gralo to podega naprawie czy wymianie. lepiej kupic takie auto niz z 2 reki od np osoby prywatnej bo tutaj moze byc WIELKA nieprzyjemna niespodzianka choc oczywiscie nie zawsze.

porównujac jeszcze soula i sorento moge smiało powiedziec ze jakosc wykonania i wykonczenia soula jest daleka od sorento, jedno maja wspolne beznadziejny "ekologiczny" lakier.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: sprzęgło "wysoko łapie" w benzyniaku

Post autor: Hary66 » 26 paź 2012 21:22

Markos, samo życie wiąże sie z podwyższonym ryzykiem.
Co do dopłaty do automatu - przyznaje rację Elci, też bym teraz wolał. Kasa - łatwo przyszła, łatwo poszła, na cos trzeba wydac.
Pozdrawiam, Hary.

ODPOWIEDZ