Dziwny odgłos na luzie i zimnym silniku po wciśnięciu sprzęg

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

MACIEKSOUL
Nowy....
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2013 18:17
Czym jeżdzę: 1.6crdi M

Dziwny odgłos na luzie i zimnym silniku po wciśnięciu sprzęg

Post autor: MACIEKSOUL » 17 lut 2013 19:04

witam , auto ma 4000km przebiegu . Kupilem go jako demo z przebiegiem 2000km . Następnego dnia po zakupie uslyszalem niepokojący dzwięk (szuranie ) na biegu jalowym przy zimnym silinku ktory pojawial sie ok 15s po odpaleniu .Po nacissnieu spregla dzwieku nie bylo slychac . Auto jest na gwarancji totez skutecznie zaburzam harmongram pracy serwisu KIA przy ul klimeckiego ktory z problemem nie moze sobie poradzic dotej pory . W aucie początkowo wymieniono olej w skrzyni na gestszy-nasilio to dzwięk pojawil sie rowniez na cieplym silniku , wymieniono wiec CAŁĄ SKRZYNIĘ BIEGÓW na nową !!! i ..... dzwięk jest dalej tyle ze teraz pojawia się po ok 60 sekundach lub po kilkukrotnym pogazowaniu zimnego silnika . Wiec szukają dalej w tym tygodniu chcą wymienic docisk i tarczę sprzęgla . Wszystko ok ale niesmak po fachowcach zawsze pozstaje. mam wraenie ze szukają na slepo :( bylem juz UWAGA 10x w serwise -dalej huczy. Skrzynia na cieplym silnku pracuje cicho i precyzyjnie.
Czy ktos mial moze odobny problem ???? pomóżcie zanim wymienią pół (nowego) auta na nowe . jak na poczatku obecnie dzwięk nie jest slyszalny po wcisnięciu sprzęgła .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Dziwny odgłos na luzie i zimnym silniku po wciśnięciu sp

Post autor: soul » 17 lut 2013 19:16

Sprężyna łapy wyciskowej-opiera się lekko na łożysku wyciskowym łapa i dlatego jest ten dźwięk lub do wymiany sprzęgło zgodnie z akcja serwisową.

MACIEKSOUL
Nowy....
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2013 18:17
Czym jeżdzę: 1.6crdi M

Re: Dziwny odgłos na luzie i zimnym silniku po wciśnięciu sp

Post autor: MACIEKSOUL » 18 lut 2013 17:19

SOUL pisze:Sprężyna łapy wyciskowej-opiera się lekko na łożysku wyciskowym łapa i dlatego jest ten dźwięk lub do wymiany sprzęgło zgodnie z akcja serwisową.
Oddałem dzis auto do serwisu . Akcja serwisowa dotyczyla modeli z silnikiem benzynowym. Dostałem auto zastępcze KIA CEED 1.6crdi 90km 12tys przebiegu a.d 2012 i po uruchomieniu na zimnym silnku jest DOKALDNIE TAKI SAM DZWIĘK znikający po wcisnieciu sprzęgła . Ręce załamać :( czy tak w Kia ma być ???

MACIEKSOUL
Nowy....
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2013 18:17
Czym jeżdzę: 1.6crdi M

Re: Dziwny odgłos na luzie i zimnym silniku po wciśnięciu sp

Post autor: MACIEKSOUL » 20 lut 2013 16:46

MACIEKSOUL pisze:
SOUL pisze:Sprężyna łapy wyciskowej-opiera się lekko na łożysku wyciskowym łapa i dlatego jest ten dźwięk lub do wymiany sprzęgło zgodnie z akcja serwisową.
Oddałem dzis auto do serwisu . Akcja serwisowa dotyczyla modeli z silnikiem benzynowym. Dostałem auto zastępcze KIA CEED 1.6crdi 90km 12tys przebiegu a.d 2012 i po uruchomieniu na zimnym silnku jest DOKALDNIE TAKI SAM DZWIĘK znikający po wcisnieciu sprzęgła . Ręce załamać :( czy tak w Kia ma być ???

W aucie wymieniono kompletne sprzegło (tarcza ,docisk) dźwięk byl dalej wiec uwaga : wymontowano i rozebrano na czynniki pierwsze, skrzynie biegów zamontowaną 2 tygodnie temu -oczywiscie nic nie znalezli -czy to jest powazne??? Dzwięk jest dalej ..

ODPOWIEDZ