zmiana nastawień zawieszenia

Najczęstsze awarie,porady dotyczące elementów zawieszenia KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Dareks
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2010 21:38
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1,6 CRDI L

zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: Dareks » 20 lip 2010 18:57

W lipcu byłem na pierwszym przeglądzie Pytając mistrza co będą jeszcze robić powiedział o zmianie nastawień zawieszenia.
Faktycznie po przeglądzie zawieszenie pracuje inaczej płynniej mniej hałaśliwie. Ma ktoś z was więcej informacji?

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: shafted » 20 lip 2010 19:13

ciekawe... a jak zmieniał te nastawy? przód, tył?
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: bienio » 20 lip 2010 20:40

a co to jest nastawne zawieszenie ?? to można tak w każdym aucie ?? to soul ma regulowane zawieszenie ? czyli możemy ustawiać twardość, czy jak. niech ktoś rozwinie, bo nurtuje mnie to. czy to nie jest aby placebo kolegi ?? :zlosnik:
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

Dareks
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2010 21:38
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1,6 CRDI L

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: Dareks » 22 lip 2010 21:32

dzwoniłem do serwisu polega to na regulacji zbierzności sparwdzeniu powietrza w kołach (czy nie jest za dużo)i jakś korektach w usatawieniu przedniego zawieszenia nie dowiedziałem się szczegółów ale jest lepiej mniej hałasuje.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: shafted » 22 lip 2010 21:47

hmm.. coś jest na rzeczy, w piątek miałem kaprys wymienić olej (a co? dbam o turbinkę :złosliwy: ) w serwisie jest duża szyba i tak zerkałem co się tam dzieje i niezwykle zaciekawiło mnie użycie klucza nasadowego z przedłużką po prawej i lewej stronie silnika, na moje pytanie: o so chozi? - zostałem zbyty zdawkowym: dociągamy śruby. - a może nie dociągali? a może Elvis żyje i mieszka w Piasecznie? :bzik:
ekstrahując (ale fajny wyraz :zlosnik4: ): ja nie zauważyłem zmian w pracy zawiasa - wali jak waliło :wmur:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: West » 23 lip 2010 07:17

Śrubeczkę od spuszczania oleju Ci dokręcali :oczko:

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: bienio » 23 lip 2010 09:51

Dareks pisze:dzwoniłem do serwisu polega to na regulacji zbierzności sparwdzeniu powietrza w kołach (czy nie jest za dużo)i jakś korektach w usatawieniu przedniego zawieszenia nie dowiedziałem się szczegółów ale jest lepiej mniej hałasuje.
przepraszam, ale jakoś nie dowierzam :/ zbieżność wpływa na prowadzenie auta, czyli ściąganie na boki, jazda na wprost itd, a nie na prace zawieszenia, w sensie wybierania nierówności. za to odpowiadają użyte elementy, a dokładnie zestrojenie ich. w soulu są zestrojone na sztywno, stąd twarda praca zawieszenia.
zmiana ciśnienia w oponach, też nic nie da, bo niemożliwe jest żeby ktoś miał 3,5 bara przez przypadek i tłucze mu jak cholera,a nawet upuszczenie o,8 lub 1 bara od tak twardo napompowanych opon, nie poprawi znacząco komfortu jazdy. zresztą opony ,mają mieć odpowiednie ciśnienie i koniec.
ciekawi mnie jeszcze, co to są te "korekty przedniego zawieszenia". czym konkretnie panowie mechaniory kręcą, bo napewno nie poluzowują śrub, żeby nie tłukło hahaha


może warto przenieść temat do działu "ZAWIESZENIE" ?

Proszę bardzo, temat przeniesiony. Miałem to zrobić jak się pojawił, ale zapomniałem. Pozdrawiam, Kwarcu.
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: West » 23 lip 2010 21:45

Tak jak Marcinwawa zamieścił w temacie o roku modelowym 2011,jest napisane,że nowy ma poprawione nastawy zawieszenia,więc przy okazji jak się starszymi modelami zajedzie to przy okazji to pewnie też poprawiają.
Ja się w przyszłym tyg wybieram do Ballauna w Wawie i to też będę chciał by mi zrobili.

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: Dziq » 23 lip 2010 22:01

Kurde, a mnie takie zawieszenie jakie jest odpowiada. Nawet już przestałem je słyszeć, a to że jest twarde odpowiadało mi od początku (i tak jest bardziej miękkie niż to co miałem w Mietku na zamiennikach, choć gorzej bierze się zakręty na nim). Jak się przejechałem np. Peugeotem to myślałem, że :zyg: sobie, bo tak bujało.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zmiana nastawień zawieszenia

Post autor: Kwarcu » 23 lip 2010 23:11

Twardy zawias to dobry zawias. :bigok:
Dziq absolutnie Ciebie popieram, mi też odpowiada takie jakie jest.

ODPOWIEDZ