Stuki w zawieszeniu.

Najczęstsze awarie,porady dotyczące elementów zawieszenia KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: markos » 18 wrz 2012 14:35

I w jaki sposob mialbym go popsuc szukajac stukania?

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: Kwarcu » 18 wrz 2012 15:47

Człowieku zadałeś teraz pytanie pozbawione sensu, chyba tylko po to żeby się dalej powymądrzać.

Cały czas mowa o usunięciu problemu stukania, a nie o szukaniu. Sam powiedziałeś, że musisz coś z tym zrobić prędzej czy później. Także przypuszczam, że bez wymiany elementów zawieszenia u Ciebie się nie obejdzie.

Daruj sobie dalsze wywody, szkoda naszego czasu, rób po prostu swoje, życzę powodzenia.
Czekamy na finalny efekt.

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: grisza » 18 wrz 2012 16:47

markos pisze:A Soul dobrze sie prowadzi w ostrych zakretach? :shock: Przeciez ten samochod ma belke i proporcje kiosku, kaman, badzcie realistami..
I właśnie w tym rzecz że ten samochód ma całe zawieszenie rodem z lat 80-tych ( przód na McPhersonie, a tył na belce ) i kubaturę kiosku która ładnie łapie wszystkie podmuchy, a pomimo tego trzyma się w zakrętach bardzo dobrze. Na Soula przesiadłem się z Alfy 156 to wiem co piszę. Nie ma co porównywć tego zawiasu ( a co za tym idzie trzymania w zakrętach ) do tuningowanych, bądź sportowych fur - bo to po prostu nie ma sensu :smirk: .
Co do stuków to po roku chyba się przyzwyczaiłem, bo już ich mniej słyszę. Gdzieś projektanci najzwyczajniej dali ciała, bo nie sądzę aby wszystkie ( albo prawie wszystkie ) nowe Soule miały jakieś luzy. Bardzo jestem ciekawy czy coś znajdziesz i uda Ci się to usunąć - w każdym bądź razie życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 18 wrz 2012 18:23

Kwarcu pisze:Człowieku zadałeś teraz pytanie pozbawione sensu, chyba tylko po to żeby się dalej powymądrzać.
Wyluzuj, bo Cie nie atakuje. Np. po to, zebys po raz kolejny mogl napisac, ze skoro tak zaprojektowali, to tak ma byc i ze jak cos bede poprawial, to popsuje. Wymiana to nie jedyna droga, czasem wystarczy cos przerobic. I da sie to zrobic nie psujac, chyba, zeby przyjac, ze jak (bycmoze) uda mi sie rozwiazac problem, to stwierdzisz, ze skoro przestal stukac to znaczy, ze sie zepsul, bo mial tak od nowosci, czyli - wracamy do punktu wyjscia - tak musi byc.

A co do prowadzenia - kazde nowe auto prowadzi sie przyzwoicie. To chyba znak czasow, ze pewne mechanizmy daje sie zrobic tak, zeby pozwalaly na w miare pewne i bezpieczne prowadzenie mimo, ze konstrukcyjnie sa podle. Nie widze w nim jednak nic ponad norme obowiazujaca w wiekszosci nowych samochodow. Ot - sprezyscie, nie za miekko zestrojony zawias, ktory od nowosci stuka jakby byl popsuty.

Z ciekawosci - w miare przebiegu stuki sie nasilaja, czy zostaja na takim samym poziomie?

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: marcinwuwua » 18 wrz 2012 21:17

autko z segmentu b klasy i naprawdę jest nieźle jeżeli chodzi o trzymanie w zakrętach (w swej kategorii)
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: grisza » 18 wrz 2012 22:20

markos pisze:[
Z ciekawosci - w miare przebiegu stuki sie nasilaja, czy zostaja na takim samym poziomie?
U mnie nie słyszę specjalnej różnicy, ale ja mam mały przebieg ( 5500 ).

rachod
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 lis 2010 21:53
Czym jeżdzę: benzyna, Java brown RP 2011 L
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: rachod » 19 wrz 2012 19:25

Moja duszyczka przejechała właśnie 30 000 km. Być może coś stuka. Nie wiem bo w czasie jazdy lubię słuchać muzyki (żeby nie było że umpa umpa to zaznaczę, że lata 60 i 70-te). Własnie zrobiłem przegląd i nic niepokojącego panowie w serwisie nie zauważyli, ani nie usłyszeli (a zawieszenie oglądani dokładnie, bo ich poprosiłem). Być może wrażliwość na odgłosy zależy od tego czym jeździmy wcześniej. Ja przesiadłem się z Matiza i powiem szczerze, że czuję same pozytywy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: SLAWEEKK » 04 lis 2012 22:58

U mnie już 56000 po polskich dziurawych nierównych drogach i odpukać na razie defektu zawieszenia brak :)
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re:

Post autor: grisza » 10 mar 2013 20:13

markos pisze:Stukajace zawieszenie to niesprawne zawieszenie. ....... Ja tego nie akceptuje i predzej czy pozniej cos z tym bede musial zrobic. Jak dalej bedzie mi to dzialalo na nerwy tak jak przez ostatnie kilka dni, to mysle, ze stanie sie to znacznie szybciej niz uplynie gwarancja na elementy zawieszenia :lol: Latwo bedzie sie rozkrecac poki wszystko czyste i swieze :złosliwy:
Trochę czasu ubyło więc zapytam, znalazłeś może co tam puka w zawiasie czy też nie szukałeś?

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu.

Post autor: markos » 11 mar 2013 00:18

Jeszcze nie zaczalem. ZIma jest, srednie warunki na rozgrzebanie samochodu, ktorym codziennie jezdzi sie do pracy. Jak zrobi sie cieplej i wsiade na rower, to zaczne szukac :złosliwy:
























...albo kupie gwint HSD :hehe2:

Wstepnie stawiam na mocowania amortyzatorow i/lub lozyska kolumn, albo ich mocowania.

ODPOWIEDZ