1-bieg AKCJA SERWISOWA

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: Kwarcu » 21 kwie 2010 14:18

Widzę, że Ty bardziej masz problem z czytaniem. Próbujesz znaleźć cokolwiek, żeby móc się przyczepić i wykłócać.

Jakbyś nie widział to mój pierwszy post w tym temacie dotyczył normalnego wpinania jedynki jak auto stoi i napisałem, że to normalne w Soul`u i znika po jakimś czasie. Potem napisałem post odnośnie ZATRZYMYWANIA, bo:
Glen2 pisze:Dotyczy: ciężko wchodzący 1-szy bieg w momencie zatrzymywania pojazdu.
jak napisał Autor chodzi o zatrzymywanie, czy nie uważasz, że gdyby się przejęzyczył to by to poprawił? Napisał wyraźnie, że chodzi o ZATRZYMYWANIE. Natomiast może to nie Autor tematu się pomylił(według Ciebie) tylko Ty źle czytasz? Wtedy nie miej pretensji do mnie tylko do siebie.
Natomiast kontynuowałem dyskusję, bo stwierdziłeś, że chyba jestem na tyle tępy, żeby używać czwartego biegu do ruszania albo przynajmniej myśleć o ruszaniu z czwórki. Nie ja zacząłem drążyć dziurę w całym Malkontencie.
Wszystko już jasne? Czy chcesz się kłócić dalej? Z moim IQ jest wszystko w porządku.

rgw
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2010 08:04
Czym jeżdzę: 1,6CRDi M (srebrna)
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: rgw » 21 kwie 2010 16:40

Właśnie ja mam problem z tą "jedynką", czasami potrafi wejść "trója".
Co do wbijania jedynki podczas jazdy, to pamiętam że z 'maluchem były problemy, a jak zaczęto robić jedynki synchronizowane to spokojnie przy jeszcze toczących się kołach można wbijać pierwszy bieg.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: shafted » 21 kwie 2010 16:48

Panowie, panowie :) "coming to a stop" że zacytuję, to znaczy że jeszcze nie stoi, to tak jak z viagrą - połknąłeś i czekasz aż stanie, w tym przypadku chcesz wbić jedynkę i potem sie zatrzymać, a poza tym to nie ma sie o co kłócić bo to jest amerykańska akcja przywoławcza - u nas sie czeka "aż się ułoży" albo TTTM :bigok:
no panowie... buziak na zgodę ;)
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: Kwarcu » 21 kwie 2010 17:42

Przy toczących się kołach tak, ale przy naprawdę niskiej prędkości.

Natomiast dziwi mnie Twój problem kolego rgw. Nie słyszałem, żeby kto kolwiek miał taki problem. Owszem ciężko wchodząca jedynka była, ale wchodziła mimo małego oporu. Może się jeszcze nie przyzwyczaiłeś do nowego auta i wbijasz czasami trójkę zamiast jedynki? Albo za szybko chcesz wbić ten bieg i tracisz na dokładności w dłoni. Jeśli nie to podjedź do serwisu, bo to jest dziwne w takim razie(przynajmniej dla mnie).

Ja rękę na zgodę mogę wyciągnąć, bo po primo nie czuję się winny sytuacji( więc nie muszę się godzić z porażką :swiety: ), a po secundo nie chcę tu takich incydentów na forum. :)
Na marginesie rozwiń skrót TTTM, bo nie wiem czy myślę o tym samym. :hehe1: Pewnie TenTypTakMa, ale warto spytać na wszelki. :D

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: shafted » 21 kwie 2010 18:24

TTTM - dokładnie, ten typ tak ma
Kwarcu... ręką to ty wiesz co sobie możesz podetrzeć, buziaki mają być, buziaki... :zlosnik4: :caluswdupe:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: West » 21 kwie 2010 19:03

No właśnie,jakiaś "rispecta"musi być,jak to jeden żółty Ali mówił;)
U mnie problem jest tylko taki,że czasem chce z 2 wejść na trójkę to wchodzi 1,ale muślę,że to kwestia precyzji i przyzwyczajenia.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: Kwarcu » 21 kwie 2010 19:04

Nie przesadzaj już z buziakami, bo dostaniesz ostrzeżenie za to, że rozpowszechniasz na forum nieodpowiednie orientacje. :złosliwy: :hihi:

West, raczej kwestia przyzwyczajenia. Poza tym odebrałeś niedawno autko, więc to może być potwierdzeniem na takie zachowania. ;)

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: shafted » 21 kwie 2010 19:35

West - spokojnie po 1,5 kkm ułoży ci się ręka i wybierak, ja też na początku miałem małe problemy - szczególnie z papierosem w ręku, jakoś tak po nieprzewidzianych drogach mi się zmieniało i wbijałem fajkę w usb złącze :zlosnik4:
A kolega moderator to dziś tak jakoś bojowo nastawiony :chytry: zalecam: :wmur: trzy razy dziennie po pięć razy, uspokaja :oczko:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: Kwarcu » 21 kwie 2010 20:15

Mistrzu Sokole Oko przecież prowadzimy luźną dyskusję. :czujnik: Nie pisałem poważnie z tym ostrzeżeniem. :cfaniak:

Bojowo to ja mogę się dopiero nastawić jak mnie ktoś sprowokuje. :eviladmin: :killer:

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1-bieg AKCJA SERWISOWA

Post autor: wujeksoul » 21 kwie 2010 22:18

A ja to widzę tak: Moderator chciał przyrżnąć ... ( trzy kropki) i najpierw ten sam wpis skomentował w jeden sposób, ale mu się nudziło i skomentował w zupełnie za chwilę inny. Frywolny-by jak na moderatora przystało- zrobić z uzytkownika głupka lub malkontenta.
Ten inny sposób dał zaś spore możliwości i jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

Prawda panie Moderatorze? Ten sam wpis, dwa sposoby odpowiedzi.


Wasz Malkontent!

ODPOWIEDZ