Automat

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Automat

Post autor: wiadp1 » 25 lut 2012 07:29

Miałem przyjemność jeździć już trzema samochodami z automatem:

Hyundai Terracan 3.0 CRDi 2002 r.
Nissan Patrol Diesel 2007 r.
Kia Soul CRDi 2010 r.

Porównując te 3 skrzynie muszę przyznać, że automatyczna skrzynia w Soulu sprawuje się najlepiej. Ze względu na mocny ciąg po spuszczeniu hamulca rewelacyjne radzi sobie na oblodzonych nawierzniach. Praktycznie nie trzeba wciskać gazu, żeby ruszyć, nawet w miejscach, gdzie wielu kierowców miało duże problemy. Jednocześnie może być to problematyczne przy wleczeniu się w korkach, bo Soul'a naprawdę mocno ciągnie do przodu. Biegi zmienia bardzo delikatnie i nie szarpie. Zbiera się bardzo żwawo, czasami nawet do tego stopnia, że jak przycisnę mocniej na mokrej nawierzchni, to buksują mi koła. Spalanie jak dla mnie jest bardzo zadowalające.
Na pewno jest to najlepszy automat jakim miałem przyjemność jeździć, szczególnie porównując do tego w Patrolu, który jest tak ociężały i powolny, że nadaje się tak naprawdę tylko na autostrady. W Hyundaiu był niezły, samochód też był bardzo dynamiczny, ale zmiany biegów były dużo bardziej odczuwalne.

Jednym słowem, jeżeli zależy wam na wygodzie, zdecydowanie polecam wersję z automatyczną skrzynią biegów. Może i nie jest to najnowsza technologia, ale w Soul'u ta skrzynia sprawdza się znakomicie.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Automat

Post autor: Hary66 » 26 lut 2012 23:00

Lejecie miód na moje uszy.
Od długiego czasu chodzi mi po głowie automat, ale wszyscy mówią tylko o dwu sprzęgłowej skrzyni w VW. Moim Soulem jeżdżę dopiero 2 lata, ale jak przyjdzie czas na zmiany, bardzo poważnie pomyślę o automacie. Jeszcze tylko wypadało by się przejechać.
Pozdrawiam, Hary.

ODPOWIEDZ